Medycyna - plan lekcji?

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
rozkminiacz I.
Posty: 37
Rejestracja: 24 maja 2007, o 17:36

Medycyna - plan lekcji?

Post autor: rozkminiacz I. »

Czy mógłby mi ktoś napisać jak wygląda plank zajęć na medycynie lekarski? Zwłaszcza na 1 roku, ale chetnie tez sie dowiem jakie inne przedmioty później dochodzą. Z góry dzięki za pomoc.
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Medycyna - plan lekcji?

Post autor: Medycyna Lwów »

wejdż sobie na stronę AM najlepiej warszawskiej (nie zebym reklamował ) i tu posuzkaj pliki z organziacją roku skzolnego - jest wszystko, dokąłdny opis przedmiotów, tematyki, zaliczeń itp.

Na 1 roku są na bank: anatomia prawidłowa człowieka (zajęcia w prosektorium), histologia z embriologią (popularneszkiełka"), biochemia, biologia ogólna, propedeutyka uzaleznień, chemia, łącina, 2 jezyki obce w tym jeden od podstaw (można od podstaw wybrać 2), wf i chyba tyle. Potem dochodzą bardziej specjalistyczne jak biofizyka (na 2 roku), chirurgia (na 3), pediatria (chyab 5.) etc.
kallinka1
Posty: 111
Rejestracja: 11 kwie 2007, o 10:12

Re: Medycyna - plan lekcji?

Post autor: kallinka1 »

Nie pisz, ze sa na bank te przedmioty, bo zapewniam Cie, ze nie wszedzie
Np. w Krakowie na I roku jest : anatomia, histologia, biologia (embriologia + genetyka), chemia ogolna + chemia organiczna, I pomoc z elementami pielgniarstwa, informatyka,. filozofia, fakultet (kolejna filozofia), jezyki i oczywiscie Wf Biochemia, biofizyka itd sa u nas na drugim roku .

Wiem ze w Lublinie na I maja anatomie, biologie (parazytologia), chemie, jezyki, wf, I pomoc (?) i to chyba tyle. Na drugim jest histologia
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Medycyna - plan lekcji?

Post autor: Medycyna Lwów »

ale widzisz większosć sie pokrywa na wszystkich, a to pisałem w kontekscie AM Warszawa/
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 32 gości