Medycyna!! Pytania, rady

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Medycyna!!

Post autor: Medycyna Lwów »

oj kursy to każdemu odradzam, lepsze są prywatne korepetycje jak już. Nie znam sie zbyt na warszawskiech, ale po matfizie tez mozna próbwoać. Oczywiscie na mature wystarcza dobrze zrobiony program szkolny.
Awatar użytkownika
tin
Posty: 1491
Rejestracja: 18 lip 2006, o 15:29

Re: Medycyna!!

Post autor: tin »

Zgadzam sie. Prywatne korki są duzo lepsze niz kursy. Najlepiej kogoś wziąc kto sprawdza prace maturalne bo zwróci Ci uwage na co masz szczególnie uważać.
Anariki
Posty: 49
Rejestracja: 15 mar 2007, o 14:22

Re: Medycyna!!

Post autor: Anariki »

A apropos korków to jest jeden problem gdzie znaleźć taką osobę. I jeszcze kolejna seria pytań czy jeżeli chcę się dostać na warszawski AM to musze fize z podstawowego i czy gdy już (jeżeli wogóle) sie dostane to są jakieś zagadnienia ściśle związane z fizyką i matmą?
PS. czy ktoś zna jakieś dobre liceum po którym dobrze zdałbym mature z chem, fiz, bio
mario425
Posty: 118
Rejestracja: 8 wrz 2006, o 22:48

Re: Medycyna!!

Post autor: mario425 »

O ile mi wiadomo, to fizyka tak jak biologia i chemia są brane pod uwagę na popziomie rozszerzonym tylko.i tak jest wszędzie
Anariki
Posty: 49
Rejestracja: 15 mar 2007, o 14:22

Re: Medycyna!!

Post autor: Anariki »

Ma niektórych uczelniach brana jest podstawowa, a jeżeli zdajesz rozszerzoną to jest jakiś przelicznik aleniesprawiedliwy", krążą pogłoski że jak matma wejdzie obowiązkowa to nie będzie fizyki. No ale zobaczymy

PS. Ponawiam pytanie zawarte w moim poprzednim poście!
Awatar użytkownika
Anex
Posty: 679
Rejestracja: 25 paź 2006, o 18:24

Re: Medycyna!!

Post autor: Anex »

Po pierwsze na studiach medycznych jest tyle trudnych przedmiów, że matematyka by problemu nie robiła chociaż nie przypominam sobie, żeby taki przedmiot był, jest za to o wiele trudniejsza biofizyka, co do liceum to jeżeli jest dobry uczeń, który chce i potrafi pracować to z każdego LO dostanie się na med, tak naprawdę poziom LO tworzą uczniowie, chociaż nauczyciel też jest ważny, tyle że zdolny uczeń zrozumie każdego nauczyciela.
Anariki
Posty: 49
Rejestracja: 15 mar 2007, o 14:22

Re: Medycyna!!

Post autor: Anariki »

No i dlatego właśnie trzeba znaleźć odpowiednie LO z klasą przrodniczo-medyczna gdzie są tacy ludzie któzy otrzymali dużo pkt na gimnazjalnym.
Awatar użytkownika
Anex
Posty: 679
Rejestracja: 25 paź 2006, o 18:24

Re: Medycyna!!

Post autor: Anex »

Tak wszystko ładnie pięknie, ale jeżeli np osoba mniej zdolna jest wśród zdolnych to sama nie może nadażyć z materiałem, gubi się, trzeba dobrać LO do swojego poziomu, czy łąpiesz coś szybciej czy troszeczke wolniej i tak program w biochemach musi byc ten sam i każde musi przygotować do studiów przyrodniczych czy medycznych
arek(z)
Posty: 136
Rejestracja: 30 lis 2006, o 16:07

Re: Medycyna!!

Post autor: arek(z) »

Tak naprawde poziom LO nie ma tutaj nic do rzeczy. Jeśli pójdziesz do najlepszego nawet liceum a będziesz siedzieć i zbijać bąki to nie osiągniesz dobrego wyniku na maturze choćbyś nie wiem jak fantastycznych nauczycieli miała. Liczy się w 100% zaangażowanie ucznia, a nie jakość nauczyciela. Nauczyciel to osoba, która pomoże Ci zrozumieć temat, ale nie nauczy się za Ciebie, nie sprawi, że posiądziesz wiedzę bez jakiejkolwiek Twojej inicjatywy. Zresztą przeglądając teraz podreczniki mam wrażenie, że nauczyciele zaczynają być zbędni, bo wszystko jest wręcz łopatologicznie wyjaśnione w książce. Tak, że jak już wcześnij wspomniano. Odpowiednie samozaparcie, dyscyplina no i chęci, a szkoła mało ważna.
Matrix99961
Posty: 15
Rejestracja: 15 gru 2012, o 19:35

Re: Medycyna!!

Post autor: Matrix99961 »

Pytanie to skierowane jest raczej do lekarzy lub studentów wyższych lat(trochę dziwnie brzmi)). 1.Ile leków zna przeciętny lekarz i ile takowych wypisuje? Bo wiadomo, że nikt nie zna przecież wszystkich leków refundowanych na pamięć. 2. Czy wszystkie choroby omawiane są na studia? Bo nie wydaje mi się, aby był czas na omawianie chorób na które choruje dajmy na to 500 osób rocznie na całym świecie, ale chciałbm się w tym temacie upewnić. Z góry dziękuje za odpowiedzi:) Jeszcze jedno pytanie mi przyszło na myśl jak radzicie sobie z zapamiętaniem takiego ogromu wiedzy i nie zapominaniem jej przez lata? Jak wiadomo nieraz zapominamy to czego uczyliśmy się miesiąc temu a tu trzeba pamiętać przez całe życie. Zadawałem już to pytanie na innym forum, ale uzyskałem bardzo mało odpowiedzi, właściwie to jedną.
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: Medycyna!!

Post autor: randomlogin »

Matrix99961 pisze:Ile leków zna przeciętny lekarz i ile takowych wypisuje? Bo wiadomo, że nikt nie zna przecież wszystkich leków refundowanych na pamięć.
A czemu tylko refundowanych? Zreszta pytanie ile zna jest troche dziwne - tak zeby z pamieci wypisac wszystko z dawkowaniem, wymienic interakcje, pamietac o przeciwwskazaniach, znac dzialania niepozadane etc? Czy wiedzac co to jest i z czym sie je + najwazniejsze fakty? Zreszta watpie zeby ktos to liczyl. Za to jest cos takiego jak egzamin z farmakologii - wiec na jakims etapie zycia Znasz Je Wszystkie. Tyle ze bez nazw handlowych.
Matrix99961 pisze:Czy wszystkie choroby omawiane są na studia? Bo nie wydaje mi się, aby był czas na omawianie chorób na które choruje dajmy na to 500 osób rocznie na całym świecie, ale chciałbm się w tym temacie upewnić.
O stary. Jak jest choroba, ktora ma 500 osob na swiecie W OGOLE, a nie rocznie, a ma ciekawy patomechanizm to na 100% na niej uslyszysz. I o tych czestych oczywiscie tez. Taka krzywa U - najwieksza bieda jest w zakresie tych pomiedzy chyba.

EDIT: Widze ze nie ograniczyles sie do zapytania w jednym miejscu. Jakis konkretny powod napisania tego samego w trzech tematach w jednym dziale?
Matrix99961
Posty: 15
Rejestracja: 15 gru 2012, o 19:35

Re: Medycyna!!

Post autor: Matrix99961 »

Odpowiedź jest bardzo prosta. Różne tematy różni ludzie. Nikt nie sprawdza wszystkich tematów tylko wybrane albo takie które najczęściej odwiedza. Zależy mi na jak największej ilości opinii i tylko dlatego zamieściłem to samo w trzech tematach. Nie miałem żadnego spamerstwa na celu.

halidor
Posty: 1519
Rejestracja: 17 lip 2012, o 10:54

Re: Medycyna!!

Post autor: halidor »

dobry lekarz musi znac wszystkie leki
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości