medycyna na Ukrainie

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
vovk
Posty: 14
Rejestracja: 20 sie 2007, o 10:33

Re: medycyna na Ukrainie

Post autor: vovk »

Nie wiem za bardzo bo przez ostatni rok dużo się pozmieniało, no i piwo strasznie podrożało - z 3 hrn do 5 PolecamLalkę - to jest w podziemiach teatru lalek w centrum niedaleko opery. Ale najlepiej po prostu spytać się miejscowych studentów.

Aaa, i jeszcze jedno. Uważajcie na Marianę z dziekanatu bo gubi paszporty jak je zanosi do VVIRU na rejestrację. Jak już będziecie mieli pieczątkę w paszporcie (tą z zameldowaniem rocznym) to koniecznie wyróbcie sobie identyfikacyjnyj nomer w Podatkowej (na vul. Stryjskiej - taki ogromny gmach). Trzeba tam iść z paszportem, na parterze wypełnić wniosek-ankietę (kilka podstawowych info - imię, nazwisko, adres itp) i po dwóch tygodniach dostaje się zaświadczenie. To nic nie kosztuje i nie czeka się w kolejkach, a przydaje się - np. można z tym numerem założyć sobie konto w banku itp. I jest ważny nawet po zakończeniu terminu zameldowania.

Generalnie z kontem bankowym jest problem. Żeby coś wpłacić, trzeba każdorazowo pokazywać bankowidowód pochodzenia pieniędzy". Najlepiej to rozwiązać wypełniając na granicy deklarację celną - max. 1000 hrn lub 1000 USD lub 1000 euro, i wtedy ta kasa jest już zalegalizowana i można ją wpłacać na konto. Najlepszy jest Kredobank, bo stwarza najmniej problemów obcokrajowcom.
czarnaa
Posty: 4
Rejestracja: 17 sie 2007, o 18:10

Re: medycyna na Ukrainie

Post autor: czarnaa »

vovk no wlasnie teraz musisz znac jezyk, dziekan powiedzial mi ze musze mowic pisac i czytac dobrze po ukrainsku. co do rozumienia fakt bardzo latwo mozna ukrainca zrozumiecd a z pisaniem i czytaniem juz troszeczke gorzej bo troche litery sie myla:)) ale jest pozytywnie:))
ewunia
Posty: 2
Rejestracja: 29 sie 2007, o 23:30

Od poniedziałku zaczynam studia w Iwano frankowsku

Post autor: ewunia »

do 15 wrzesnia mozecie jeszcze sie zalapac bo wlasnie do tego czasu trwa rekrutacja. Serdecznie zapraszam bo jestem jedyna Polką na 1 roku Egzamin jest z biologi nie jest to jakis kosmos :D ale poniej trzeba naprawde zakowaac w iwano frankowsku jest system bolonski 3-4 godzin dziennie pytaja 3-4 wykład trzeba miec ocene codziennie za odpowiedz .Na egzaminie ja mialam 4 pytania 1) opisac budowe i funkcje skóry 2) choroby genetyczne u koiet i mezczyzn podac roznice , 3 jak rozchodza sie geny meskie i zenskie czy u wszystkich samic jest XX a u samcow XY podac u jakich nie , 4) typy korzeni jakie i opisac mozna wybrac jezyk w jakim sie odpowaiada ukrainski lub rosyjski lub angielski , Nie przerazajcie sie jezyka ukrainskiego jest bardzo podobny do polskiego ja bylam tam na 2 tyg. kursie i naprawde nic strasznego . Jesli ktos ma jakies pytania piszcie na gg 1300481 jestem do 1 wrzesnia w domu wiec chetnie odpisze ,. acha oplata za rok po ukrainsku 1900 dolarow mozna w ratach akademik 900 zl za rok to chyba tyle przepraszam za bledy
Pozdrawiam i jeszcze raz zapraszam do tego pieknego miasta ( Lwów sie nie umywa )
vovk
Posty: 14
Rejestracja: 20 sie 2007, o 10:33

Re: medycyna na Ukrainie

Post autor: vovk »

I w Karpaty blisko
ewunia
Posty: 2
Rejestracja: 29 sie 2007, o 23:30

Re: medycyna na Ukrainie

Post autor: ewunia »

vovk pisze:I w Karpaty blisko
W Karpaty Blisko , ale i na miejscu pięknie w centrum miasta wielki park z jeziorem mozna wynąjac żagłówke ,rowerek wodny, kajak coś wspaniałego koło jeziorka ludzie rozkładają koce robią grila . w parku jest cos na wzór naszego małego wesołego miasteczka tylko ze na stałe i nie takie małe wielki diabelski mlyn z ktorego widac cale miasto, cos ala winda jedzie 500 m w gore i spada nagle w dół , a na reszte nie poszlam bo się bałam mini zoo , a po parku lata malpa i rozdaje ludziom ulotki no ja jestem zachwycona ludzie przyjezdzajcie nie chce byc sama na roku :]
Awatar użytkownika
przyrodnik
Posty: 551
Rejestracja: 14 lip 1997, o 01:00

[Link] medycyna na Ukrainie

Post autor: przyrodnik »

Zamykam temat z prośbą o zakładanie nowych tematów w sekcji: forum103.htm (Medycyna na Ukranie)

Ułatwi to nowym przeglądanie tematów (problemów) i zadawanie nowych pytań.

Stary temat jest zbyt długi.
Zablokowany
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 56 gości