Medycyna!! Pytania, rady

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Judyta

Re: Medycyna!!

Post autor: Judyta »

Witam wszystkich.
MoŻe trochę zbaczam z tematu, ale moje pytanie teŻ się z medycyną wiąŻe.
Jakie trzeba mieć predyspozycje na studia medyczne? I nie chodzi mi tutaj tylko o zdolności analityczne, dobrą pamięć, itp., ale np. jakie choroby juŻ na wstępie skreślają potencjalnego kandydata do zawodu lekarza (zaburzenia hormonalne, epilepsja, itp.)?
Czy jeśli komuś trzęsą się ręce, to bardzo przeszkadza albo w ogóle wyklucza, chociaŻby przy wykonywaniu zabiegów?
A, i na niektórych uczelniach są testy predyspozycji. Trudne są? I jaka jest szansa na ich zaliczenie?
Z góry dziękuję.
blue_witch

Re: Medycyna!!

Post autor: blue_witch »

ja wiem tylko,ze na stomatologie trzeba miec zdrowy kregoslup,bez zadnych wad.a testy predyspozycji to łatwizna,gimnazjalista by rozwiazal P
Emilka

Re: Medycyna!!

Post autor: Emilka »

witam wszystkich
z ciekawością czytam wszystkie wpisy i chętnie pomogę bo w tym roku dostałam się do Lublina.
Często pytają mnie z czego się uczyć:
Biologia - stare podręczniki, sprzed czasów nowej matury + testy dowolne byle duŻo zadań otwartch, Persona odradzam
Chemia - D. WitowskiChemia. Zbiór zadań otwartych wraz z odpowiedziami", kupisz na www.xxxx.pl - polecił mi mój nauczyciel i ksiąŻka okazała się strzałem w10"!
Fizyka - tylko dobry nauczyciel na korkach + zadania z Persona.
Warto poświęcić się 1 rok na maxa, bo jak mówią wszyscy moi znajomi studiujący medycyne: najtrudniejszy egzamin na medycynie to egzamin. wstępny:)

vinci: przestańciagle reklamowac ta ksiązke, w dodatku kłamiesz! w innym poscie napisaś ze pozycja bedze ona odstępna od 20 września
Ostatnio zmieniony 18 sie 2006, o 15:45 przez Emilka, łącznie zmieniany 1 raz.
bagatha

Re: Medycyna!!

Post autor: bagatha »

Ten temat juz bardzo sie rozbudowal, nie dodawajcie prosze kolejnych watkow bo zrobi sie juz kompletny tzw. bigos tematjakie ksiazki polecacie istnieje
Seba

Re: Medycyna!!

Post autor: Seba »

bagatha dostałaś sie w tym roku?
bagatha

Re: Medycyna!!

Post autor: bagatha »

nie startowalam w tym roku
KTO¦

Re: Medycyna!!

Post autor: KTO¦ »

Pewnie wiele osób uzna mnie za dziwną,ale powiem,Że jak dla mnie fizyka jest prostsza od chemii.Fizyka i biologia poszly mi w tym roku na maturze rewelacyjnie,a chemia tak sobie.Poza tym od zawsze wolałam fizyke od chemii.
Rayne
Posty: 229
Rejestracja: 9 maja 2006, o 20:24

Re: Medycyna!!

Post autor: Rayne »

No powiem tylko jedno.GRATULUJĘ też bym tak chciała mieć fize w małym paluszku
KTO¦

Re: Medycyna!!

Post autor: KTO¦ »

Hehe bardzo dziękuje,ale naprawdę nie ma czego gratulować.Ty napewno jesteś lepsza ode mnie z chemii.
Rayne
Posty: 229
Rejestracja: 9 maja 2006, o 20:24

Re: Medycyna!!

Post autor: Rayne »

Nie wiem,czy lepsza,ale mam nadzieję,że dostatecznie dobra,żeby zdać na medycynę ciągle się uczę
KTO¦

Re: Medycyna!!

Post autor: KTO¦ »

SpokojnieNapewno się dostaniesz.Dam Ci pewną radęNie ucz się non stop.Wyjdź gdzieś z przyjaciółmi,odpoczywaj troche.Takie kucie non stop nie wychodzi nikomu na dobre.
ziomalka
Posty: 155
Rejestracja: 10 mar 2006, o 17:18

Re: Medycyna!!

Post autor: ziomalka »

KTO&#x15A pisze:Nie ucz się non stop.Wyjdź gdzieś z przyjaciółmi,odpoczywaj troche.Takie kucie non stop nie wychodzi nikomu na dobre.
Zgadzam się, bo to po pierwsze zdrowe podejście do nauki, a po drugie ponoć łatwiej o przyswajanie nowych informacji, gdy się troche odetchnie od książek
klaudia

Re: Medycyna!!

Post autor: klaudia »

jestem w oglniaku, czy mam szanse dostac sie na medycyne?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 43 gości