Medycyna Lwów

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Boris_Pokutylo
Posty: 66
Rejestracja: 26 lip 2009, o 14:31

Re: Medycyna Lwów

Post autor: Boris_Pokutylo »

niestety nie daję nr gg wyślij mi swój na prv to pogadamy. szczerze
milena99
Posty: 24
Rejestracja: 8 sie 2009, o 10:40

Re: Medycyna Lwów

Post autor: milena99 »

miała juz moze ktoś na ten rok egzamin z chemii i rozmowe kwalifikacyjną: jaki był poziom cięzko było? dostał sie ktos z Was?
gajuss19
Posty: 199
Rejestracja: 9 lip 2008, o 21:20

Re: Medycyna Lwów

Post autor: gajuss19 »

Skoro co roku dostają się raczej wszyscy to jak może być ciężko
milena99
Posty: 24
Rejestracja: 8 sie 2009, o 10:40

Re: Medycyna Lwów

Post autor: milena99 »

napisałeś raczej wiec jednak nie wszyscy. a czy matura z chemi jest obowiazkowa czy wystarczy rozwiazać im te zadania?
mikekordy
Posty: 2
Rejestracja: 18 sie 2009, o 15:53

Studia

Post autor: mikekordy »

Witam wszystkich, jedzie może ktoś do Lwowa z Lublina w sprawie studiów 25.08 we wtorek? Wyjeżdżam we wtorek ponieważ w środę 26.08 mam egzamin. Proszę o kontakt
LordLuke
Posty: 33
Rejestracja: 22 sie 2009, o 10:17

Re: Medycyna Lwów

Post autor: LordLuke »

milena99 nigdzie Ci nie podadzą jakie przedmioty są obowiązkowe do Lwowa. Możesz mieć zdaną np historie i wos i i tak starac się o przyjęcie, tylko że jaki sens wtedy (totalna różnica poglądów i zainteresowań). Oni lepiej patrzą na osoby z biologią i chemią na maturze. Nie ma sztywnych granic punktowych. Zadania i tak i tak dostajesz do rozwiązania, ale są bardzo proste. Poza chemią poptyają Cie jeszcze trochę z języka w którym masz zamiar studiować. Jakieś pytania jeszcze? Służę pomocą, sam tam studiuje
piotrkk23
Posty: 1
Rejestracja: 22 sie 2009, o 12:55

Re: Medycyna Lwów

Post autor: piotrkk23 »

ja mam natomist pytanie dotyczace internetu w akademikach) mianowicie bylem na rozmowie wczoraj i sie dostalem na uczelnie, kiedy pytalem sekretarki o internet, twierdzila ze takowy znajduje sie w akademikach, ale slyszalem rowniez od dziewczyny z 3 roku, ze neta po prostu nie ma i kazdy moze kombinowac we wlasnym zakresie. Jak to w koncu jest? Zalezy mi na kontakcie ze swiatem D Pozdro)
LordLuke
Posty: 33
Rejestracja: 22 sie 2009, o 10:17

Re: Medycyna Lwów

Post autor: LordLuke »

Moze nie do końca jest tak że nie ma internetu, bo ludzie mają. Zależy który akademik. U mnie mieliśmy przez cały rok internet, ale potem rozwiązaliśmy umowe bo zaczęli podnosić ceny i jakieś dziwne kombinacje sie pojawiły. Teraz może coś pomyslimy zeby założyć, ale z inną firmą.

W akademikach przy uczelni (2 i 3) wiem że ludzie jakiś internet mają. Znajoma gdzies do kogoś się zgłosiła i załozyli jej. Ma switcha w pokoju i normalnie kontakt ze światem jest. Nie wiem ile płaci, ale wszystko jej tamci ludzie załatwili, studenci z jej akademika, tak mi się wydaje.
Emily
Posty: 12
Rejestracja: 15 sie 2009, o 11:50

Re: Medycyna Lwów

Post autor: Emily »

LordLuke jestes zadowolony ze studiowania we Lwowie ?

Co zrobić zeby dostac akademik nr 8 ? Najnowszy z tego co słyszałam

Jak często udaje Ci sie wracac do Polski?

Kiedy kończy się rok akademicki ?

Z góry dziękuje
milena99
Posty: 24
Rejestracja: 8 sie 2009, o 10:40

Re: Medycyna Lwów

Post autor: milena99 »

Lord Luke a jak jest z odbywaniem praktyki bo słyszłam ze oni wymagaja tylko po 3 i 4 roku ale ze jeżeli ktoś zamierza wrócic do Polski to dobrze jest odrobić praktyke po każdym roku w polsce. czy w szpitalach nie robia problemów ze studiuje sie tam a tutaj chce sie odrobic praktyke? wiesz moze coś na ten temat?
LordLuke
Posty: 33
Rejestracja: 22 sie 2009, o 10:17

Re: Medycyna Lwów

Post autor: LordLuke »

Tak, tam praktyki są w planie zajęć. Zajęcia w szpitalu zaczynają się już na drugim roku, ale są bardzo pobieżne i niewiele praktyki jest w tych praktykach (przedmiot nazywa się taking care of patients i to jest coś ala praktyki pielęgniarskie, z tym że do pacjenta się chodzi albo wcale, albo bardzo mało, chyba że wykładowca jakiś bardzo lubiący studentów i chce im duużo pokazać). Na 3 roku się zaczynają dopiero konkretne praktyki. Z tego co wiem od znajomej na 4 roku jest już sporo kontaktu z pacjentem (praktycznie cały tok leczenia odbywa się z udziałem studenta, nie wiem jak to wygląda w Polsce, czy tak do pacjentów dopuszczają czy raczej ostrożnie).

Jeśli chodzi o praktyke w szpitalu (na wakacjach) to ja robiłem po 1 roku pielęgniarską.
Trochę musiałem się nachodzić z papierkami, bo uczelnia nie wydaje skierowania na praktyki tak jak polskie AM. Dlatego musiałem postarać się o zaświadczenie od lekarza medycyny pracy i wtedy mogłem dopiero praktyki zacząć. (szpital na początku odsyłał mnie do uczelni po skierowanie na badania do lekarza med. pracy, uczelnia skierowań nie daje szpital z powrotem dalej do rodzinnego rodzinny nic nie pomoże, bo jego skierowanie jest nieważne. Koniec końców jakoś się udało.)

Będąc na praktykach miałem przyjemność poznać 3 kolegów po fachu", też wtedy po 1 roku ale z polskich uczelni i bynajmniej nie czułem się jakoś gorszy czy z niższym poziomem wiedzy jak oni". Sam polecam takie praktyki

Edycja: do emily:
Ja mieszkam w 8 i fakt, dobry akademik tylko troche daleko i trzeba dojeżdzac do uczelni (jakieś 15-20 minut, ale rano zawsze są korki więć 40 wczesniej trzeba wyjechać).
Jeśli o mnie chodzi to jestem zadowolony ze studiowania tam. Zwłaszcza nauka po angielsku daje mi dużo satysfakcji (i przy okazji otwiera nowe możliwości). Wiadomo, że znajdą się i osoby które będą narzekać i mówić ze tam źle i niedobrze. Ot, gusta i guściki.

Rok akademicki kończy się w czerwcu, tak około 20 z reguły, a zaczyna niestety - 1 września.

Do domu teraz przez 2 rok jeździłem co 2-3 tygodnie, a na 1 roku nawet co tydzień (miałem dziewczyne to się tęskniło ). Mieszkam pod Rzeszowem więc nie było to jakoś strasznie uciążliwe, aczkolwiek potrafi być męczące (szczególnie w upalne dni).
milena99
Posty: 24
Rejestracja: 8 sie 2009, o 10:40

Re: Medycyna Lwów

Post autor: milena99 »

a jak jest ze specjalizacją tez trzeba ja robić u nich tzn na Ukrainie czy niekoniecznie na czym polega nostryfikacja tzn jak ja otrzymać?
Emily
Posty: 12
Rejestracja: 15 sie 2009, o 11:50

Re: Medycyna Lwów

Post autor: Emily »

LordLuke dziekuje za odpowiedz Czy przy przydziale akademików wystarczy poprosić o 8 ? Ksiażki bez problemu można wypozyczyć z bibilioteki ?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości