Medycyna - czy warto byc lekarzem?

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
beba
Posty: 401
Rejestracja: 29 gru 2006, o 19:51

Re: Medycyna - czy warto byc lekarzem?

Post autor: beba »

Ja za 13 lat mam nadzieje na szczęśliwe chwile poza granicami tego bieda-kraju.
To po co wogóle w tym bieda-kraju studiowałes medycynę? trzeba było od razui zaczac za granicą. Miałbys od razu odpowiednie zaplecze.
Najgorsi sa właśnie tacy lekarze co jeszcze niczego konkretnego nie dokonali tylko krytykują.
Laik to laik nawet jak nazywa siebie expertem, wspołczuje poczucia humoru.
No własnie. Swoją drogą specjalnie nie wykazujesz sie błyskotliwoscia, skoro nawet nie jestes w stanie się domyslic co na tym forum oznacza słowo Expert. I ze tak nikt sam siebie nie nazywa.

W medycynie chyba liczy się odrobina logicznego myslenia. W koncu skoro na oddziele kiepsko ze sprzetem to niech choc sprawnie mózgi działają.

Wybacz, ale nie moge słuchac tych przemadrzałych młodocianych lekarzy, co to ledwie co studia skonczyli a juz najlepiej wiedza co im się nalezy za to, czego jescze nie zrobili.

Troche pokory.
Nie tylko studia medyczne sa trudne.
Doswiadczeni lekarze zupełnie inaczej podchodza do pacjenta niz żółtodzioby.
Ci młodzi po prawidłowym rozpoznaniu anginy u pacjenta umieraja z przemęcvzenia
doktor
Posty: 135
Rejestracja: 30 kwie 2007, o 10:19

Re: Medycyna - czy warto byc lekarzem?

Post autor: doktor »

beba pisze:
Ja za 13 lat mam nadzieje na szczęśliwe chwile poza granicami tego bieda-kraju.
To po co wogóle w tym bieda-kraju studiowałes medycynę? trzeba było od razui zaczac za granicą. Miałbys od razu odpowiednie zaplecze.
Najgorsi sa właśnie tacy lekarze co jeszcze niczego konkretnego nie dokonali tylko krytykują.
Laik to laik nawet jak nazywa siebie expertem, wspołczuje poczucia humoru.
No własnie. Swoją drogą specjalnie nie wykazujesz sie błyskotliwoscia, skoro nawet nie jestes w stanie się domyslic co na tym forum oznacza słowo Expert. I ze tak nikt sam siebie nie nazywa.

W medycynie chyba liczy się odrobina logicznego myslenia. W koncu skoro na oddziele kiepsko ze sprzetem to niech choc sprawnie mózgi działają.

Wybacz, ale nie moge słuchac tych przemadrzałych młodocianych lekarzy, co to ledwie co studia skonczyli a juz najlepiej wiedza co im się nalezy za to, czego jescze nie zrobili.

Troche pokory.
Nie tylko studia medyczne sa trudne.
Doswiadczeni lekarze zupełnie inaczej podchodza do pacjenta niz żółtodzioby.
Ci młodzi po prawidłowym rozpoznaniu anginy u pacjenta umieraja z przemęcvzenia
no comment, nie reprezentujesz poziomu na którym mógłbym wszczynać z tobą polemikę
takie głupoty wypisujesz, że szkoda słów
polecam program na TVN z DrzyzgaNie daje w łape lekarzowi", dla takich jak ty tylko ten poziom dyskusji jest stosowny
Awatar użytkownika
safa_tt
Posty: 73
Rejestracja: 4 lut 2007, o 21:11

Re: Medycyna - czy warto byc lekarzem?

Post autor: safa_tt »

beba, ty żyjesz chyba w jakimś swoim małym wyidealizowanym swiecie. Wiesz tylko jak to POWINNO wyglądać, i trzymasz sie chwytliwych haseł o tym jaki powinien być lekarz.
Doswiadczeni lekarze zupełnie inaczej podchodza do pacjenta niz żółtodzioby.
pewnie tak, ktoś zaraz po studiach jeszcze moze wierzyć w idee ]
Gacek
Posty: 111
Rejestracja: 23 kwie 2007, o 22:09

Re: Medycyna - czy warto byc lekarzem?

Post autor: Gacek »

Niestety prawda jest, jaka jest
Najgorsze jest to,że wielu z nas czeka już w najbliższej przyszłości taki wybór medyna, farmacja czy może co innego. Najgorsza jest chyba ta niepewność co po studiach .
Każde z nas musi pamiętać, że życie to nie bajka i nie da się być, jak na razie, w Polsce zarazem doktorem Judymem i mieć same plusy w swojej pracy.Myślę,że to co pisze Doktor jest smutną prawdą o naszej służbie zdrowia. A atakowanie Go za to że piszę smutną prawdę i że skończył studia w Polsce i chciałby wyjechać, jest nie na miejscu.Proponuję się postawić się w jego sytuacji. Odpowiedzialność tej pracy jest bowiem wielka.
To po co wogóle w tym bieda-kraju studiowałes medycynę? trzeba było od razui zaczac za granicą. Miałbys od razu odpowiednie zaplecze.
Najgorsi sa właśnie tacy lekarze co jeszcze niczego konkretnego nie dokonali tylko krytykują.
Doświadczeni lekarze zupełnie inaczej podchodza do pacjenta niz żółtodzioby.
Ci młodzi po prawidłowym rozpoznaniu anginy u pacjenta umieraja z przemęcvzenia.
Oj, Beba, być może zdziwisz się,ale wśród tych doświadczonych lekarzy zdarzają się tacy, co o wiele gorzej podchodzą do pacjenta niż teżółtodzioby".
W swoim zacietrzewieniu mogłabyś dopuścić rację innych do rozpatrzenia. Na tym właśnie polega dyskusja.
Z poważaniem
Pozdrawiam
Gacek
Mateusz
Posty: 145
Rejestracja: 21 kwie 2007, o 12:50

Re: Medycyna - czy warto byc lekarzem?

Post autor: Mateusz »

Beba, ciekawe jak lekarz zastąpi kardiowerter swoim mózgiem. Wytworzy w nim impulsy elektryczne, przyłoży palce do pacjenta i pobudzi serce do działania?

Poza tym może doktor, zaczynając medycynę nie myślał o wyjeździe, a skłoniła go do tej decyzji obecna sytuacja? Tak było doktorze?
doktor
Posty: 135
Rejestracja: 30 kwie 2007, o 10:19

Re: Medycyna - czy warto byc lekarzem?

Post autor: doktor »

Nie wiem czy było dobrze czy nie
Wiedziałem o medycynie tyle co Wy i nafaszerowany byłem ideałami. Namietnie oglądałem szpital na peryferiach i ostry dyżur a takze preparowałem żaby i koty. Interesowła mnie anatomia i fizjologia mózgu i takie tam.Byłem laureatem finału olimpiady fizycznej itd.
W domu miałem przewlekle chorego ojca, wiec miałem pojecie o cierpieniu i o opiece nad czlowiekiem.
Rzeczywistosc zrewidowała moje marzenia. Zawiodlem sie bardzo na polskiej medycynie, w której mlody lekarz jest zwykłym parobasem i przydupasem ,a jego praca przez pierwsze lata to pisanie na komputerze wypisów i zszywanie kart wypisowych.
To sa dlugie studia , po ktorych jest sie zerem. Dopiero po specjalizacji cos sie znaczy. Trwa to długo, a za cos trzeba jesc i godnie życ, chyba ze zyje sie w mysiej norze i je ser plesniowy na sniadanie
Gacek
Posty: 111
Rejestracja: 23 kwie 2007, o 22:09

Re: Medycyna - czy warto byc lekarzem?

Post autor: Gacek »

Smutna prawda o życiu
Sam już nie wiem, zresztą kto w tym roku zdaje maturę wie jak było słodziutko na chemii zwłaszcza . O lekarskim mogę tylko pomarzyć, a szkoda Ja mam nadzieję,że przy dobrym wietrze jakoś sie na farmację dostanę
Dobra koniec tej tragedii w 3 aktach
Powodzenia wszystkim życzę, którzy mają jeszcze szanse na lekarski
sztyga20
Posty: 19
Rejestracja: 28 kwie 2007, o 10:55

Re: Medycyna - czy warto byc lekarzem?

Post autor: sztyga20 »

Ja mam nadzieję, że sytuacja w polskiej służbie zdrowia się poprawi. Lekarze są zdeterminowani i będa strajkować. Myśle, że ma to sens, z pewnością rząd pójdzie na ustepstwa.

Zresztą jakby na to nie patrzeć, bardzo wielu lekarzy wyjechało, teoretycznie powino zostać w takim razie więcej pieniędzy do podzielenia pomiędzy pozostałych w kraju lekarzy. Poza tym z UE płyną bardzo duże pieniądze jesli się ichnie przeje tylko umiejetnie zainwestuje to wkrótce państwo zacznie zarabiać i dla lekarzy i szpitali pieniądze się znajdą.

Inna sprawa to problemy strukturalne służby zdrowia itp Tu pieniądze same problemu nie rozwiążą niestety.
paol
Posty: 101
Rejestracja: 23 mar 2007, o 21:29

Re: Medycyna - czy warto byc lekarzem?

Post autor: paol »

sztyga20 pisze: Zresztą jakby na to nie patrzeć, bardzo wielu lekarzy wyjechało, teoretycznie powino zostać w takim razie więcej pieniędzy do podzielenia pomiędzy pozostałych w kraju lekarzy.
Oprócz pieniędzy trzeba jeszcze podzielic pracę między tych lekarzy, którzy zostali. Nie jest słodko, niestety.
doktor
Posty: 135
Rejestracja: 30 kwie 2007, o 10:19

Re: Medycyna - czy warto byc lekarzem?

Post autor: doktor »

.jestem dziś na ostrym dyżurze , koledzy nie strajkuja bo dyrektor załatwił ich na cacy, beznadzieja.
.masa pacjentów na izbie przyjęć, zjechali sie chyba z całej południowej polski.
.beznadzieja.
.nie strajkujemy jeszcze co najmniej tydzień.całe obciążenie kardiologiczne spadnie na nas.
nie wyobrażam sobie tego.
kto powiedział ze praca lekarza to przygoda, mam ochotę zabić go tłuczkiem do kartofli.
vegul
Posty: 101
Rejestracja: 11 wrz 2006, o 00:37

Re: Medycyna - czy warto byc lekarzem?

Post autor: vegul »

witam,
Sledzilem te wasze posty juz od jakiego czasu.
Doktor przedstawil swoje zdanie dotyczace naszej sluzby zdrowia i bycia lekarzem w Polsce. Musze przyznac ze pare kwestii dalo mi sporo do myslenia. Najbardziej rozbawily mnie osoby krore nie wiedzac jakie sa realia, ba nie bedac nawet na studiach medycznych krytykowalo doktora. Niestety zyjemy w biednym panstwie, ktore wydaje na sluzbe zdrowia najmniejsze pieniadze w UE.ale to tylko stwierdzenie faktu, gorzej ze z tym faktem nic sie nie robi i nie zanosi sie aby sie cos ruszylo w tej sprawie.a teraz sprawa strajku, ktory dla mnie i tak jest na straconej pozycji.lekarze to nie gornicy nie wyjda na ulice pod wiejska nie zrobia zadymy, tak aby policja miala pelne rece roboty.bo tylko tak da sie chyba rozmawiac z politykami jak pokazali gornicy. czekam na rozwiniecie watku i pozdrawiam serdecznie
Awatar użytkownika
tin
Posty: 1491
Rejestracja: 18 lip 2006, o 15:29

Re: Medycyna - czy warto byc lekarzem?

Post autor: tin »

vegul pisze:Najbardziej rozbawily mnie osoby krore nie wiedzac jakie sa realia, ba nie bedac nawet na studiach medycznych krytykowalo doktora.
A ty na nich jestes Jak dla mnie każdy ma prawo do wyrazania opini. Pozatym wcale nie trzeba byc na studiach medycznych zeby orientowac sie w temacie.
Zastanow sie troche.
doktor
Posty: 135
Rejestracja: 30 kwie 2007, o 10:19

Re: Medycyna - czy warto byc lekarzem?

Post autor: doktor »

Nawet nie zacząłem strajkowac ( nie mogłem , jestem rezydentem) i juz po strajku.
Lekarze dali d***. Nie bedzie podwyzek. Bedzie nadal kołchoz i stawki jak w tadżykistanie.
Nie zanosi sie na lepsze. Słuzba zdrowia jest totalnie upolityczniona. O tym jak leczyc i za co leczyc decyduja politycy. Maja w dupie lekarzy. 50% spoleczenstwo tez ma w dupie, o czym swiadcza wypowiedzi ludzi na wp.pl , onet.pl itd
Eh, nie chce sie gadac, beznadzieja i brak perspektyw, brak mozliwosci awansu. trezba stad uciekac jak najszybciej , jak najdalej.
Polska do najbardziej gówniany kraj w Europie, w którym lekarzy straszy sie ze pójda w kamasze , rezydentom wciska sie ze zarabiaja 1600 zl jak dostaja na ręke 1100.
Trezba zapieprzac na dyzurach zeby godnie zyc.
Super co
Kto by tak chcial zyc?
Paris Hilton, Jarosław KaczyńskiMoże cezary Pazura albo bogusław piecha?

Podsumowujac. Wlasnemu bratu, synowi, córce nie zycze ukonczenia studiów na wydziale lekarskim w Polsce, a jesli będa próbowali to za wszelka cene ich od tego odwiodę bo nie chce aby zmarnowali swoja młodosc i kreatywnosc na cos co nie jest warte funta kłaków.

Powodzenia na egzaminach wstępnych.

moderator: Prosze nie uzywac slow powszechnie uwazanych za wulgarne. Jest to forum edukacyjne.
Ostatnio zmieniony 23 maja 2007, o 11:33 przez doktor, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 78 gości