Medycyna Lwów

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
teka321
Posty: 4
Rejestracja: 19 maja 2010, o 15:28

Re: Medycyna Lwów

Post autor: teka321 »

Szukam osoby chętnej na wspólny wyjazd do Lwowa po 18 czerwca.
sztudent
Posty: 5
Rejestracja: 16 cze 2010, o 18:08

Re: Medycyna Lwów

Post autor: sztudent »

PalmaKokosowa pisze:Ponoć z angielskim nie jest źle, mam koleżankę, która tam studiuje, a w szkole miała niemiecki i spokojnie sobie radzi) ogólnie studia tam to ponoć luz i dostaje się każdy jak da $$$, ale potem w Polsce nie ma od razu pracy, trzeba rok czekać, potem egzaminy, potem jeszcze coś. i jak chcesz się jakimś cudem przenieść do PL to oczywiście jedynie na płatne, bo tam też studiujesz na płatnych
no niestety lapowki sa wciaz zmora Ukrainy i ciezko bez nich, ale trzeba pamietac, ze i tak wiekszosc rzeczy, ktorych nas ucza jest niepotrzebna, wiec nie ma co sie przejmowac.
Palma Kokosowa Ty chyba nam zazdroscisz tego, ze bedziemy za kilka lat lekarzami, co nie?
-MaritkaM-
Posty: 5
Rejestracja: 19 maja 2010, o 14:16

Re: Medycyna Lwów

Post autor: -MaritkaM- »

Jestem za stomatologią w jezyku angielskim, własnie bardzo duzo tych negatywnych opinii piszecie nie wiem skad to sie bierze. pozdrawiam. Czyli trzeba pojechac zeby przejsc rekrutacje? Co trzeba miec z soba jakie dokumenty?
clg
Posty: 6
Rejestracja: 16 lip 2010, o 19:41

Re: Medycyna Lwów

Post autor: clg »

Udziele korepetycji z j. ukrainskiego(osobom z okolic Przemysla), pomoge w zalatwieniu formalnosci, dokumentow, znalezieniu noclegu, zainteresowanych prosze o kontakt
Eve19
Posty: 3
Rejestracja: 18 lip 2010, o 21:46

Re: Medycyna Lwów

Post autor: Eve19 »

tak trzeba jechac osobiscie ale studiowanie sie tam nie oplaca kosztuje tyle samo ile u nas jak policzyc wszystkie koszty dodatkowo za nieobecnosc i poprawki sie placi.
Eve19
Posty: 3
Rejestracja: 18 lip 2010, o 21:46

Re: Medycyna Lwów

Post autor: Eve19 »

wszystkie potrzebne dokumenty sa podane na stronie uczelni.trzeba je przetlumaczyc na j ukrainski koszt okolo 800zlwydasz tyle pieniedzy a nie wiesz czy Cie przyjmatrzeba miec wszystkie dokumenty bo inaczej nie ma szans, nie przyjma ich oczywiscie biol i chemia na rozszerzeniu. aha skladanie dokumentow jest do konca lipca pozniej juz jest za pozno
LordLuke
Posty: 33
Rejestracja: 22 sie 2009, o 10:17

Re: Medycyna Lwów

Post autor: LordLuke »

Eve19 co za bzdury z ceną piszesz! A jeśli nie bzdury, tylko własne doświadczenie to nieźle dałaś się naciąć. 8 stów za tłumaczenie które można zrobić kilka razy taniej. Sam jak szedłem, to przepłaciłem (~150zł) bo w Polsce tłumaczyłem dokumenty, a we Lwowie można było jeszcze taniej.
africa
Posty: 38
Rejestracja: 16 lip 2010, o 01:02

Re: Medycyna Lwów

Post autor: africa »

No właśnie co do tłumaczenia to od ręki na uczelni to zrobią i zapłacę dużo mniej niż w Polsce. Na razie jak policzyłam to dodatkowe koszty wyniosły mnie 51zł, więc te studia wcale nie wychodzą drożej niż w Polsce.
semperfidelis
Posty: 38
Rejestracja: 19 lip 2009, o 14:15

Re: Medycyna Lwów

Post autor: semperfidelis »

Eve19 nasłuchała się opowieści i bajek.
Ciekawe w jaki sposób miałyby wyjść drożej, jeśli za studia płaci się te 13,500 zł, gdzie w Polsce trzeba zapłacić 20 000 minimum, więc od początku jesteśmy 6500 zł na plusie. do tego akademik i życie - niech ktokolwiek mi powie, że w Polsce jest taniej
Byzydury !
LordLuke
Posty: 33
Rejestracja: 22 sie 2009, o 10:17

Re: Medycyna Lwów

Post autor: LordLuke »

Eve19 pisze:(.)za nieobecnosc i poprawki sie placi.
Za nieobecności owszem, ale dopiero po 3 nieodrobionej nieobecności. Tak jest oficjalnie, ale trzeba uważać i chodzić na zajęcia bo czasem są przedmioty, że już po jednej nieobecności chcą pieniądze.

Było też kiedyś tak, że chcieli też żeby płacić za nieobecności na wykładach. A wszystko dzięki pierwszoroczniakom, którzy przy każdym możliwym wolnym zaczynają je wcześniej i kończą później. Na szczęście do starszych roczników takie rzeczy nie doszły.

Za poprawki natomiast moja droga nic się nie płaci. Jeżeli nie zdasz jakiegoś egzaminu to umawiasz się z wykładowcą i jedyne co, to musisz z dziekanatu zabrać papier zezwolenie na pisanie poprawki. Ot taka głupia biurokracja.
in86
Posty: 3
Rejestracja: 16 mar 2010, o 11:02

Re: Medycyna Lwów

Post autor: in86 »

Witam,
Czy znajdzie się ktoś kto ma w końcu jakieś konkretne informacje na temat przenoszenia się do Polski albo na temat nostryfikacji? od ilu lat Polacy szturmują Lwów? bo jeśli są tacy którzy pokończyli tę uczelnię i wrócili do Polski to mając jakieś problemy chyba by się odezwali na forum hmm? a póki co znalazłam tylko wypowiedź jednego chłopaka o 2 latach w plecy.
Maqus
Posty: 6
Rejestracja: 4 paź 2009, o 21:04

Re: Medycyna Lwów

Post autor: Maqus »

Witam,
proszę o kontakt osób, które były już w tym roku załatwiać formalności związane z przyjęciem na 1 rok lekarskiego we Lwowie oraz osób które w najbliższym czasie mają zamiar tam jechać. Ja planuję tam się wybrać pod koniec lipca. Może wybralibyśmy się tam razem i byłoby nam raźniej Oczekuję odpowiedzi.

Pozdrawiam,
Maciek.
matheock
Posty: 1
Rejestracja: 25 lip 2010, o 18:12

Re: Medycyna Lwów

Post autor: matheock »

Eve19 pisze:trzeba je przetlumaczyc na j ukrainski koszt okolo 800zl
Ja za przetłumaczenie 6-ciu stron(świadectwo ukończenia szkoły-2str, świadectwo maturalne 1str ,test hiv-1str, lek med pracy-1str, akt urodzenia) zapłaciłem o wiele mniej u tłumacza j.ukr w Polsce.

Eve19 pisze:oczywiscie biol i chemia na rozszerzeniu.
w polsce czasami jest jeszcze dodatkowo fizyka.



Koszt akademika na Ukrainie 500$, w polsce jak w ogóle się dostanie o wiele więcej.



Ja mam rozmowę 25.08 to proszę o kontakt jak ktoś też wtedy ma. Pozdrawiam
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 49 gości