medycyna Gdańsk vs. Warszawa

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.

Gdańsk vs. Warszawa

Gdańsk
26
67%
Warszawa
13
33%
 
Liczba głosów: 39

halidor
Posty: 1519
Rejestracja: 17 lip 2012, o 10:54

Re: medycyna Gdańsk vs. Warszawa

Post autor: halidor »

jezeli zajecia sa do 20 to keidy sie uczyc , to bez sensu, które uczelnie tak maja to sie zaraz wycofuje?
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: medycyna Gdańsk vs. Warszawa

Post autor: Medycyna Lwów »

randomlogin pisze:Kaamil, z ciekawosci - ktore osrodki bys w takim razie odradzal, zaliczal do drugiej ligi? Debile ukladajacy plan do 20 to wiem gdzie sa, stamtad pochodze i ucieklem (chyba ze wiecej takich miast) - nie o to pytam, bardziej wiesz - poziomem nauczania, mozliwosciami rozwoju i tak dalej?
ja nie odradzam, tylko wyrażam swoją opinię - jednak na czymś ugruntowaną (mam wiele znajomych na różnych uczelniach).
Dla mnie niezmiennie w czołówce są 4 uczelni: WUM, CMUJ, GUMed, UM w Poznaniu. Każda pewnie ma mniejsze lub większe mankamenty.
Sam pewnie bym poszedł na CMUJ gdybym mieszkał te 100 km bardziej na południe, ale absolutnie nie żałuje decyzji, mimo że to co robią z nami na finiszu studiów generalnie jest poniżej wszelkiej krytyki.

ps. W Lublinie mają szczególnie inteligentnie układany plan zajęć i ogólnie system bezblokowy aż do 6 roku, co jest megadziwne.
________

Re: medycyna Gdańsk vs. Warszawa

Post autor: ________ »

halidor pisze:jezeli zajecia sa do 20 to keidy sie uczyc , to bez sensu, które uczelnie tak maja to sie zaraz wycofuje?
spokojnie chodzilo mi o to, ze np dzisiaj biochemia jest od 17 do 20, ale caly dzien jest wolny. Najgorsza byla/jest sroda 10-12 angielski, 14-15:45 anatomia, 17-20 fizjologia - i to jest najgorszy dzien. Chyba wszedzie tak sie trafi, ze jakis dzien jest caly zawalony. Halidor wyluzuj. no ale moglo byc sensowniej, ta biochemia i fizjo wczesniej byc, o 17 to juz ludzie zmeczeni, ale juz tak jest jak jest. P
A ty Halidor na WUM czy CMUJ?
Ostatnio zmieniony 28 maja 2013, o 22:18 przez ________, łącznie zmieniany 1 raz.
chaosik
Posty: 87
Rejestracja: 5 wrz 2012, o 12:48

Re: medycyna Gdańsk vs. Warszawa

Post autor: chaosik »

Kaamil, a co takiego się dzieje na końcówce studiów.?

Z tego co wiem, to na WUMie, też zdarzają się takie idiotycznie zawalone dni z mnóstwem okienek, że w efekcie cały dzien się siedzi na uczelni (przynajmniej na 1 roku, nie wiem jak później)
halidor
Posty: 1519
Rejestracja: 17 lip 2012, o 10:54

Re: medycyna Gdańsk vs. Warszawa

Post autor: halidor »

sylwia1508 pisze:A ty Halidor na WUM czy CMUJ?

jeszcze nie wiem , pewnie bedzie to decyzja w ostatnim momencie, zanim ja podejme to poczytam plany zajec itd
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: medycyna Gdańsk vs. Warszawa

Post autor: Medycyna Lwów »

chaosik pisze:Kaamil, a co takiego się dzieje na końcówce studiów.?

Z tego co wiem, to na WUMie, też zdarzają się takie idiotycznie zawalone dni z mnóstwem okienek, że w efekcie cały dzien się siedzi na uczelni (przynajmniej na 1 roku, nie wiem jak później)
różne rzeczy

1 i 2 rok to jest tak wiele zajęć, że nie ma co w ogóle porównywać.
Ja nigdy nie kończyłem później niż o 17 (1 rok anatomia), a na 1 roku zamiast okienek miałem cały czwartek wolny.
Zresztą jak napisałem - istotniejsze są z wielu względów lata 3-6.
Awatar użytkownika
mickey_mouse
Posty: 641
Rejestracja: 25 kwie 2012, o 07:59

Re: medycyna Gdańsk vs. Warszawa

Post autor: mickey_mouse »

Kaamil, a dlaczego dla Ciebie w czołówce są GUMed, UMP, WUM i CMUJ? Czym akurat te uczelnie się wyróżniają na tle innych? Ja myślałam zawsze, że łódzki UMED ma bardzo dobrą opinię.
qabix
Posty: 31
Rejestracja: 27 lip 2012, o 16:41

Re: medycyna Gdańsk vs. Warszawa

Post autor: qabix »

z tymi planami zajęć to wszystko zależy od grupy
Awatar użytkownika
a_niap
Posty: 1613
Rejestracja: 21 lip 2008, o 16:02

Re: medycyna Gdańsk vs. Warszawa

Post autor: a_niap »

chaosik pisze:Z tego co wiem, to na WUMie, też zdarzają się takie idiotycznie zawalone dni z mnóstwem okienek, że w efekcie cały dzien się siedzi na uczelni (przynajmniej na 1 roku, nie wiem jak później)
Tak, na 1 roku, na 2 i na trzecim tez. Czasem sie uda mniej takich dni czasem wiecej, zalezy kto na jaki plan zajec trafi.
Z tym ze na 3 zdarzają sie takie dni ze siedzisz od rana do wieczora a okienka są tylko po to zeby dojechać z jednego miejsca na drugie (ja tak mialam wiec to nie jest wymyślone) i tak czasem przydalaby sie umiejetnosc teleportacji
Awatar użytkownika
lena_jes
Posty: 25
Rejestracja: 21 mar 2013, o 11:03

Re: medycyna Gdańsk vs. Warszawa

Post autor: lena_jes »

JESTEM W KROPCE! Teraz nie wiem już nic, bo przez chwilę znów byłam za WWA. Może dostanę się na jedną z tych uczelni i nie będzie problemu

Ciekawa jestem, czy ten mniejszy prestiż lekarza gdańskiego będzie miał tak duży wpływ na moje życie.
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: medycyna Gdańsk vs. Warszawa

Post autor: Medycyna Lwów »

chyba jednak nie do końca zrozumiałaś intencję tu piszących (choćby mnie).
a_niap pisze:
chaosik pisze:Z tego co wiem, to na WUMie, też zdarzają się takie idiotycznie zawalone dni z mnóstwem okienek, że w efekcie cały dzien się siedzi na uczelni (przynajmniej na 1 roku, nie wiem jak później)
Tak, na 1 roku, na 2 i na trzecim tez. Czasem sie uda mniej takich dni czasem wiecej, zalezy kto na jaki plan zajec trafi.
Z tym ze na 3 zdarzają sie takie dni ze siedzisz od rana do wieczora a okienka są tylko po to zeby dojechać z jednego miejsca na drugie (ja tak mialam wiec to nie jest wymyślone) i tak czasem przydalaby sie umiejetnosc teleportacji
teleportacja przydaje się jak ktoś chodzi na wykłady, a że mało kto chodzi, to się nie przydaje. Biorąc pod uwagę jak dużo jest godzin zajęć na 3 roku to lepiej planu dla tylu grup mam wrażenia wymyślić się nie dalo i tak.
Awatar użytkownika
a_niap
Posty: 1613
Rejestracja: 21 lip 2008, o 16:02

Re: medycyna Gdańsk vs. Warszawa

Post autor: a_niap »

Kaamil pisze:teleportacja przydaje się jak ktoś chodzi na wykłady, a że mało kto chodzi, to się nie przydaje. Biorąc pod uwagę jak dużo jest godzin zajęć na 3 roku to lepiej planu dla tylu grup mam wrażenia wymyślić się nie dalo i tak.
Wykłady to tylko z farmakologii Fakt ze na 3 roku jest duzo zajęc wiec sie inaczej nie dało. Ja miałam w sumie na 3 roku jeden dzien w tygodniu kiedy przydaloby sie jednak teleportowac i nie chodzilo o wyklady tylko o normalne zajęcia, czasu niby bylo na tyle miedzy tymi dwoma zajeciami zeby normalnie dojechac, z tym ze nikt nie przewidzial ze autobusy nie jezdzą sobie na nasze życzenia i wtedy kiedy akurat przychodzimy na przystanek to jakis podjeżdza, a czasem sie nie dało wsiasc (a tu cała grupa przydaloby sie zeby sie zmiescila.) wiec trzeba bylo czekac na nastepny i potem wpadać w biegu na zajęcia - w zimie to bylo troche uciążliwe, ale fakt ze dalo sie przezyc jakos.
xavier
Posty: 51
Rejestracja: 8 sie 2012, o 15:03

Re: medycyna Gdańsk vs. Warszawa

Post autor: xavier »

sylwia1508 pisze:le z czasem poznasz nowe osoby i nie bedziesz i tak miala czasu spotykac sie ze starymi znajomymi. Tak samo w Warszawie poznasz nowych znajomych jak i w Gdansku. Moze porownaj programy pierwszego roku dla WUM i UG, ktory jest sensowniej rozlozony. Wiele slyszy sie ze na WUM jest wyscig szczurow - pociesze Cie, wszedzie jest. Studia to przygoda, drugi raz okazja sie nie powtorzy. Ja bym brala Wawe.
Ps: zajecia do 20 sa np w Lbn
Ja ci dam UG. GUMed !
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 39 gości