Medycyna sądowa i biotechnologia

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Rayne
Posty: 229
Rejestracja: 9 maja 2006, o 20:24

Medycyna sądowa i biotechnologia

Post autor: Rayne »

Czy ktoś wie czy w Polsce opłaca się studiować medycynę sądową?A dokładniej czy trudno znależć potem pracę w tym zawodzie i ewentualnie jakie są zarobki?
Druga sprawa to biotechnologia. słyszałam od znajomych,że polscy biotechnolodzy muszą wyjeżdżać za granicę do pracy,bo w Polsce żeby się załapać do jakiejś firmy to trzeba mieć dobre plecki.Co Wy na to?
Awatar użytkownika
Vinci
Posty: 991
Rejestracja: 20 sty 2006, o 21:54

Re: Medycyna sądowa i biotechnologia

Post autor: Vinci »

jak jestes dobry to juz na studiach masz oferty pracy (biotechnologia), zeby zalapac sie w polsce do jakiej firmy to trzeba miec cos nie tak w glowie za granica zarabisz ok 1300 E tygodniowo u nas na miesiąc (złotych )
Vinci

Re: Medycyna sądowa i biotechnologia

Post autor: Vinci »

Cześć Vinici. Czy to prawda ze biotechnolodzy moga zarabiac 1300 euro na tydzień za granicą?
Awatar użytkownika
Vinci
Posty: 991
Rejestracja: 20 sty 2006, o 21:54

Re: Medycyna sądowa i biotechnologia

Post autor: Vinci »

tak prawda ostatnio szukalem jakies pracy na wakacje i tak z ciekawosci sprwadzilem bardzej ambitne awody
ziomalka
Posty: 155
Rejestracja: 10 mar 2006, o 17:18

Re: Medycyna sądowa i biotechnologia

Post autor: ziomalka »

widze, że sporo osób wybiera soe podobnie jak ja do Wawy, coś mi się wydaje, ze w tym roku AM w stolicy przeżyje oblężenie nieciekawie się zapowiada ehhhh
Seul
Posty: 84
Rejestracja: 21 mar 2006, o 17:05

Re: Medycyna sądowa i biotechnologia

Post autor: Seul »

a co będzie za rok, kiedy potrzebna będzie jedynie fiza podstawowa? ehh.

ps: po rozdaniu świadectw. czyli prawdziwa nauka się dopiero zaczyna (tzw. wakacje przedmaturalne)
Rayne
Posty: 229
Rejestracja: 9 maja 2006, o 20:24

Re: Medycyna sądowa i biotechnologia

Post autor: Rayne »

Seul pisze: po rozdaniu świadectw. czyli prawdziwa nauka się dopiero zaczyna (tzw. wakacje przedmaturalne)
Seul życzę Ci bardzo dobrego przyszłego roku szkolnego,zdania matury jak tylko pragniesz najlepiej i dostania się na wymarzone studia Pozdro i buźka
Seul
Posty: 84
Rejestracja: 21 mar 2006, o 17:05

Re: Medycyna sądowa i biotechnologia

Post autor: Seul »

Rayne, wielkie dzięki
Tobie oczywiście również życzę tego samego

co do tematu, to czywidoki w medycynie sądowej są rzeczywiście takie straszne, jak się mówi?
Rayne
Posty: 229
Rejestracja: 9 maja 2006, o 20:24

Re: Medycyna sądowa i biotechnologia

Post autor: Rayne »

Seul,założyłam w temacie Zdrowie i medycyna taki temat jak Medycyna sądowa.Tam jest filmik po angielsku-autopsja kobiety.Bardzo ciekawe polecam
Seul
Posty: 84
Rejestracja: 21 mar 2006, o 17:05

Re: Medycyna sądowa i biotechnologia

Post autor: Seul »

owszem, widziałem - także ten filmik. mam na kompie w avi.
sekcja zwłok, tonormalność", że tak powiem.

i w poprzednim pytaniu nie chodzi mi raczej o samą sekcje, tylkoco można spotkać strasznego/ciekawego ( ) w medycynie sądowej?
Johny_B

Re: Medycyna sądowa i biotechnologia

Post autor: Johny_B »

A mi się wydaje, Że medycyna sądowa ciekawa jest, ale na filmach. Kontakt ze zwłokami to nie to samo co z pacjentem.ale co kto woli.zresztą codziennie trupów się nie widzi pewnie.
Rayne
Posty: 229
Rejestracja: 9 maja 2006, o 20:24

Re: Medycyna sądowa i biotechnologia

Post autor: Rayne »

Więc ja nie wiem tak dokładnie,bo jeszcze nie mam z tym styczności.W liceum się nie praktykuje
Dla mnie nic strasznego tam nie ma.Tak jakbyś karpia na święta przyrządzał (przepraszam za porównanie,ale ten post tego wymaga) tylko dość duży ten karp
A co ciekawego? Hmmm.może ta satysfakcja,że inni się tym brzydzą a Ty nie? Może radość z rozwikłania zagadki? Nie mam pojęcia.Podałam tylko przykłady.
Seul
Posty: 84
Rejestracja: 21 mar 2006, o 17:05

Re: Medycyna sądowa i biotechnologia

Post autor: Seul »

pytanie kierowałem raczej do studentów/lekarzy tego kierunku
ale Rayne dzięki, dobre i to
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości