Medycyna!! Pytania, rady

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
EdyŚka*

Re: Medycyna!!

Post autor: EdyŚka* »

tadek pisze:Zybercie cóżeś ty miał na myśli pisząc to stwierdzenie?
Tadeuszu nawet nie wiesz jak się fajnie czyta twoje wypowiedzi. jakbym słyszałam mojego kolege z klasy też ma bogaty język.
elizus
Posty: 6
Rejestracja: 20 lut 2006, o 14:43

Re: Medycyna!!

Post autor: elizus »

o ile mi wiadomo to mozna skladac papiery tylko na jedna akademie medyczna. a czy mozna skladac na tej wybranej na jeden kierunek czy mozna wybrac wiecej
bagatha

Re: Medycyna!!

Post autor: bagatha »

mozna na ile Ci portfel pozwoli ale zwroc uwage na terminy i godziny egzaminow, czesto sie pokrywaja.
elizus
Posty: 6
Rejestracja: 20 lut 2006, o 14:43

Re: Medycyna!!

Post autor: elizus »

jesli ja zdaje nowa mature to chyba mnie nie czekaja zadne egzaminy no nie
Awatar użytkownika
Guru
Posty: 1025
Rejestracja: 30 wrz 2000, o 01:00

Re: Medycyna!!

Post autor: Guru »

lepiej sprawdz na konkretnej uczelni, ale nowi maturzysci maja tylko mature, starzy musza zdawac egzaminy wstepne.
elizus
Posty: 6
Rejestracja: 20 lut 2006, o 14:43

Re: Medycyna!!

Post autor: elizus »

spoko zdaje w tym roku nowa:)
elizus
Posty: 6
Rejestracja: 20 lut 2006, o 14:43

Re: Medycyna!!

Post autor: elizus »

a tak w ogole to chcialbym sie czegos dowiedziec na temat studiowania stomatologii. mile widziane opinie studentow na temat wymagan i zakresu nauki
ziomalka
Posty: 155
Rejestracja: 10 mar 2006, o 17:18

Re: Medycyna!!

Post autor: ziomalka »

Ja w zesłym roku probowałam własnych sił zdając do Poznania na stomatologię, ale niestety nie wyszło, a tylko dlatego, ze w 1. i 2. klasie liceum byłma przekonana o tym ze bede zdawzc na farmacje. Jednak jakos w 3. kalsie mi sie odmieniło i postanowiłam ic na medycyne. Z racji, ze nie mogłam już nic zmienić w deklaracji maturalnej, zdawałam tylko biole i chemie. Jak sie możnabylo spodziewać, nie udało się, bo poznanńska AM jest bardzo wymagająca dla przyszłych lekarzy
w styczniu zdawałam popraqwke matury, tym razem z wszystkich trzech przedmiotów, ale boję sie, ze znów nie wyjdzie . mam takie pytanko - jak przypuszczacie, o ile wzrośnie próg punktowy na medycyne w tym roku ? ja sama nie wiem
proooszę o odpowiedź
Natalcia

Re: Medycyna!!

Post autor: Natalcia »

ziomalka, Mam pytanie! Jaki był w zeszłym roku próg punktowy na stomatologię w Poznaniu?Z góry dzięki za szybką odp. :) Pozdrawiam
w³asnie ten

Re: Medycyna!!

Post autor: w³asnie ten »

A zakład, Że w tym roku nie pójdzie prug punktowy do góry!
Matury rozszerzone były trudniejsze niŻ w tamtym roku ( choć podstawowe banałowate)
w tym roku odpada 10 pkt z testów predyspozycji do studiowania.
myśle, Że jak będziesz miała 230 pkt to dostaniesz się na wszytskie uczelnie w kraju
dr.kicia

Re: Medycyna!!

Post autor: dr.kicia »

w&#x142asnie ten pisze:A zakład, Że w tym roku nie pójdzie prug punktowy do góry!
Matury rozszerzone były trudniejsze niŻ w tamtym roku ( choć podstawowe banałowate)
w tym roku odpada 10 pkt z testów predyspozycji do studiowania.
myśle, Że jak będziesz miała 230 pkt to dostaniesz się na wszytskie uczelnie w kraju
a ja mysle ze moze wystarczyc nawet i 180
zalezy jeszcze jaka bedzie konkurencja po egzaminach wstepnych. Jak beda proste to moze sie prog zmienic.ale starych maturzystow to juz za wielu nie zdaje wiec duzej roznicy to nie zrobi. A widzac po wypowiedziach na roznych forach to chyba malo jest osob z wynikami powyzej 230.co jest zgroza bo to jest zdanie egzaminu na 70% a tyle to jest ocena dostateczna w wiekrzosci krajow ktore ustalaja oceny na %. Ponizej 70% to sie uznaje ze oblales a tu w zeszlym roku do Warszawy np. starczalo 184 punkty czyli 59% czyli jednym slowem ocena niedostateczna
mam nadzieje ze na studiach robia troche przeisew bo az strach pomyslec
w³asnie ten

Re: Medycyna!!

Post autor: w³asnie ten »

w tamtym roku trzeba było mieć 112 i dostało się na kaŻdą uczelnie w kraju.
Zrobią przesiew napewno, i ja nie boje się nawet takich ludzi, tylko tych którzy kończą wieczorowo a wyniki mają tak mizerne.
Co do krajów w Europie to ta ocena, powinna być wyciągana u nas z matur w systemie podstawowa+rozszerzona w tedy było by to obiektywne, rozszerzona wcale nie sprawdza całego zakresu materiału.
ziomalka
Posty: 155
Rejestracja: 10 mar 2006, o 17:18

Re: Medycyna!!

Post autor: ziomalka »

odpowiadam : w zeszłym roku na stome do Poznania było 162,5 punkta
pozdrawiam
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości