Medycyna w Olsztynie

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: Medycyna w Olsztynie

Post autor: Padre Morf »

a ja wspó?czuje osobom, które od pazdziernika zaczn? med w olsztynie.
David
Posty: 903
Rejestracja: 17 mar 2008, o 22:15

Re: Medycyna w Olsztynie

Post autor: David »

Dlaczego?
lykorz
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: Medycyna w Olsztynie

Post autor: Padre Morf »

A dlatego, ?e ci studenci b?d? po prostu królikami do?wiadczalnymi. B?dzie sie na nich testowa? program studiów, który b?dzie sie zapewne kilka razy zmienia?. Na poszczególnych przedmiotach b?dzie sie na nich testowa? programy nauczania, zasady uzyskiwania zalicze? itd. To tworzenie od nowa tego co inne uczelnie ju? dawno maj? wypracowane. Olsztyn nie ma w?asnej kadry - niewiele jest tam osób, które mog?yby nadzorowa? nauczanie studentów. Pozyskiwanie kadry z zewn?trz (profesorowie dojazdowi) ma swoje okre?lone minusy - studenci odczuj? to np. przy poprawkach egzaminów. Nie wspominam ju? o tym, ?e medycyna w Olsztynie jest w totalnych powijakach bo brak im infrastruktury. W tej chwili wydzia? z tego co wida? na stronie www nie ma stosownych zak?adów i klinik. Jest tylko Katedra Podstawowych Nauk Medycznych, która poszczególnych katedr na pewno nie zast?pi. Zw?aszcza, ?e zwykle akademia/uniwerek ma kilka klinik pediatrycznych (niekiedy nawet i 3) i chirurgicznych.
dingbat
Posty: 226
Rejestracja: 17 maja 2008, o 09:14

Re: Medycyna w Olsztynie

Post autor: dingbat »

z jednej strony, trzeba przyzna? - pierwszy rok b?dzie na pewno najgorszy - i dla studentów, dla wyk?adowców i wszystkich w to zamieszanych. zaczynaj? prawie od zera. prawie - bo na szczescie pewne podwaliny stworzy? (podobno bardzo dobry) wet i pielegniarstwo. minusów jest na pewno sporo. ale je?li komu? zale?y na tym, by zosta? lekarzem to te minusy s? niczym. materia? przecie? jest ten sam - to nie LO .
tak! TAK! wiem. renoma. ale jestem przekonana, ?e to by? dobry pomys?.
je?li chce si? zosta? lekarzem, wydaje mi si?, ?e lepiej pój do olsztyna, ni? trafi? na jaki?pokrewny kierunek.
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: Medycyna w Olsztynie

Post autor: Korczaszko »

nie wiem co weterynaria ma do lekarskiego, dwa ró?ne kierunki na dwóch ró?nych wydzia?ach. inni wyk?adowcy, przedmioty niby te same ale dotycz? innych organizmów
a je?li chodzi o weterynari?, studenci narzekaj?, ?e brakuje im pieni?dzy na wszystko niektóre sale to a? strach tam wej i jednak rozpaczaj? gdy porównuj? swój wydzia? do nowoczesnego wydzia?u w Warszawie (cho? oczywi?cie kochaj? swój UWM)
dingbat
Posty: 226
Rejestracja: 17 maja 2008, o 09:14

Re: Medycyna w Olsztynie

Post autor: dingbat »

dlatego w?a?nie napisa?am, ?e zaczynaj? PRAWIE od zera :]
Awatar użytkownika
Khayman00
Posty: 525
Rejestracja: 6 cze 2008, o 23:40

Re: Medycyna w Olsztynie

Post autor: Khayman00 »

ja osobiscie olszytna nie wykluczam z listy am-ów na ktore z?o?e swoje nicne papierzyska, ale to dokladnie bedzie wiadomo jak dostane wyniki z matur, jesli poszlo nie za rozowo, to na pewno biuro rekrutacyjne w olsztynie moje papiery bedzie moglo przegladnac
kasia_89
Posty: 36
Rejestracja: 13 sie 2007, o 14:57

Re: Medycyna w Olsztynie

Post autor: kasia_89 »

No prosz? a ja my?la?am, ?e nikt nie b?dzie wiedzia? o medycynie w Olsztynie i ?e b?d? mia?a wi?ksze szanse si? dosta? hehe ^^
Renoma jak renowma, wszystko da rad? wypracowa?, chocia? faktycznie pierwszy rok najgorszy.
S?ysza?am, ?e profesorowie z Bia?egostoku b?d?zasila? kadr? w Olsztynie
Awatar użytkownika
Khayman00
Posty: 525
Rejestracja: 6 cze 2008, o 23:40

Re: Medycyna w Olsztynie

Post autor: Khayman00 »

ha nie ma tak ?atwo, ale swoja droga, cala Polska na to forum przecie? nie zagl?da, wiec nie ma sie czego bac. Jakas cz? nie z?ozy tam dok z powodu nie wiedz

koniec pisania bezsensownych postów

[ Dodano: Wto Cze 17, 2008 15:23 ]
Mam dobra (przynajmniej dla mnie i dla tych co zdawali 3 przedmioty na rozszerzeniu), w Olsztynie jesli ktos zdaje
1. za trzy przedmioty na poziomie rozszerzonym -dodatkowe 500 % punktów
2. za dwa przedmioty na poziomie rozszerzonym -dodatkowe 400 % punktów
3. za jeden przedmiot na poziomie rozszerzonym -dodatkowe 300 % punktów

informacja tyczy sie takze lekarskiego, informacje sa w pelni potwierdzone :D

[ Dodano: Pon Cze 23, 2008 13:56 ]
Ponadto dzisiaj otworzyli rekrutacje internetow? Pzdr

[ Dodano: Wto Cze 24, 2008 02:01 ]
widz?, ?e prowadz? monolog
Ostatnio zmieniony 15 cze 2008, o 09:31 przez Khayman00, łącznie zmieniany 1 raz.
dingbat
Posty: 226
Rejestracja: 17 maja 2008, o 09:14

Re: Medycyna w Olsztynie

Post autor: dingbat »

Nabór na medycyn?

B?dzie kierunek lekarski na Uniwersytecie Warmi?sko-Mazurskim w Olsztynie. Minister Zdrowia zdecydowa?, w pa?dzierniku studia na nowym kierunku mo?e rozpocz 80 osób.

Jeszcze przed podj?ciem decyzji ministra zdrowia, ruszy?a internetowa rejestracja. Z 48 kierunków przodowa? w?a?nie lekarski. W ci?gu pierwszych trzech godzin zarejestrowa?o si? 17 kandydatów. Ci, którym dopisze szczcie i dostan? si? na studia, zaj?cia i praktyki b?d? odbywa? w Szpitalu Wojskowym w Olsztynie.

Na razie sporo pracy czeka w?adze uczelni. W ci?gu trzech miesi?cy trzeba przygotowa? mi?dzy innymi pomieszczenia na potrzeby studentów i wyk?adowców. Docelowo Szpital Wojskowy mia?by zosta? przekszta?cony w uniwersytecki.

Uniwersytet Warmi?sko-Mazurski to pierwsza w powojennej historii uczelnia niemedyczna w kraju, która b?dzie kszta?ci? lekarzy.
ida
Posty: 152
Rejestracja: 7 cze 2008, o 00:26

Re: Medycyna w Olsztynie

Post autor: ida »

KhaymanO_o - te? zwróci?am uwage na te 500% opcja wydaje si? dobra, ale miejsc wcale nie za du?o. a co do rekrutacji, to z pewno?ci? znajdzie si? odpowiednia liczba ch?tnych. 17 osób/3h to chyba ca?kiem sporo.
dessder
Posty: 64
Rejestracja: 20 mar 2008, o 22:07

Re: Medycyna w Olsztynie

Post autor: dessder »

witam. chciabym sie dowiedziec jak to jest z poziomem matury z fizyki. czy w olsztynie musi byc rozszerzona? wydaje mi sie skoro jest tamten mnoznik procentowy to chyba 3 przedmioty moga byc na podstawie. prosze o odp. dzieki z gory
ida
Posty: 152
Rejestracja: 7 cze 2008, o 00:26

Re: Medycyna w Olsztynie

Post autor: ida »

no i sama sobie ju? odpowiedzia?a? widocznie mog? by?, skoro za rozszerzenie masz DODATKOWE %. Pzdr
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 60 gości