medycyna niestacjonarna

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
AAlicjAA
Posty: 14
Rejestracja: 23 sie 2008, o 16:01

Re: medycyna niestacjonarna

Post autor: AAlicjAA »

obyś miała rację, bo ja straciłam nadzieję. Jutro tam do nich pojadę
Awatar użytkownika
doktorka
Posty: 1679
Rejestracja: 15 lip 2008, o 18:19

Re: medycyna niestacjonarna

Post autor: doktorka »

o, prog 146. przewidywalny czyli:}
aexis
Posty: 185
Rejestracja: 15 lut 2008, o 21:24

Re: medycyna niestacjonarna

Post autor: aexis »

mam pytanie moze trochę smieszne ale jak to jest z niestacjonarnymi studiami.ile egzaminów w roku z ilu mozliwych mozna oblac bez zadnych konsekwencji(oczywiscie pozniej poprawiac) a jesli się nie uda to co wyrzucają czy poprawa roku Chyba łatwiej im sie wyrzuca ludzi ze stacjonarnych niz tych co placa 20 tys czy to nie ma zadnego znaczenia

[ Dodano: Nie Wrz 07, 2008 19:31 ]
chodzi mi o stome i lek
Awatar użytkownika
doktorka
Posty: 1679
Rejestracja: 15 lip 2008, o 18:19

Re: medycyna niestacjonarna

Post autor: doktorka »

nie ma zadnego znaczenia]]] nikt z wykladowcow nie wie, na jakich jestes studiach. egzaminy zdaje sie tak samo jak normalni studenci. nie wiem jak jest na innych uczelniach, u nas jest tzw sesja ciagla. tzn, ze na 1 roku z egzaminow mozesz np nie zdac chemii i histologii, ale musisz zdac wszystkie zaliczenia i egzamin z biofizy i biologii. chemie i histologie musisz zdac do konca 2 roku. i trzeba zdac wszystkie egzaminy i zaliczenia z 2 roku. i to jest koniec 1 bloku sesji ciaglej. od 3 roku zaczyna sie nastepna sesja ciagla.

generalnie jesli juz przez cos wyleciec, to tylko przez anatomie (na 1 roku jak nie zdasz zalki to jest teoretycznie wylot, a praktycznie mozna powtarzac, ale jak nie zdasz egzaminu na 2 roku, to juz jest wylot chyba i 2 lata w d.:]
aexis
Posty: 185
Rejestracja: 15 lut 2008, o 21:24

Re: medycyna niestacjonarna

Post autor: aexis »

to czyli ta anatomia jets najtrudniejsza taka jakby druga rekrutacja wsrod studentow?:) a ile jest w roku takich egzaminów i ile +- stron ma materiał do nauki na jeden taki egzamin? opropcz tych egzaminow jest coś jeszcze jaki odstęp czasu jest zazwyczaj miedzy egzaminami
Awatar użytkownika
doktorka
Posty: 1679
Rejestracja: 15 lip 2008, o 18:19

Re: medycyna niestacjonarna

Post autor: doktorka »

anatomia nie jest najtrudniejsza, ale tylko z anatomii nie przepuszczaja. najtrudniejszy w ciau tych 2 lat byl egzamin z biochemii, a potem z biofizyki, a na 3 miejscu z biochemii. zalezy na jaki egzamin, na egzamin np z chemii bylo chyba 200 stron, na egzamin z biochemii- 2000, na anatomie podobnie. nie liczac egzaminow typusmiech na sali czyli biologia np, gdzie bylo moze z 50 stron, to ogolnie egzaminy wymagaja zapomnienia o zyciu na czas sesji]

zalezy na jakiej uczelni, w Poznaniu znakomita wiekszosc egzaminow jest w sesji letniej, w zimowej jak do tej pory tylko anatomia. ale zalki z poszczegolnych semestrow anatomii to sa takie mini egzaminy w sumie. u nas jest sesja ciagla, wiec jak jest sesja, to normalnie trzeba chodzic na zajecia, gdzie indziej maja wtedy wolne. przerwy miedzy egzaminami masz takie, jak sobie ustalisz. kazda katedra podaje do wyboru 3 terminy na ktore sie mozesz zapisac, optymalnie mozesz miec nawet 1 miesiac przerwy miedzy poszczeolnymi egzamami, ale wtedy nie masz wakacji w sumie] ja mialam teraz przerwy tygodniowe np, bo tak sie ustawilam.

uwierz, te egzaminy nie sa takie straszne, czlowiek sie przyzwyczaja do nauki duzych ilosci, np na jedne zajecia z biochemii przypadalo ok 150stron w tym roku]
aexis
Posty: 185
Rejestracja: 15 lut 2008, o 21:24

Re: medycyna niestacjonarna

Post autor: aexis »

uwierz, te egzaminy nie sa takie straszne, czlowiek sie przyzwyczaja do nauki duzych ilosci, np na jedne zajecia z biochemii przypadalo ok 150stron w tym roku] to my w LO tyle stron robimy w rok:P z danego przedmiotu:P a ten przedmiot ma więcej wspolnego z chemia czy biologią? jesli chemia to bardziej taka organiczna czy nieorganiczna bardziej teoria czy bardziej rownania a ta anatomia 2 tys stron i jak to się nauczyc na raz zeby nie zapomniec ile czasu na ta anatomie nie jest rozbijana ona na jakiesdziały ja do matury z biologii mam tys stron a boje sie czy się wyrobie do polowy lutego:P
Awatar użytkownika
doktorka
Posty: 1679
Rejestracja: 15 lip 2008, o 18:19

Re: medycyna niestacjonarna

Post autor: doktorka »

matura z biologii to tak mniej wiecej jak na 2-3 zajecia z biochemiip
biochemia to jest chemia organiczna, teoria. tzn np cykl krebsa wzorami.wlasciwie to same wzory, enzymy katalizujace reakcje itd, nie ma rownan (moze ze 3). biofizyka to sa bardziej rownania, chociaz teoria tez.

nie wiem szczerze mowiac jak sie nauczyc. dla mnie to bylo i jest niemozliwe, ale jakos sie zdalo.]po prostu czytasz i zapamietujesz ile mozliwe, a potem probujesz sobie na tescie przypomniec] gorzej z biochemia, bo tam procz testu jest tez czesc otwarta, gdzie trzeba pisac wzory]]] a wzorow do nauczenia bylo z 200, i to takich na strone cala a4]


anatomii nie ma sie co bac.
cataleena
Posty: 5
Rejestracja: 20 sie 2008, o 18:02

Re: medycyna niestacjonarna

Post autor: cataleena »

słuchajcie, to jest ostateczny próg (146) ? bo napisali że lista przyjętych, to nie ma szans żeby próg zmalał? aha jeszcze jedno, ci którzy są poniżej progu mają wysyłać deklaracje?.
Awatar użytkownika
doktorka
Posty: 1679
Rejestracja: 15 lip 2008, o 18:19

Re: medycyna niestacjonarna

Post autor: doktorka »

zadzwon najlepiej co do deklaracji. a prog spadnie na 100%, mysle ze jeszcze conajmniej do 140, jak nie wiecej.
dominika1
Posty: 7
Rejestracja: 9 wrz 2008, o 10:14

Re: medycyna niestacjonarna

Post autor: dominika1 »

A czy ktos orientuje się czy w Poznaniu będzie jeszcze jedna lista na niestacjonarne ?
Jeśli tak to kiedy?
Awatar użytkownika
doktorka
Posty: 1679
Rejestracja: 15 lip 2008, o 18:19

Re: medycyna niestacjonarna

Post autor: doktorka »

oficjalnej moze juz czasem nie byc, ale miejsca na pewno beda sie zwalniac i wtedy beda dzwonic do ludzi.
aquirre
Posty: 85
Rejestracja: 23 cze 2008, o 10:18

Re: medycyna niestacjonarna

Post autor: aquirre »

jezeli bedzie tak jak rok temu to oficjalnie bedzie tylko ta 1 lista przyjetych z niestacjonarki
ale przyjma jeszcze z 20-30 osob dodatkowo w ubieglym roku oficjalny prog to cos kolo 155 a w rzeczywistosci 128 albo jakos tak. nie wiem na 100% na jakiej zasadzie dziala to dodatkowe przyjecie 30 osob ale cos mi sie wydaje ze to ludzie z odwolan albo cos w ten desen.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 47 gości