medycyna niestacjonarna

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
doktorka
Posty: 1679
Rejestracja: 15 lip 2008, o 18:19

Re: medycyna niestacjonarna

Post autor: doktorka »

spideros pisze:doktorka: hahaha, dawno takiej bzdury nie slyszalem Wiec nowa matura to taka wyrocznia A nie wzielas pod uwage, ze ktos mogl sie w ogole prawie do matury nie uczyc i zdobyc te powiedzmy 130 ptk, wiec jak przysiadzie do nauki to poradzi sobie bez problemu, a z kolei jakis kujon, ktory uczyl sie nocami i dniami na powiedzmy swoje 175 bedzie mogl miec wieksze problemy? Nie nawidze takiego szufladkowania ludzi typu mial 130 wiec wyleci. Zastanow sie zanim cos napiszesz.

rozumiem ze od 2 lat tak jak ja studiujesz w poznaniu i widzisz dokladnie, jak to wyglada.

[ Dodano: Nie Lip 20, 2008 17:30 ]
jak ktos jest wystarczajaco inteligentny zeby studiowac medycyne, to na maturze bez zadnej nauki wyrobi na wiecej niz 130]]]]]

[ Dodano: Nie Lip 20, 2008 17:33 ]
co nie zmienia faktu, ze nie powiedzialam, iz osoby, ktore maja 180 pkt sa najlepsze. sama jestem z niestacjonarnych studiow, mam 169pkt, nie pisze wiec tego zlosliwie, radze sobie dobrze, mozliwe ze zdarzaja sie wyjatki, ktore maja 128pkt i srednia 4,0, ja nie znam takich, przynajmniej w poznaniu na moim roku takich nie ma]
zainteresowany
Posty: 26
Rejestracja: 26 lip 2008, o 10:11

Re: medycyna niestacjonarna

Post autor: zainteresowany »

witam serdecznie wszytkich
mam pytanko, bo jestem troszke mało zorientowany w uczelni POZNANSKIEJ
chodzi o to ze chciałbym złożyc papiery na niestacjonarne studia lekarskie jednak nie brałem udziału w rekrutacji w Poznaniu tylko w Katowicach, i mam pytanko czy musze miec jakis swistek z katowic ze tam brałem udział w rekrutacji zgory dzieki za odpowiedzi
rzeszowianka
Posty: 15
Rejestracja: 26 lip 2008, o 17:32

Re: medycyna niestacjonarna

Post autor: rzeszowianka »

czy 128pkt starczy na niestacjonarne? tyle mam ale moze nie wylece juz po pierwszym semsetrze:)

[ Dodano: Sob Lip 26, 2008 18:53 ]
glownie chce na stome
zainteresowany
Posty: 26
Rejestracja: 26 lip 2008, o 10:11

Re: medycyna niestacjonarna

Post autor: zainteresowany »

a powie mi ktoś kiedy zaczyna sie tam rekrutacja na niestacjonarne ?
spideros
Posty: 268
Rejestracja: 8 lip 2008, o 20:49

Re: medycyna niestacjonarna

Post autor: spideros »

rzeszowianka: Rok temu byc sie dostala, co prawda jakos we wrzesniu pod koniec rekrutacji, ale jednak :p Jak bedzie w tym roku? Niby progi na stacjonarne sa nizsze, wiec na niestacjonarne tez powinny, ale wiesz jak to jest, zlozy pare os wiecej i beda wyzsze.
zainteresowany
Posty: 26
Rejestracja: 26 lip 2008, o 10:11

Re: medycyna niestacjonarna

Post autor: zainteresowany »

kiedy tam sie zaczyna rekrutacja spideros ?
rigor mortis
Posty: 177
Rejestracja: 7 maja 2007, o 20:56

Re: medycyna niestacjonarna

Post autor: rigor mortis »

Zainteresowany, przecież wszystko jest na stronie uczelni napisane.
2. Na studia niestacjonarne jednolite magisterskie i pierwszego stopnia
(na kierunki: Lekarski, Lekarsko-Dentystyczny, Biotechnologia, Farmacja, Analityka Medyczna, Fizjoterapia, Zdrowie Publiczne, Pielęgniarstwo, Położnictwo, Ratownictwo Medyczne)

- na kierunki: Lekarski, Lekarsko-Dentystyczny, Biotechnologia, Farmacja, Analityka Medyczna
Wszyscy kandydaci winni dokonać rejestracji on-line i złożyć komplet dokumentów w nieprzekraczalnym terminie od 18 sierpnia do 1 września 2008 roku.
Komplet dokumentów należy złożyć w biurze rekrutacji odpowiedniego Wydziału
Awatar użytkownika
doktorka
Posty: 1679
Rejestracja: 15 lip 2008, o 18:19

Re: medycyna niestacjonarna

Post autor: doktorka »

rzeszowianka pisze:czy 128pkt starczy na niestacjonarne? tyle mam ale moze nie wylece juz po pierwszym semsetrze:)

[ Dodano: Sob Lip 26, 2008 18:53 ]
glownie chce na stome

na lekarski powinno styknac, ale dopiero kolo koncowki wrzesnia, tak jak rigor mortis mowi, na stome moze byc ciezko, bo tam tylko 15 osob na niestacjonarne przyjmuja chyba. na lek 40, a maja pozwolenie na 80, wiec jak im sie zachce, to moge przyjac wiecej niz 40]

po 1 semestrze na pewno nie wyleciesz, bo nie ma takiej technicznej mozliwosci, najwyzej po 2] ale zycze wszystkiego dobrego.
rigor mortis
Posty: 177
Rejestracja: 7 maja 2007, o 20:56

Re: medycyna niestacjonarna

Post autor: rigor mortis »

Na stomę niestacjonarną przyjęli 22 osoby w zeszłym roku, ale rzeczywiście limit mają dla 15 osób, więc nie wiadomo, jak będzie w tym roku.
pulp
Posty: 27
Rejestracja: 10 lip 2008, o 17:13

Re: medycyna niestacjonarna

Post autor: pulp »

co do tych pozwoleń i limitów nie jest chyba tak jak piszecie.uczelnie medyczne w polsce są o tyle nietypowe,że podlegają pod ministerstwo zdrowia i to ono ustala limity przyjęć-również na studia niestacjonarne.ustawowo uczelnia może przyjąć na nst 20% z liczby ustalonej dla stacjonarnych,co w poznaniu daje 40 na lek(nie wiem skąd przekonanie, ze uczelnia może przyjąć tu 80 osób) i 15 na stomę,chyba,że nastąpi sytuacja, w której 15 i 22 osoba na liście mają jednakową liczbę punktów, wtedy np. we wrocławiu przyjmują 22 osoby.poznań jednak rozwiązał problem w inny sposób, mianowicie osobom z jednakową punktacją znajdującym się na końcu listy podlicza średnią ocen ze świadectwa ukonczenia szkoły i przyjmuje najlepszych-15 osob.czy przyjeli 22?tego nie wiem, na dzien 7 wrzesnia ubiegłego roku na liście na stomę było ich 15 z progiem 156 pkt, trudno powiedzieć czy to był koncowy próg,dalszych list chyba nie było, a osoby zakwalifokowane w późniejszym terminie(czyli te z niższą zdaje się punktacją, co daje niższy próg) powiadamiali telefonicznie.
byc może przyjeli wiecej, dla pieniedzy i komfortu eliminacji dodatkowej 7-niekoniecznie z najgorszą punktacją-w trakcie roku akademickiego, jak dla mnie to już polityka uczelniana,moze i nie do konca unormowana prawnie,trudno powiedzieć na ile może sobie pozwolić uczelnia względem ministerstwa zdrowia i jak między sobą to regulują, o ile.najlepiej zadzwonić i się dowiedzieć, jak miała się sprawa po 7 września.
Załączniki
stoma_niestacj.pdf
owa lista
(101.15 KiB) Pobrany 87 razy
spideros
Posty: 268
Rejestracja: 8 lip 2008, o 20:49

Re: medycyna niestacjonarna

Post autor: spideros »

pulp: Faktycznie w tym roku maja 40 miejsc na platne, ale rok temu mieli przez ministerstwo przyznany limit 80 os

Kurcze to w tym roku nie ma sie co sugerowac tymi Poznanskimi progami, jak limit jest o polowe mniejszy to pewnie bedzie potrzeba duzo wiekszej il ptk:/
pulp
Posty: 27
Rejestracja: 10 lip 2008, o 17:13

Re: medycyna niestacjonarna

Post autor: pulp »

z tymi progami to cyrki znów będą, nie da sie przewidzieć,podobnie o wakacjach nie można poki co pomażyć, bo rekrutacja będzie zajmowała głowę nawet za oceanem.

wracając do poznania, jak wspominałam wybieram się do zabrza, to jednak ostatni przystanek po poznaniu i łodzi,jak juz będę w poz. zapytam o co chodzi, bo przez tel. bardzo chętnie zbywają rozmówców.na lek nst pokazały się w zeszłym roku dwie listy, 40 osób przyjętych z progiem 155 pkt, a nastepna, 32 os z punktacją od 154 do 128, tyle ze ta lista miala w naglówku:lista kandydatów odwołujących się<i do 128 mieli,ze przyjęty,na jakich zasadach się odwoływali trudno powiedziec, moze chodzilo o jakies oswiadczzenie ze mimo to dalej chca brac udzial w rekrutacjijeszcze się dowiem.zeby porównaz ten rok z poprzednim(limit przyjęć) trzeba przyjąć, ze zeszłoroczny wynosil 155:/ ciężka sprawa,można mieć nadzieję,że troche się rozładuje ze wzgledu na zmienione zasady rekr na uczelniach jak sum(/slum) i odleglejszy?termin rekr.-ale akurat Tobie bardziej chyba zależy wlasnie na śląsku)
spideros
Posty: 268
Rejestracja: 8 lip 2008, o 20:49

Re: medycyna niestacjonarna

Post autor: spideros »

Dokladnie, zalezy mi na slaskiej. Jak skladalem papiery to mi babka powiedziala, ze spokojnie sie na platne dostane. Mam nadzieje, ze sie nie mylila.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości