medycyna niestacjonarna

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
doktorka
Posty: 1679
Rejestracja: 15 lip 2008, o 18:19

Re: medycyna niestacjonarna

Post autor: doktorka »

otoz spiesze z pokrzepieniem serc! te progi typu 155 to sa progi z 1 listy na niestacjonarne, w poznaniu wszystko jest oczywiscie owiane tajemnica itd, wiec oni juz nie wkladaja dalszych list na stronę, to samo jest z lekarskim (nie wkladaja ostatecznej listy po przyjeciach z odwolan) i tak samo, a nawet gorzej jest ze stomatologia, bo oni tez nie wkladaja listy po odwolaniach, a u nich prog obniza sie po odwalaniach dosc sporo, takze czy sie dostales z odwolania mozesz dowiedziec sie telefonicznie albo czekac na listonosza. tak samo z niestacjonarnymi, oni pozniej dzwonia do ludzi.

mysle, ze nie ma sie co martwic o progi, beda podobne jak co roku, bo czemu nie] nie sadze, zeby spoleczenstwo sie nagle tak wzbogacilo, a nie jest latwo placic co roku przez 5 lat srednio te 18tys. takze uszy do gory, spideros Ty to juz w ogole nie masz o co sie martwic.

pulp, co do limitów, to ja je wlasnie wzielam z ministerstwa, w zeszlym roku bylo pozwolenie na 80 niestacjonarnych, ale wiem, ze przyjeli mniej, chyba z 50, nie wiem dokladnie. z tymi odwolaniami to tak jest, ze po prostu jak dostaniesz decyzje ze jestes nieprzyjety, to w ramach wlasciwiedeklaracji", ze jak sie zwolnia miejsca, to chcesz na nie wskoczyc, pisze sie odwolanie. i stad ta cala lista, chociaz i tak jestem zdziwiona, ze wlepili te liste na www]
pulp
Posty: 27
Rejestracja: 10 lip 2008, o 17:13

Re: medycyna niestacjonarna

Post autor: pulp »

nie przeglądałam zeszłorocznych limitów,faktycznie było 80,teraz 40.sądząc po listach które wywiesili przyjeli 72 osoby, mówisz,że około 50-najprawdopodobniej nie wszyscy sie zdecydowali.może nawet wzieli 40? bo skoro już zaokrąglac do konktretnego limituskoro piszesz mogli przyjać 80,a ucieli liste z odwołań na 32 msc(1lista miala 40 msc), bo niżej też byli kandydaci,pokręcone, dziś zadzwonie, się zapytam,tyle kombinacji:P
Awatar użytkownika
doktorka
Posty: 1679
Rejestracja: 15 lip 2008, o 18:19

Re: medycyna niestacjonarna

Post autor: doktorka »

nic ci nie powiedza, bo to glupki w tym biurzeppp ile masz pkt?
gatek
Posty: 175
Rejestracja: 23 lis 2007, o 17:46

Re: medycyna niestacjonarna

Post autor: gatek »

Czy ktoś wie jak to jest z rekrutacją w tym roku? Pisze że się zaczyna 18 sierpnia, ale czy będe musiała dostarczać zaś jakieś dokumenty jeżli brałam udział w rekrutacji na stacjonarne? Ma ktoś może taki info Chciałabym wyjechać ale nie chce nic zawalić z tymi terminami
pulp
Posty: 27
Rejestracja: 10 lip 2008, o 17:13

Re: medycyna niestacjonarna

Post autor: pulp »

doktorkadzwoniłam,żeby zapytać od której mają czynne,przy okazji ile przyjeli na nst w zeszłym roku-40!zatem zwyczajnie pojawily sie dwie listy,chciałam zapytać o więcej,ale kobieta powiedziala,że porozmawiamy jutro)chwalić się czym nie ma:/ mam 149/2,mimo to obawiam się sytuacji,gdy dostane się np.do katowic i trzeba będzie dokonać wpłaty na studia w ciagu trzech dni,co mnie przekreśla w dalszej rekrutacji (czyt. w poznaniu-gdzie bym wolała)
Awatar użytkownika
doktorka
Posty: 1679
Rejestracja: 15 lip 2008, o 18:19

Re: medycyna niestacjonarna

Post autor: doktorka »

na pewno nie 40, babki zarowno z dziekanatu, jak i biura rekrutacji sa od papierkowej roboty, one po prostu nie wiedza/nie pamietaja/ sciemniaja jak zwykle. Ja nie wierze w ani jedno ich slowo, mam 3 sezony doswiadczenia w tej kwestii, baby sa co roku te same i co roku wydaje im sie, ze sa madrzejsze niz wszelkie stworzenie i co roku sciemniaja.


w katowicach trzeba dokonac wplaty przez 3 dni?mhhh
wiesz co, wydaje mi sie, ze prog w poznaniu na pewno bedzie nizszy niz 149, tyle, ze moze nie z 1 listy. u nas wplaty trzeba dokonac do 28 wrzesnia chyba zawsze, jakos tak. ale wiesz co, mozesz dokonac sobie tej wplaty w Katowicach, a pozniej ja wycofac w razie czego, to jest mozliwe na 100%, nawet jak Ci powiedza w dziekanacie w Katowicach, ze nie, to dopoki nie rozpoczniesz zajec to mogą Ci te kase oddac. tak to prawnie chyba wyglada. mi tam np chcieli oddac jak sie dostalam na dzienna stomatologie juz po wpisaniu sie na niestacjonarny lek (ale to w Poznaniu), tyle, ze ja sie wtedy zdecydowalam na tym leku zostac.

[ Dodano: Wto Lip 29, 2008 20:22 ]
o i znow ewoluowalam
pulp
Posty: 27
Rejestracja: 10 lip 2008, o 17:13

Re: medycyna niestacjonarna

Post autor: pulp »

nie dałaś się przekupić jednym słowem,z drugiej strony slyszalam ze po pierwszym roku mozna sie na lek przeniesc i automatycznie wskoczyc na drugi-i to bez ponoszenia kosztów,bynajmniej we wrocławiu<nie wiem czy dochodzą do tego inne wytyczne,ta kwestia zwrotu kosztów ciekawa, zapytam jakiegos specjaliste na wszelki wypadek(Tobie proponowali zwrot,ale to w ramach jednej uczelni,gdzie wlasciwie automatycznie zwalnia sie miejsce na platne,a oni potrafią korzystac z telefonu)
spideros
Posty: 268
Rejestracja: 8 lip 2008, o 20:49

Re: medycyna niestacjonarna

Post autor: spideros »

pulp: Mi sie wydaje, ze w Katowicach tez nie trzeba placic do 3ech dni! Jest chyba nawet podobnie jak w Poznaniu.
Co prawda to sie tyczy farmacji(nie umialem znalezc leku) ale wydaje mi sie, ze zasady beda podobne!
pulp
Posty: 27
Rejestracja: 10 lip 2008, o 17:13

Re: medycyna niestacjonarna

Post autor: pulp »

KANDYDACI, KTÓRZY UZYSKALI NA LIŚCIE RANKINGOWEJ LOKATĘ MIESZCZĄCĄ SIĘ W LIMICIE PRZYJĘĆ NA DANY KIERUNEK ZOBOWIĄZANI SĄ WRAZ Z DEKLARACJĄ DOSTARCZYĆ NASTĘPUJĄCE DOKUMENTY:

świadectwo maturalne (oryginał lub odpis ),
książeczkę wojskową, w przypadku jej posiadania,
zdjęcia (podpisane na odwrocie imieniem i nazwiskiem)- 4 dla kierunku lekarskiego , 3- dla kierunku lekarsko- dentystycznego,
dowód opłaty za indeks i legitymację studencką- 9 zł.
zobowiązanie do opłacania studiów (należy podpisać osobiście w obecności pracownika Dziekanatu)

na zdrowie publiczne i farmacje jest informacja ze do 30 września,ad. lekarskich brak(prawdopodobnie)
Awatar użytkownika
doktorka
Posty: 1679
Rejestracja: 15 lip 2008, o 18:19

Re: medycyna niestacjonarna

Post autor: doktorka »

pulp, ja takie cos podpisywalam w Poznaniu, to ma chyba ze 3 strony, w sumie mozliwe, ze sie ubezpieczaja, ze jak podpiszesz to nie gwarantuja zwrotu kosztow gdybys czasem zrezygnowala/wyleciala, u mnie na pewno tak jest, tyle ze to sie tyczy sytuacji, gdzie juz zaczynasz studia i oni po prostu oplacaja Twoja edukacje, a poki nie zacznie sie rok, no to nie wydaja tej kasy, bo nie ma na co.

ale przypuszczam, ze miedzy uczelniami jest to problem, bo nikt nie chce wypuscic kogos, kto placi]

ale nie wydaje mi sie, zeby tak szybko trzeba bylo dzialac w K-cach, bo np u nas jak ktos chce na raty placic, to musi zlozyc podanie o rozlozenie na raty, co podobno tez troche czasu zajmuje.

trzeba pomyslec, bo wydaje mi sie, ze z 1 listy moze byc ciezko, na oko z 700 osob jest liczac od 169 do 149 pkt, wiec poobstawiaj wszelkie mozliwe uczelnie z tymi niestacjonarnymi]

[ Dodano: Wto Lip 29, 2008 22:40 ]
A tu notka z Poznania] co prawda to sie tyczy niby juz studiujacych ludzi, ale z doswiadczenia wiem, ze to tak wyglada na 1 roku tez chyba.


Zgodnie z zarządzeniem J.M Rektora studenci niestacjonarni mają obowiązek złożenia podania o rozłożenie płatności na raty za studia w nieprzekraczalnym terminie tj. 14 dni przed rozpoczęciem roku akademickiego.
Zgoda odpłatności w ratach lub jej brak zostanie niezwłocznie umieszczona na indywidualnych kontach e- mail Wirtualnej Uczelni oraz przesłana drogą pocztową każdemu studentowi indywidualnie.

Podania należy składać w Dziale Spraw Studenckich p. nr.003 - 004
Dziekanat Wydziału Lekarskiego I jednocześnie przypomina, że należy dostarczyć dowody wpłat
do Dziekanatu WL I przed rozpoczęciem roku akademickiego.
Niedostarczenie dowodów wpłat na nowy rok , oraz brak uregulowania bieżących opłat, jest równoznaczne z nie wpisaniem na listę studentów następnego roku akademickiego.
cataleena
Posty: 5
Rejestracja: 20 sie 2008, o 18:02

medycyna niestacjonarna

Post autor: cataleena »

witajcie! mam dwa pytania dotyczące medycyny niestacjonarnej na UMedzie w Poznaniu. słyszałam i czytałam już tyle różnych opinii, ale mam nadzieje ze uda mi sie w koncu dowiedziec potrzebnych informacji, takze z gory dziekuje za kazda pomoc.

brałam udział w rekrutacji na dzienne, ale sie nie dostałam. z tym ze rezygnowałam z dalszej rekrutacji (bylam osobiscie w biurze i wybieralam swoje dokumenty) zanim oficjalnie oglosili liste przyjetych w internecie, wiedziałam ze i tak bym sie nie dostala takze nawet nie musialam wysylac podtrzymania checi studiowania. nie dostalam decyzji o nieprzyjeciu mnie na studia, a jest ona wymagana przy składaniu dokumentów na studia niestacjonarne dzwoniłam do biura rekr zeby sie zapytac co mam zrobic w tej sytuacji, to kobieta nawet nie nie dała mi skonczyc, najpierw powiedziala ze moze byc taka decyzja z innej uczelni, ale wg mnie to bez sensu, a pozniej powiedziala ze poszukaja. w koncu nie wiem. Zastanawia mnie tez to czy w ogóle moge składac podanie na niestacjonarne jesli zrezygnowałam jeszcze przed oficjalnym ogłoszeniem wyników (wisiały wtedy juz w gablotach w biurze)

drugie pytanie dotyczy przeniesienia na studia dzienne. wiem ze uczelnia wcale nie ułatwia czegos takiego i zdaje sobie zprawe ze trzeba bardzo ciezko pracowac zeby sie udało. ale chodzi mi tylko o to czy mozna sie przeniesc dopiero po dwóch latach czy juz po roku czy trzeba spełnic dwa warunki - wysoka srednia i poprawa matury, czy wystarczy jeden? nie wiem jak to jest konkretnie w Poznaniu

dzieki za kazda odpowiedz, pozdrawiam!
Awatar użytkownika
doktorka
Posty: 1679
Rejestracja: 15 lip 2008, o 18:19

Re: medycyna niestacjonarna

Post autor: doktorka »

dobrze trafilas, bo ja sie wlasnie w tym roku z niestacjonarnych przenioslam]

no to po kolei

1/dziwne ze nie przyslali Ci decyzji o nieprzyjeciu, ale to nic nie szkodzi, bo rzeczywiscie moze byc decyzja z innej uczelni (chodzi tylko o to, zeby bylo formalnie jasne, ze nie dostalas sie na dzienne, bo taki jest wymog naboru na niestacjonarne wymyslony przez ministerstwo zdrowia)

2/ przeniesc sie mozna TYLKO I WYLACZNIE dostajac sie normalnie w rekrutacji na stacjonarne, niewazne jaka masz srednia. mozna juz po 1 roku. ja poprawilam mature na 1 roku, ale zabraklo mi 2pkt, w tym roku matury juz nie poprawilam, ale styknely mi pkt z zeszlego roku no i dostalam sie na 1 rok na stacjonarne, teraz sie sklada tylko tak pro forma papiur o zmiane statusu studiow no i przepisuja mnie na 3 rok stacjonarny


przeniesc sie jest nie ukrywam trudno, bo trudno poprawia sie mature w sesji]
nick88
Posty: 1
Rejestracja: 21 sie 2008, o 22:29

POZNAń MEDYCZNA NIESTACJONARNE!!!! PO RAZ OSTATNI...

Post autor: nick88 »

proponuję wszystkich chętnych na płatne do Poznania, zarówno lek jak i stomę, o zabranie głosu na forum!
oszacujmy ile nas jest, żeby ocenić mniej więcej swoje szanse, bo ile jeszcze można trwać w niepewności

ja na stomę, 144pkt.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 56 gości