Medycyna "na starość"

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: Medycyna "na starość"

Post autor: randomlogin »

Duzo osob cos takiego slyszalo. To sa ttagiczne skutki braku umiejetnosci czytania ze zrozumieniem i weryfikowania plotek - i ogolnie, i w zakresie aktow prawnych w szczegolnosci. 5 lat a potem calosc dotyczy osob, ktore nie otrzymaly swiadectwa (nie zdaly matury), stad powyzsze pytanie.

randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: Medycyna "na starość"

Post autor: randomlogin »

BTW do biologii i chemii nie przystapi w formule, ktora obowowzuje od 2015 roku, tylko takiej jak w roku zdania matury, czyli starej. To kolejny gleboko nierozumiany aspekt.

Awatar użytkownika
bedziedobrzeXd
Posty: 216
Rejestracja: 30 lis 2009, o 21:13

Re: Medycyna "na starość"

Post autor: bedziedobrzeXd »

A tu Cie zaskocze głęboko rozumny człowieczku, bo od 2017r. wszyscy piszą nową firmułę
1/6 SUM WLK
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: Medycyna "na starość"

Post autor: randomlogin »

Otoz nie. Tak mialo byc, ale zmieniono ustawe, i teraz okres przejsciowy to nie 2 lata tylko 5 lat. O ile nie zmienili jej znowu, ostatnio przyjac ustawe to jak splunac. Jednak watpie.

(EDIT zreszta nawet w wersji starej z tym wszyscy sie troche rozpedziles, LO to nie jedyna szkola, po ktorej pisze sie mature).

jenny11
Posty: 58
Rejestracja: 12 lip 2011, o 14:27

Re: Medycyna "na starość"

Post autor: jenny11 »

randomlogin pisze:Duzo osob cos takiego slyszalo.
Dzięki wielkie! Czyli uzyskane świadectwo dojrzałości jest ważne całe życie, logiczne!
Pozdrawiam
jenny11
Posty: 58
Rejestracja: 12 lip 2011, o 14:27

Re: Medycyna "na starość"

Post autor: jenny11 »

bedziedobrzeXd pisze:A tu Cie zaskocze głęboko rozumny człowieczku, bo od 2017r. wszyscy piszą nową firmułę
Czy jest to pewne, masz jakieś źródła np. ze strony CKE?
Pozdrawiam
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: Medycyna "na starość"

Post autor: randomlogin »

Ehh, ludzie.
2. Absolwenci, o których mowa w ust. 1, którzy w terminach określonych w ust. 1 nie przystąpili do egzaminu
maturalnego, nie zdali egzaminu maturalnego, chcą podwyższyć wynik egzaminu maturalnego uzyskany z danego
przedmiotu lub przedmiotów lub chcą przystąpić do egzaminu maturalnego z przedmiotu lub przedmiotów, z których
wcześniej nie zdawali egzaminu maturalnego, przystępują do egzaminu maturalnego z danego przedmiotu lub
przedmiotów na podstawie standardów wymagań, o których mowa w ust. 1, w okresie 5 lat szkolnych, licząc od końca
roku szkolnego wymienionego w ust. 1.
okres o ktorym mowa w ust. 1 to daty do ktorych przeprowadzano stare matury w danym typie szkoly, w wypadku LO - 2014. Przez pewien czas bylo to w okresie 2 lat szkolnych, wiec ostatnia stara poprawa bylaby w 2016, a w 2017 juz nowa. Tylko ze zmienono na 5 lat szkolnych. Matematyke zostawiam czytajacym.

(Jest to art. 20. ustawy o zmianie ustawy o systemie oswiaty z marca 2009,gttekst ujednolicony<, obejmujacy zmiany wprowadzone w tej ustawie w 2015 roku. Swoja droga oryginalnie tez bylo 5 lat, potem skrocili na 2, i napisalem na forum mnostwo postow o tym, ze dwa lata, a ludzie wmawiali ze 5, teraz wrocili do 5, a do ludzi dopiero dotarla swiadomosc, ze 2, i trzeba tlumaczyc, ze 5.)
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Medycyna "na starość"

Post autor: Mårran »

randoś, znów czujesz się nierozumiany?
Pani Buka
Medyk 300

Re: Medycyna "na starość"

Post autor: Medyk 300 »

Nawiązując do postów, które tu piszecie. Zrozumiałem, że mając zdaną maturę i posiadając świadectwo maturalne mogę poprawiać maturę w każdym roku.
Swoją maturę pisałem 2012, której nie zdałem z polskiego więc poprawiłem w maju w 2013. Później pisałem bio- chem w 2013 oraz 2014 roku nie poszło. Chciałem poprawić 2015 ale tego nie zrobiłem poszedłem do pracy i mnóstwo czasu mi to zabrało. Teraz chce spróbować w 2016, bo to mnie nic nie kosztuje. Mam pracę pieniądze. Więc matura nie sprawia problemu. Ale bardziej odpowiadało by mi pisanie w 2017. Mało czasu zostało do maja a ja z materiałem jestem bardzo do tyłu.
Z biologii zrobiłem 1 klasę jestem w człowieku.
Z chemii Persona mnie męczy. Ten zbiór mnie spowalnia. Dlatego robię Pazdro gdzie jestem w 7 dziale, i mam nowego Witkowskiego.
I tyle :-(

randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: Medycyna "na starość"

Post autor: randomlogin »

Interesujaca historia, ale nigdzie nie widze pytania, a odnioslem wrazenie, ze mialo jakies byc?

Awatar użytkownika
bedziedobrzeXd
Posty: 216
Rejestracja: 30 lis 2009, o 21:13

Re: Medycyna "na starość"

Post autor: bedziedobrzeXd »

Medyk 300, ja koncze 1 klase dopiero z biologii z chemii znam bol Persony Nie robie z niego wszystkich zadan, skupiam sie na Kosztolowiczu i Witowskim Jedziemy z tym koksem. Tez mam mysli o maturze w 2017 ale co nam szkodzi podejsc w 2016?
1/6 SUM WLK
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Medycyna "na starość"

Post autor: Mårran »

random
Załączniki
historia.jpg
historia.jpg (24.29 KiB) Przejrzano 1011 razy
Pani Buka
Medyk 300

Re: Medycyna "na starość"

Post autor: Medyk 300 »

Nie chciałem.zadać żadnego pytania.
Chciałem się tylko pożalić jaki jestem niedołęga i nie zdara.
To wszystko

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości