Medycyna - powołanie a zarobki. [oraz troche o szacunku :P]

Porady studentów, dzielimy się informacjami ze studiów przyrodniczych, w szczególności medycznych i pozostałych. Pomoc w wyborze kierunku studiów.
lith
Posty: 3117
Rejestracja: 28 wrz 2009, o 22:49

Medycyna - powołanie a zarobki. [oraz troche o szacunku :P]

Post autor: lith »

Betusia pisze:choćbym miała zarabiać i 1500zł-poszłabym na te studia, to nie jest marnowanie życia, przynajmniej dla tych którzy decydują się na medycynę, no chyba że ktoś idzie na medycyne mając świadomość że marnuje sobie życie", to wówczas takiego człowieka nie rozumiem Pieniądze są ważne, ale nie najważniejsze, i myślę ze za 2 tyś jestem się już w stanie utrzymać
Wracamy to kwestii powołań. Jupi ^^ Mam nadzieję, że biolog85 nie obrazi się, że mu tu trochę pobazgramy.

Ja muszę przyznać, że mając świadomość, że po medycynie zarabiałbym 1500 zł to niestety bym na nią nie poszedł. Tak jak w tej chwili skreślam bez większego zastanowienia także bardzo fajne i interesujące mnie kierunki jak biotechnologia, bioinżynieria, czy oceanotechnika. Wiem, ze niezależnie od wybranego zawodu raczej nie mógłbym czerpać z niego satysfakcji gdybym musiał utrzymywac jednocześnie za 1500 zł rodzinę. czuję, że szybko by mi to powołanie przeszło
Awatar użytkownika
agape
Posty: 155
Rejestracja: 10 lip 2009, o 15:45

Re: Moje rozważania

Post autor: agape »

to ja skomentuje tylko jedną kwestię:
choćbym miała zarabiać i 1500zł-poszłabym na te studia

także uważam, że da się wyżyć za 1500zł a że nie zależy mi na wysokim standardzie życia, to zgodziłabym się być lekarzem zarabiającym tyle co kierownik działu w Biedronce - czy w to Biologu85 uwierzysz czy też nie

co więcej o tak! jestem uduchowiona i . i. i dobrze mi z tym, a jak!
Awatar użytkownika
Tomq
Posty: 738
Rejestracja: 11 maja 2010, o 17:50

Re: Moje rozważania

Post autor: Tomq »

agape pisze:to ja skomentuje tylko jedną kwestię:
choćbym miała zarabiać i 1500zł-poszłabym na te studia

także uważam, że da się wyżyć za 1500zł a że nie zależy mi na wysokim standardzie życia, to zgodziłabym się być lekarzem zarabiającym tyle co kierownik działu w Biedronce - czy w to Biologu85 uwierzysz czy też nie

co więcej o tak! jestem uduchowiona i . i. i dobrze mi z tym, a jak!
Pewnie zdanie się zmieni jak będziesz zmęczona na 6 roku studiów, także nigdy nie mów nigdy.
Awatar użytkownika
agape
Posty: 155
Rejestracja: 10 lip 2009, o 15:45

Re: Moje rozważania

Post autor: agape »

okej Tomasz, nigdy nie mówię nigdy. za to teraz mówię teraz.
jednak tego, że lepiej znam siebie niż Ty mnie, nie możesz mi odmówić
sumując: skoro znam siebie lepiej oraz że teraz mówię teraz, stwierdzenie moje jest teraz aktualną prognozą na przyszłość, która ma wieksze szanse na samospełnienie niż Twoja.

Usagi_Tsukino
Posty: 550
Rejestracja: 20 lut 2008, o 14:31

Re: Moje rozważania

Post autor: Usagi_Tsukino »

agape pisze:to ja skomentuje tylko jedną kwestię:
choćbym miała zarabiać i 1500zł-poszłabym na te studia

także uważam, że da się wyżyć za 1500zł a że nie zależy mi na wysokim standardzie życia, to zgodziłabym się być lekarzem zarabiającym tyle co kierownik działu w Biedronce - czy w to Biologu85 uwierzysz czy też nie

co więcej o tak! jestem uduchowiona i . i. i dobrze mi z tym, a jak!
Tu chyba nie chodzi o uduchowienie Planujesz mieć rodzinę? To znajdź bogatego męża, b o z zarobkami 1500 zł ciężko myśleć o wychowywaniu dzieci Ja jakoś za 1500 nie wyobrażam sobie życia, wiem ile moich rodziców kosztuje moja edukacja, mimo iż staram się oszczędzać. A oprócz mnie studiuje jeszcze mój brat. Wybaczcie mi więc, że twierdzę, że pieniądze są ważne ] Nie tylko tym kieruję się przy wyborze studiów, ale nie zaprzeczam, że zwracam też na to uwagę.
Awatar użytkownika
Tomq
Posty: 738
Rejestracja: 11 maja 2010, o 17:50

Re: Moje rozważania

Post autor: Tomq »

agape pisze:okej Tomasz, nigdy nie mówię nigdy. za to teraz mówię teraz.
jednak tego, że lepiej znam siebie niż Ty mnie, nie możesz mi odmówić
sumując: skoro znam siebie lepiej oraz że teraz mówię teraz, stwierdzenie moje jest teraz aktualną prognozą na przyszłość, która ma wieksze szanse na samospełnienie niż Twoja.

Wow, nie twierdze, że Cię znam. Chciałbym tylko aby rzeczywistość nie spłatała Ci wielkiego żartu, tylko małego psikusa.
Awatar użytkownika
Betusia
Posty: 464
Rejestracja: 14 maja 2010, o 14:35

Re: Moje rozważania

Post autor: Betusia »

agape pisze:to ja skomentuje tylko jedną kwestię:
choćbym miała zarabiać i 1500zł-poszłabym na te studia

także uważam, że da się wyżyć za 1500zł a że nie zależy mi na wysokim standardzie życia, to zgodziłabym się być lekarzem zarabiającym tyle co kierownik działu w Biedronce - czy w to Biologu85 uwierzysz czy też nie

co więcej o tak! jestem uduchowiona i . i. i dobrze mi z tym, a jak!
Agape jak miło że mnie rozumiesz Jednocześnie to przykre że część ludzi nie potrafi zrozumieć że niektórzy idą na medycynę głównie po to aby pomagać innym ludziom i mieć z tego satysfakcję, a nie z myślą o tym żeby zarabiać kokosy I się dziwnie bulwersują, ale czemu? Wiem że się powtórze , ale naprawde pieniądze są ważne w życiu ale nie najważniejsze (dla mnie) Każdy chciałby godnie żyć, to zrozumiałe, lekarz napewno swoją pracą zasługuje na wysokie zarobki, ale nic nie poradzimy na to że ma taką pensję a nie inną. A ktoś lekarzem być musi, a skoro to czuje, że chce to robić to ma i tak z tego rezygnować bo zarobi mało pieniążków? I robić coś co go nie interesuje, ale zarabiać więcej? Nie, podziękuję.
I nie obchodzi mnie ile zarobie, jakoś sobie poradze, chce po prostu leczyć. Czuje to w sobie,a takimi komentarzami typu"zobaczysz za ileś tam lat że to że tamto tylko podcinacie skrzydła spoko, pójdę to sie przekonam ] A znając życie za chwile znowu usłysze jakis komentarz zę powołania nie istnieją itd. Według mnie istnieją.Ale kazdy ma prawo do swojego zdania.Wiem że te studia wymagają wiele wysiłu, ale ja już się na to nastawiłam.I dostanie się na ten kierunek to był tylko i wyłącznie mój wybór. Nikt mnie do tego nie namawiał (znam osoby którym rodzice doradzają te studia bo to prestiż ich zdaniem.)Mimo wszystko uważam, że ta praca jest najpiękniejszą jaką może być i nie zrezygnuje z tego aby być lekarzem
Fasberg
Posty: 815
Rejestracja: 22 mar 2007, o 17:23

Re: Moje rozważania

Post autor: Fasberg »

Sądzę, że wiele ludzi gdyby leciało na kase wybrało by po prostu stomatologię Edukacja krótsza, zyski większe.
lith
Posty: 3117
Rejestracja: 28 wrz 2009, o 22:49

Re: Moje rozważania

Post autor: lith »

No spoko można i tak. Ale takie idealistyczne podejście jest trochę krótkowzroczne. Na początku na pewno się sprawdzi. Tylko weź pod uwagę, że z biegiem czasu przybędzie Ci zainteresowań, które w dodatku trzeba będzie opłacić. Póki co nie mas powodu do zmartwień, bo akurat na medycynie w pewnym momencie idzie przyzwoicie zarobić. Problem to mają osoby czujące powołanie do kierunków po których praktycznie nie ma pracy w zawodzie. i po studiach ani spełniania marzeń, ani kasy
Awatar użytkownika
PalmaKokosowa
Posty: 1116
Rejestracja: 21 lis 2008, o 13:29

Re: Moje rozważania

Post autor: PalmaKokosowa »

jestem przekonana, że gdyby po np. biotechnologii czy analityce zarabiało się tyle, co po lekarskim, a po lekarskim 1,5k to pewnie zrodziłaby się banda chemików kochających biotech i progi tam wzrosłyby kolosalnie, a na lekarski każdy dostałby się bez problemu
kasa odgrywa bardzo dużą rolę w wyborze kierunku studiów, dla wszystkich, jak naprawdę macie takie powołanie do pomocy ludziom (to kieruję do Betusi) to zapisz się na jakiś wolontariat, albo wyjedź do Afryki i pomagaj budować studnię w Sudanie, bo ja w powołanie, w którym siedzi się w prywatnym gabineciuku i trzepie kasę, nie wierzę ] jak tak pragniesz być Judymem, to jestem ciekawa, czy nadwyżkę z tych 1,5k które Ci wystarczą oddasz biednym i potrzebującym
Awatar użytkownika
Betusia
Posty: 464
Rejestracja: 14 maja 2010, o 14:35

Re: Moje rozważania

Post autor: Betusia »

Możesz wierzyć sobie w co chcesz, mało mnie to interesuje,a wolontariat to nie dla mnie, bo chciałabym sie też rozwijać umysłowo i czerpać z zawodu (wolontariat to nie żaden zawód,a zawód chcę mieć ) przyjemność, a nie tylko korzyści materialne. Nie zamierzam siedziec w prywatnym gabineciku i trzepać kase. Przeraża mnie podejście niektórych, mam nadzieję że na studiach spotkam się z wyrozumiałością ,bo tutaj o to niestety ciężko. Kasa moze i odgrywa dużą role w wyborze,ale nie największą, a wiem że będąc lekarzem zarobie tyle żeby sie utrzymać, nie jestem zachłanna ]
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Moje rozważania

Post autor: Medycyna Lwów »

widzę że mit o zarabianiu przez lekarzy 2 tys. złotych jest wciąż żywy
Awatar użytkownika
julia.....:):)
Posty: 1452
Rejestracja: 24 kwie 2009, o 17:08

Re: Moje rozważania

Post autor: julia.....:):) »

Betusia pisze:Możesz wierzyć sobie w co chcesz, mało mnie to interesuje,a wolontariat to nie dla mnie, bo chciałabym sie też rozwijać umysłowo i czerpać z zawodu (wolontariat to nie żaden zawód,a zawód chcę mieć ) przyjemność, a nie tylko korzyści materialne. Nie zamierzam siedziec w prywatnym gabineciku i trzepać kase. Przeraża mnie podejście niektórych, mam nadzieję że na studiach spotkam się z wyrozumiałością ,bo tutaj o to niestety ciężko. Kasa moze i odgrywa dużą role w wyborze,ale nie największą, a wiem że będąc lekarzem zarobie tyle żeby sie utrzymać, nie jestem zachłanna ]
przecież takich lekarzy potrzebujemy , lekarz powinien mieć empatię , chęć pomocy innym anie kasa i kasa.Ja znam niektórych takic co naprawdę chcą pomagać , do takiego aż chce się iść.Ja znam studentkę medycyny , która mówi o swoich rodzicach jako stary , starajaki ona będzie mieć szacunek do pacjentów? tego nie wiemJa do swoich zawsze mam , tak jak do ludzi starszych .Co z tego że ja pójdę na jakieś studia inżynierskie , jak nie będzie mi to sprawiać pryjemnościi będe chodzić jak żołnierz z niemieckiej niewoli,to pieniądze nie będą mi sprawiać przyjemności
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości