medycyna niestacjonarna

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
lith
Posty: 3117
Rejestracja: 28 wrz 2009, o 22:49

Re: medycyna niestacjonarna

Post autor: lith »

aag_nessie, wszędzie na leku jest zapieprz i jak ktoś ma jeszcze ochotę się uczyć to będzie uczył się na bieżąco studia, a nie do jakiejś tam matury. Oczywiście możesz na upartego cisnąć pod maturę wbrew wszystkiemu, ale wątpię, żeby ktoś w ten sposób tracił czas, który mógł poświecić na anatę np. Nie chodzi tu o to, że na lek. nie ma czasu na nic i się nigdzie nie wyjdzie, ale ogólnie materiału jest tyle, że jakby człowiek chciał to może sie uczyć i 24/7 i to samemu trzeba zdecydować co olać, żeby mieć czas dla siebie. A jak chcemy się uczyć do matury to analogicznie co olać, żeby się uczyć do matury. O ile wygospodarowanie czasu w celach towarzysko-rozrywkowych raczej przychodzi nie tak trudno to z odpuszczeniem przedmiotów (z których oczywiście mamy wieczne zaległości, które się nie powiększają tylko w weekendy ) żeby się uczyć czegoś innego jest już gorzej. i u nas skończyło się na tym, że ludzie czytali vademacum w drodze na maturę w autobusie. tym bardziej, że przynajmniej u nas matury wypadały w bardzo gorącym okresie kiedy wiele osób musiało walczyć w ogóle o dopuszczenia do egzaminów, więc niektórym to w ogóle było szkoda czasu na samo pisanie matury i nawet się nie stawiali.
[Adka]
Posty: 48
Rejestracja: 30 maja 2011, o 14:05

Re: medycyna niestacjonarna

Post autor: [Adka] »

Kilka list na stacjonarne już jest
A co myślicie o progach na niestacjonarne? Spadną, utrzymają się? Czy może wzrosną? o
york
Posty: 1902
Rejestracja: 27 gru 2007, o 22:05

Re: medycyna niestacjonarna

Post autor: york »

na uczelniach 3 przedmiotowych spadną, w krakowie i 2 przedmiotowych na medycyne spadną, ale na stome pewnie się utrzymają, to są moje spekulacje, lepiej zaczekac do publikacji list, choc w krakowie lista na płatne będzie 11.07
Awatar użytkownika
neocortex
Posty: 255
Rejestracja: 9 kwie 2010, o 17:34

Re: medycyna niestacjonarna

Post autor: neocortex »

A mógłby ktoś zorientowany napisać, w którym momencie wpłaca się kasę za studia? Z papierami w sierpniu?

Oraz:

Rozumiem, że zakwalifikowanie się na niestacjo nie wyrzuca mnie w razie czego z rekrutacji na dzienne? Pytanie czysto hipotetyczne, ale wole sie upewnić.
[Adka]
Posty: 48
Rejestracja: 30 maja 2011, o 14:05

Re: medycyna niestacjonarna

Post autor: [Adka] »

mimi11, obyś miała rację!

neocortex, to, że zakwalifikowano Cię na niestacjo, oczywiście nie wyrzuca Cię z rekrutacji na dzienne
A z tą kasą dokładnie sama nie wiem jak jest.
Awatar użytkownika
a_niap
Posty: 1613
Rejestracja: 21 lip 2008, o 16:02

Re: medycyna niestacjonarna

Post autor: a_niap »

neocortex, zwykle przed początkiem semestru trzeba wpłacić czyli tak żeby przed 1 dniem roku akademickiego mieli już na koncie.
lola77
Posty: 42
Rejestracja: 2 lip 2011, o 12:16

Re: medycyna niestacjonarna

Post autor: lola77 »

A jakie ostawiacie w tym roku progi na niestacjonarny lek w Wawie i Krakowie? Biorąc również pod uwagę fakt, że w tym roku stolica zaśpiewała sobie 30 tys. (
Wiem, że spaliłam ta maturę i poprawiam za rok, ale kurcze waham się jeszcze nad tymi niestacjonarnymi.
soraja
Posty: 230
Rejestracja: 10 lip 2010, o 07:04

Re: medycyna niestacjonarna

Post autor: soraja »

Obawiam się, że lith ma rację co do tej nauki. Pogodzić to jest bardzo ciężko, ale się da. Mimo, że nie poprawiłam matury, to uważam, że byłam dobrze przygotowana. Zawaliłam natomiast zerówkę z chemii medycznej, nie wyrobiłam się. Ale sporo tez uczyłam się w pociągu w drodze na maturę. Trochę też wychodziłam. Pogodzić się da, ale jest ciężko - w czerwcu sesję ciągnęłam dosłownie na czworaka. Nie zniechęcam, tylko mówię jak jest, może ja jestem dziwna, że szybko się męczę czy co. Koniec końców, sesja zdana, wyniki idą z tamtego roku. Jeśli ktoś jest zdeterminowany, niech próbuje. A przenieść się na dzienne można tylko z rekrutacji.
Matek19
Posty: 29
Rejestracja: 7 sty 2011, o 16:38

Re: medycyna niestacjonarna

Post autor: Matek19 »

A gdy się przenoszę do już na 2 rok czy jeszcze raz 1?
soraja
Posty: 230
Rejestracja: 10 lip 2010, o 07:04

Re: medycyna niestacjonarna

Post autor: soraja »

A niby z jakiej racji na 1.? Jeśli wszystko zaliczysz, to masz ukończony 1. rok, przenosisz się na 2.
Matek19
Posty: 29
Rejestracja: 7 sty 2011, o 16:38

Re: medycyna niestacjonarna

Post autor: Matek19 »

Tak mi mówiono, że wyjątkowo wysoka średnia musi być + dostanie się w rekrutacji. Dzięki za uspokojenie
soraja
Posty: 230
Rejestracja: 10 lip 2010, o 07:04

Re: medycyna niestacjonarna

Post autor: soraja »

Jeśli z uczelni na inną. Ale w obrębie tej samej nie ma powodu, by iść z powrotem na 1, jeśli masz WSZYSTKO zaliczone.
Matek19
Posty: 29
Rejestracja: 7 sty 2011, o 16:38

Re: medycyna niestacjonarna

Post autor: Matek19 »

Dzięki wielkie, to chciałem wiedzieć.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 47 gości