medycyna niestacjonarna

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
spideros
Posty: 268
Rejestracja: 8 lip 2008, o 20:49

Progi przyjec na studia niestacjonarne kier. lekarski

Post autor: spideros »

Zakladam nowy temat, tak dla porzadku, poza tym nie ma tu jeszcze takiego(jest dla stomy)

Jak myslicie, jaki bedzie pulap jezeli chodzi o platne(niestacjonarne). Jezeli chodzi o Poznan to byl o 23 ptk nizszy w porownaniu do pierwszej listy rankngowej na nieplatne, wiec u nas by wychodzilo 169-23=146, chociaz w Poznaniu jest o 10 mjsc wiecej, z kolei na nasza korzysc przemawia mniejsza liczba kandydatow. Mam nadzieje, ze prog bedzie oscylowal w granicy 145 ptk to wtedy sie dostane na pewno.
kenyia
Posty: 94
Rejestracja: 15 cze 2008, o 01:12

Re: medycyna niestacjonarna

Post autor: kenyia »

W 2006 roku na płatny lek do Kato dostawały się osoby, które posiadały mniej niż 100 pkt a co do zeszłego roku to nie mam pojęcia.
spideros
Posty: 268
Rejestracja: 8 lip 2008, o 20:49

Re: medycyna niestacjonarna

Post autor: spideros »

mniej niz 100 skad masz takie info? Rok temu najmniej bylo w Łodzi bo 125 a tak to np w Poznaniu od 155
kenyia
Posty: 94
Rejestracja: 15 cze 2008, o 01:12

Re: medycyna niestacjonarna

Post autor: kenyia »

Bo znam takie osoby Ten próg co podają Katowice jest ostateczny do wiedzy publicznej, a nie dla chętnych:D
Może w zeszłym roku było inaczej, tego nie wiem, bo nie miałam możliwości kontroli.

Jeżeli masz już coś wybrać to idź do Zabrza, bo moich znajomych z płatnych z Katowic wyrzucili.
spideros
Posty: 268
Rejestracja: 8 lip 2008, o 20:49

Re: medycyna niestacjonarna

Post autor: spideros »

W tamtym roku mialem 124 ptk, ale w ogole zrezygnowalem ze skladania na platne bo myslalem, ze nie mam szans, ale jak Ty teraz piszesz, ze w 2006 przyjmowali od niecalych 100 to widze, ze zawalilem sie poddajac tak szybko, chociaz nie chce mi sie wierzyc, ze pulap mogl byc tak niski, nie oszukujmy sie po 33% z przedmiotu
kenyia
Posty: 94
Rejestracja: 15 cze 2008, o 01:12

Re: medycyna niestacjonarna

Post autor: kenyia »

Ostateczny oficjalny próg wynosił 118 pkt. nie wiem czy były tam jakieś przekręty czy co, ale studiowali ludzie poniżej 100 pkt. Może w zeszłym roku trzymali się progów ale zawsze warto próbować. I wiem, że niektórych co składali do Zabrza na płatną to przenieśli do Kato
mischa

Re: medycyna niestacjonarna

Post autor: mischa »

Witam wszytskich :)
Mam pytanie : jezeli dostne sie na studia niestacjonarne,zdam pierwszy rok i poprawie mature:
1.automatycznie przejde na 2gi rok studiow stacjonarnych
czy
2.wraz z nowa rekrutacja bede musiala od poczatku zaczac studiowanie na 1szym roku?
Z gory dziekuje za odpowiedz i zycze wszystkim powodzenia :)
Batha
Posty: 2658
Rejestracja: 20 maja 2007, o 16:32

Re: medycyna niestacjonarna

Post autor: Batha »

odp: 1.
gosiaczek;)
Posty: 456
Rejestracja: 21 maja 2008, o 08:54

Re: medycyna niestacjonarna

Post autor: gosiaczek;) »

Przejdziesz na drugi rok. O ile się dostaniesz z nowymi wynikami
spideros
Posty: 268
Rejestracja: 8 lip 2008, o 20:49

Re: medycyna niestacjonarna

Post autor: spideros »

mischa: Tez sie nad tym zastanawiam, ale niestety nie potrafie sie dodzwonic do Zabrza, wiec nie wiem jak jest u nich, tzn na pewno Cie automatycznie przeniosa na nieplatne jak poprawisz mature, bedziesz rekrutowac za rok i zalapiesz sie na liste. W Bailymstoku dodatkowo po IIGIM ROKU jezeli masz wysoka srednia(powyzej 4,5) mozesz sie rpzeniesc bez poprawiania matury! Jak jest dokladnie w Zabrzu to nie wiem, ale jak sie dowiem to napisze
mischa

Re: medycyna niestacjonarna

Post autor: mischa »

Dziekuje wszystkim za odpowiedzi :) aktualnie staram sie chwytac kazda mozliwa opcje:)
Gościu
Posty: 15
Rejestracja: 1 lip 2008, o 10:31

Re: medycyna niestacjonarna

Post autor: Gościu »

Nie orientujecie się może czy jeśli w tym roku opłata za niestacjonarne lekarskie wynosic bedzie np. 16 000 to czy jest ona stała dla wszystkich 6 lat?
Gościu
Posty: 15
Rejestracja: 1 lip 2008, o 10:31

Re: medycyna niestacjonarna

Post autor: Gościu »

Dostaniesz sie na drugi rok, jeśli zdasz mature na nowo i napiszesz pismo do dziekana/rektora o zaliczenie ci tego 1 roku. Wtedy wskakujesz na 2 rok
Czyli kupa.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 28 gości