Medycyna - czy warto byc lekarzem?

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
york
Posty: 1902
Rejestracja: 27 gru 2007, o 22:05

Re: Medycyna - czy warto byc lekarzem?

Post autor: york »

AmoSo pisze:bardzo budujące słowa, wiele razy słyszałem, że trzeba wybierać: albo rodzina albo bycie lekarzem, czy wg Was naprawdę tak trudno mieć szczęśliwa rodzinę i być wybitnym lekarzem?
to jest kwestia indywidualna i zależy od człowieka( tylko i wyłącznie)
Awatar użytkownika
Andzia
Posty: 667
Rejestracja: 14 sie 2007, o 09:56

Re: Medycyna - czy warto byc lekarzem?

Post autor: Andzia »

Zawsze mnie zastanawiało czy i kiedy kobieta, która wybiera zawód lekarza może pozwolić sobie na dziecko.
Niby głupie pytanie. Ale czy da się pogodzić naukę na studiach, zdobywanie wykształcenia z wychowywaniem dziecka.?
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: Medycyna - czy warto byc lekarzem?

Post autor: Padre Morf »

AmoSo pisze:
EgzotycznyKwiat pisze:Mam też szczęśliwą rodzinę.
bardzo budujące słowa, wiele razy słyszałem, że trzeba wybierać: albo rodzina albo bycie lekarzem, czy wg Was naprawdę tak trudno mieć szczęśliwa rodzinę i być wybitnym lekarzem?
kierowniczka mojej specjalizacji ma męża, dzieci a niedawno pomagałem chrzcić jej wnuka. Udaje jej sie jakoś pogodzić posiadanie rodziny ze znieczulaniem przeszczepów itp rzeczy.
lung
Posty: 606
Rejestracja: 26 sie 2007, o 14:05

Re: Medycyna - czy warto byc lekarzem?

Post autor: lung »

Zawsze mnie zastanawiało czy i kiedy kobieta, która wybiera zawód lekarza może pozwolić sobie na dziecko.
Niby głupie pytanie. Ale czy da się pogodzić naukę na studiach, zdobywanie wykształcenia z wychowywaniem dziecka.?

A nie widzialas co napisala EgzotycznyKwiat ? posty nabijasz czy jak O_O ?
Awatar użytkownika
Andzia
Posty: 667
Rejestracja: 14 sie 2007, o 09:56

Re: Medycyna - czy warto byc lekarzem?

Post autor: Andzia »

Tak lung, tak. Nie mam co robić, tylko posty nabijać.
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: Medycyna - czy warto byc lekarzem?

Post autor: Padre Morf »

jak dzieci
lung
Posty: 606
Rejestracja: 26 sie 2007, o 14:05

Re: Medycyna - czy warto byc lekarzem?

Post autor: lung »

Bo temat wałkowany non stop.po co dalej to ciągnąć.

Chcesz być lekarzem, to się ucz i dostań na medycynę. Nie chcesz - nie idz.
Jesli jestes pewna to nie patrz na efekty uboczne, bo te na pewno istnieją, i są nie do zlikwidowania.
EgzotycznyKwiat
Posty: 3
Rejestracja: 24 sty 2008, o 13:07

Re: Medycyna - czy warto byc lekarzem?

Post autor: EgzotycznyKwiat »

Lung, trafiłes w sedno. Nie patrzcie na skutki uboczne, bo te zawsze bedą i to nietylko w medycynie. zyskując jedne rzeczy ograniczamy drugie i tego nic nie zmieni. A co do tej rodziny, to kwestia indywidualna, ale jeśli sądzicie, że praca lekarza jest aż tak absorbująca że nie można mieć rodziny to jesteście w błędzie. Wiadomo że ten zawód pochłania więcej czasu niż norma np księgowej, ale uwierzcie mi, że można to pogodzić. Jeszcze jedna ważna rzecz, kiedy byłam jeszcze samotną lekarką i na początku mojego małżeństwa baardzo mieszałam sfere zawodową z prywatną. Oczywiście w stronę zawodowarywatna. Los każdego pacjentna strasznie przeżywałam i wychodząc ze szpitala dalej w nim byłam. Teraz choć nie mniej przejmuje się swoimi pacjentami i staram sie jak najlepiej wykonać pracę, potrafię rozróżnić te dwa światy i spędzać czas z rodziną, zapominając, że pacjent spod 3 zaraz może dostać powtórnego wylewu, bo przecież kiedy jestem w domu pacjentem zajmują się inni świetni lekrze. Chyba każdy lekarz musi przejść ten problem ale radze Wam nastawcie się by od początku starać się nie mieszać zycia zawodowego z prywatnym, bo mozna sie wykonczyć
lung
Posty: 606
Rejestracja: 26 sie 2007, o 14:05

Re: Medycyna - czy warto byc lekarzem?

Post autor: lung »

EgzotycznyKwiat, studiowalas we Wroclawiu ?
EgzotycznyKwiat
Posty: 3
Rejestracja: 24 sty 2008, o 13:07

Re: Medycyna - czy warto byc lekarzem?

Post autor: EgzotycznyKwiat »

Studiowałam w Warszawie.
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: Medycyna - czy warto byc lekarzem?

Post autor: Padre Morf »

hyh witam krajanke z warszawy
Awatar użytkownika
Andzia
Posty: 667
Rejestracja: 14 sie 2007, o 09:56

Re: Medycyna - czy warto byc lekarzem?

Post autor: Andzia »

Mam pytanie do studentów medycyny - nie żałujecie? I jak jest? Opowiadajcie.
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: Medycyna - czy warto byc lekarzem?

Post autor: Padre Morf »

ja nie żalowalem i nie zaluje
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 60 gości