Medycyna - czy warto próbować?

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
żabka
Posty: 269
Rejestracja: 9 kwie 2006, o 08:34

Re: Medycyna - czy warto próbować?

Post autor: żabka »

hehe, w rok nadrobic materiał z 3 przedmiotow gratuluje

Ale podrecznikom Rozaka to radze nie ufać tak do końca. Są w nich błedy.
vegul
Posty: 101
Rejestracja: 11 wrz 2006, o 00:37

Re: Medycyna - czy warto próbować?

Post autor: vegul »

&#x17Cabka pisze:Ale podrecznikom Rozaka to radze nie ufać tak do końca. Są w nich błedy.


to co bys proponowala do nauki jakie podreczniki testy itp
kasik
Posty: 119
Rejestracja: 28 lip 2006, o 19:09

Re: Medycyna - czy warto próbować?

Post autor: kasik »

Zamkora z fizyki nie polecam a wręcz go odradzam nic tam nie ma
vegul
Posty: 101
Rejestracja: 11 wrz 2006, o 00:37

Re: Medycyna - czy warto próbować?

Post autor: vegul »

to w takim razie co polecasz do fizyki
żabka
Posty: 269
Rejestracja: 9 kwie 2006, o 08:34

Re: Medycyna - czy warto próbować?

Post autor: żabka »

vegul pisze:
&#x17Cabka pisze:Ale podrecznikom Rozaka to radze nie ufać tak do końca. Są w nich błedy.


to co bys proponowala do nauki jakie podreczniki testy itp
Jesli chodzi o podrecznik do chemii to ja sie uczyłam z Operonu. A z organicznej stary podrecznik Dankiewicza. Ale najważniejsze to rozwiazywac zadania i arkusze. Arkuszy duzo jest w necie, trzeba tylko poszukac No i w kazdej ksiegarni znajdziesz mnóstwo. A zadania- stary, poczciwy pazdro (czarny lub brązowy), i zbiorki operonu. Warto tez czasami zajzec do Medyka. Co prawda to testy, ale duzo fajnych zadan mozna znalesc
kasik
Posty: 119
Rejestracja: 28 lip 2006, o 19:09

Re: Medycyna - czy warto próbować?

Post autor: kasik »

z fizy książka z WSiP sama musze sobie ją kupić , bo w tym roku nie miałam i żałuje
ale lepiej późno niż wcale .
nurtox

Re: Medycyna - czy warto próbować?

Post autor: nurtox »

mam pytanie odnośnie rekrutacji, jeśli ktoś zna odpowiedź będę bardzo wdzięczny:
otóŻ, zdawałem nową maturę i nie myślałem wówczas o medycynie-były to matma, fiza i informa - poszedłem na informe (jestem teraz tam na 2 roku). Chcialbym sprobowac sil na medycynie-ale trzeba na nowej maturze zdawac fizyke, biologie i chemie. Zastanawiam sie, czy moglbym pisac egzamin krajowy z tych przedmiotow, tak jak maturzysci ze stara matura, czy musze zdawac te przedmioty jeszcze raz. Co gorsza mozna wybrac max. 3 przedmioty na maturze oprocz jezykow, a ja juz limit wykorzystalem. I nie wiem ktoredy droga. Please for help.
vegul
Posty: 101
Rejestracja: 11 wrz 2006, o 00:37

Re: Medycyna - czy warto próbować?

Post autor: vegul »

oj trudno powiedziec, najlepiej udac sie do sekretariatu szkoly i wyjasniec sprawe.
ale mylse ze mozna bo dodatkowe twoje przedmioty to biola i chemia fizyke masz, powiedz mi jedno dlaczego taka pochopna zmiana upodoban, decyzji? pozdro
michal

Re: Medycyna - czy warto próbować?

Post autor: michal »

ja jestem w 1 kl. LO na kierunku mat-fiz. z matmy bioli radze sobie niezle. ale fiza niezbyt:(wiec chce sie dowiedziec czy sa AM na ktorych nie wymaga sie fizyki?pozdrawiam wszystkich :)
żabka
Posty: 269
Rejestracja: 9 kwie 2006, o 08:34

Re: Medycyna - czy warto próbować?

Post autor: żabka »

na am w Poznaniu jest biologia i do wyboru chemia LUB fizyka, a w Warszawie od tego roku bedzie wymagana fizyka ale podstawowa
michal

Re: Medycyna - czy warto próbować?

Post autor: michal »

dzieki zabka:) czyli raczej ciezko znalezc AM bez wymaganej fizy :( szkoda tylko poznan i to teraza moze za 3 lata tez beda wymagac fize.ale bede próbowal :-D
ja:)

Re: Medycyna - czy warto próbować?

Post autor: ja:) »

Spoko dasz sobie rade.Fizyka nie jest taka zła.Mnie lepiej poszła na maturze fizyka niz chemia.Poza tym aj od zawsze wolałam fizyke od chemii.
Jęśli się czegoś naprawdę chce to moŻna to osiągnąć.
michal

Re: Medycyna - czy warto próbować?

Post autor: michal »

tak czytam i czytam to forum i zainspirowala mnie troche Justyna ktora zmienila profil w 3kl i dostala sie na AM ! to mnie troche pocieszylo i chyba na 2kl sie przepisze na biol-chem :twisted: co myslicie to dobry pomysl?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 61 gości