medycyna niestacjonarna

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
z91
Posty: 27
Rejestracja: 15 lip 2011, o 10:37

Re: medycyna niestacjonarna

Post autor: z91 »

Czy ktoś mi może powiedzieć, czy na którejś uczelni na ktora licza sie 2 przedmioty płaci się tylko przez 5 lat?:P
Wiem, że ŚUM i CM UMK jest płatny przez 6 lat. a jak to jest z Gdanskiem, Bialym i Lublinem? Bede wdzieczna za odpowiedz.
Awatar użytkownika
a_niap
Posty: 1613
Rejestracja: 21 lip 2008, o 16:02

Re: medycyna niestacjonarna

Post autor: a_niap »

Wum płatne 5,5 roku tylko ostatni semestr jest za darmo (tzn rozłożony na pozostałe )
soraja
Posty: 230
Rejestracja: 10 lip 2010, o 07:04

Re: medycyna niestacjonarna

Post autor: soraja »

wszędzie jest tak na lekarskim. Studenci są na 12. semestrze automatycznie przenoszeni na stacjonarne.
Paulina7020
Posty: 16
Rejestracja: 22 sie 2011, o 11:18

Re: medycyna niestacjonarna

Post autor: Paulina7020 »

Czesc:) Pewnie jestescie w podobnej sytuacji jak ja. Troche ma na ta medycyne zabraklo i rozwazam pojscie na niestacjonarne na lek. do Wawy. Tylko problem jeden : tj. 30 000zł za rok. Oczywiscie chcialabym sie w przyszlym roku przeniesc, ale musialabym poprawic mature, co bedac na pierwszym roku medycyny jest praktycznie nierealne, bo nie ma czasu uczyc sie do matury. A jak wygladaja wasze plany? Czekacie rok, czy wybieracie niestacjonarne ?
lola77
Posty: 42
Rejestracja: 2 lip 2011, o 12:16

Re: medycyna niestacjonarna

Post autor: lola77 »

Paulina7020, po pierwsze w medycynie nie ma rzeczy nierealnych Ja też planuję studia niestacjonarne, choć może niekoniecznie w Wawie tak jak początkowo zamierzałam i po roku też chciałabym się przenieść na stacjonarne. Ale jestem też finansowo przygotowana na płacenie za kolejne lata w razie, gdyby się nie udało. Rok temu znajoma poszła na niestacjonarne, ale w tym roku nie przystąpiła nawet do matury, bo nie miała czasu na nią przyjechać nie mówiąc o nauce, zamierza poprawić za rok. Inna z kolej poszła na farmę i w tym roku poprawiła i przeniosła się na lek - dent. Ale prawda jest taka, że nie ma na to reguły i matura to w dużej mierze kwestia szczęścia. Życzę podjęcia trafnej decycji A dużo Ci do tej Wawy zabrakło?
Paulina7020
Posty: 16
Rejestracja: 22 sie 2011, o 11:18

Re: medycyna niestacjonarna

Post autor: Paulina7020 »

No wlasnie niewiele, bo 7 punktow:/ . Na farmacje dostalam sie bez problemu, tylko ja nie chce nic innego niz medycyna:/ A chyba mialabym zbyt duze wyrzuty sumienia, zeby prosic rodzicow o finansowanie studiow platnych A zawsze chcialam isc do wawy, gdzie ocztwiscie studia najdrozsze . Rozmawialam ostatnio z kolezanka , ktora skonczyla tam piewrszy rok i bardzo mnie pocieszyla, bo okazalo sie,ze od przyszlego roku medycyna ma trwac 5 lat (na 6 juz tylko staz), wiec teoretycznie rok ten stracony nie bedzie. Ty (lola77) nie rozwazalas opcji zeby rok poczekac ?:)
Awatar użytkownika
Grzybu123
Posty: 840
Rejestracja: 12 maja 2009, o 14:16

Re: medycyna niestacjonarna

Post autor: Grzybu123 »

Będzie stracony o jedno (dwa?) podejścia do leku mniej. Realnie myśląc pewnie dostałabyś się na medynę w innym mieście dwu - przedmiotowym (Zabrze) a jak ktoś chce koniecznie konkretne miasto, gdzie akurat trudno się dostać i będzie czekać to sam sobie szkodzi (bo tak samo łatwo się przenieść jak i dostać od nowa).
Paulina7020
Posty: 16
Rejestracja: 22 sie 2011, o 11:18

Re: medycyna niestacjonarna

Post autor: Paulina7020 »

No tak sie sklada,ze do warszawy mialam najwieksze szanse sie dostac. skladalam rowniez do innych miast - dwuprzedmiotowych i tam wypadlam duzo gorzej. A lep ma byc zniesiony rowniez.
york
Posty: 1902
Rejestracja: 27 gru 2007, o 22:05

Re: medycyna niestacjonarna

Post autor: york »

chyba zamiast lepu ma byc lek
lola77
Posty: 42
Rejestracja: 2 lip 2011, o 12:16

Re: medycyna niestacjonarna

Post autor: lola77 »

Paulina7020, ja też rozważałam przeczekanie roku na jakimś innym kierunku, ale zdecydowałam się na lek - dent, więc w moim przypadku ten rok byłby jednak stracony, bo stomy nie skróca. A nie myślałaś może nad tym, żeby w tym roku iść do Poznania/Bydgoszczy/Gdańska, czyli tam gdzie ceny są jednak sporo niższe a za rok przenieść się do Wawy skoro tak bardzo Ci na niej zależy?
Awatar użytkownika
a_niap
Posty: 1613
Rejestracja: 21 lip 2008, o 16:02

Re: medycyna niestacjonarna

Post autor: a_niap »

Po roku się nie przeniesie, za duże różnice programowe
lola77
Posty: 42
Rejestracja: 2 lip 2011, o 12:16

Re: medycyna niestacjonarna

Post autor: lola77 »

Czyli wychodzi na to, że najbardziej opłacałoby się dziewczynie poprawić maturę, iść za rok na stacjonarne a i tak skończyć studia z rocznikiem, który zacznie w tym roku i zaoszczędzić przy tym 30 kawałków. Pytanie tylko czy ma ochotę studiować przez rok coś, co nie do końca ją interesuje.
Awatar użytkownika
Grzybu123
Posty: 840
Rejestracja: 12 maja 2009, o 14:16

Re: medycyna niestacjonarna

Post autor: Grzybu123 »

a_niap pisze:Po roku się nie przeniesie, za duże różnice programowe
Dlaczego? Poprawia maturę, dostaje się, pisze podanko do dziekana i robi II rok + różnice programowe.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 53 gości