Medycyna w Olsztynie

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Michch
Posty: 285
Rejestracja: 14 lip 2011, o 19:24

Re: Medycyna w Olsztynie

Post autor: Michch »

Akademik 320 z?, reszta w zale?no?ci od potrzeb. 600 z? na ?ycie wystarcza. Wi?kszo idzie na jedzenie, ale na rozrywk? te? da si? co? z tego wygospodarowa?.
Brainerd
Posty: 14
Rejestracja: 9 lip 2011, o 22:58

Re: Medycyna w Olsztynie

Post autor: Brainerd »

Ja zak?adam pokój w mieszkaniu za 500, wi?cej ni? 1500 na miesi?c nie mam co liczy?. Mam nadziej? ?e nie b?d? ?y? za to na granicy egzystencji.
Awatar użytkownika
Khayman00
Posty: 525
Rejestracja: 6 cze 2008, o 23:40

Re: Medycyna w Olsztynie

Post autor: Khayman00 »

Na pewno nie, jak b?dziesz dobrze gospodarowa? to spokojnie Ci tyle wystarczy.
Awatar użytkownika
kamilorni
Posty: 539
Rejestracja: 10 maja 2010, o 15:22

Re: Medycyna w Olsztynie

Post autor: kamilorni »

Brainerd pisze:Ja zak?adam pokój w mieszkaniu za 500, wi?cej ni? 1500 na miesi?c nie mam co liczy?. Mam nadziej? ?e nie b?d? ?y? za to na granicy egzystencji.
nie wiem czy powinienem si? za?mia?, czy zastanowi? nad swoj? granic? egzystencji. Ja w Olsztynie p?aci?em 450z? za pokój, 55 za sieciówk?, i reszt? na jedzenie + inne wydatki, a do dyspozycji mia?em 820z? miesi?cznie i jako? nie przymiera?em g?odem. Kwestia organizacji.
Brainerd
Posty: 14
Rejestracja: 9 lip 2011, o 22:58

Re: Medycyna w Olsztynie

Post autor: Brainerd »

Olsztyn wygl?da na sporo ta?sze miasto. Czy korzystanie z obiektów sportowych UWM jest darmowe? Co z ?aglówkami?
Awatar użytkownika
Khayman00
Posty: 525
Rejestracja: 6 cze 2008, o 23:40

Re: Medycyna w Olsztynie

Post autor: Khayman00 »

Basen za godzin? kosztuje 7 zl, chyba ?e zapiszesz si? na wf. ?aglówki chyba podobnie, na sekcji darmo, normalnie za kilka z?oty.
Brainerd
Posty: 14
Rejestracja: 9 lip 2011, o 22:58

Re: Medycyna w Olsztynie

Post autor: Brainerd »

Planuje 20 lub 21 odwiedzi? Olsztyn. Ch?tnie bym si? spotka? z kim? z WM UWM. Piszcie prosz? na priv je?li chce wam si? spotka?. (mo?e jakie? piwko na rynku?)
danse_macabre
Posty: 6
Rejestracja: 19 wrz 2012, o 18:02

Re: Medycyna w Olsztynie

Post autor: danse_macabre »

Do osób zainteresowanych jak to jest w tym Olsztynie.
Có? za wiele na razie powiedziec nie jestem w stanie poniewa? studiuje tutaj kilka miesi?cy ale zapewne jak ka?da uczelnia tak i ta ma swoje plusy i minusy.
Du?ym plusem s? ludzie- brak wy?cigu szczurów, co jest duzym pozytywem na tak cikich studiach.
Du?ym minusem-plan zaj. Niestety, nie wygl?da on tak jak w poprzednich latach, poniewa? delikatnie mówi?c jest ich wi?cej, a szanowne Panie z sekretariatu czy dziekanatu ?api? si? za glow? patrz?c na niego i próbuj?c nam wcisn kolejne zaj?cia. Zaj?cia odbywaj? si? w stosunkowo blisko po?o?onych katedrach ale minusem s? tzw. okienka które trwaj? po 2-3 godziny, wi?c w sumie ani czlowiek do domu nie wróci i si? nie pouczy bo sensu nie ma, tylko pozostaje mu zaczepi? si? gdzies na mie?cie i przynajmniej stara? si? pouczy?- jesli kto? nie potrzebuje ciszy i spokoju to da rade takim systemem.
Wyposa?enie pracowni jest pono? jedne z najlepszych w Europie-tutaj akurat nie moja opinia tylko jednego z profesorów, który w wielu miejscach by? i wiele widzia?. I faktycznie wszystko jest nowe i nie zdarzylo si? tak jak to na innych uczelniach moje kole?anki maj?, ?e nie pokazano czego? bo sprz?t nie dzia?a ze staro?ci.
Minusem jest zmutowanie trzech przedmiotów w postaci trójcy ?wi?tej- czytaj anatomia, histologia, biofizyka. Powiem wam ?e cz?sto jest tak- o paranojo!-?e ucze si? wi?cej z histologii- bo jest upierdliwa, ni? z anatomii bo poprostu brakuje na ni? czasu. Gdyby wróci? stary system z histologi? w 2 semestrze byloby bardziej po ludzku, a tak cz?sto czlowiek si? uczy ca?ymi dniami a i tak ma ty?y/ No i anatomia uwa?am, ?e cisza zdecydowanie ni? na innych uczelniach( a mam porównanie z Krakowem, Zabrzem, Gda?skiem i Katowicami)w skrócie, z ka?dego kolokwium i czesci testowej i ze szpilek musicie mie? minimum 70%, terminy s? 3, przy czym, ?eby dostac si? na pierwszy termin musicie mie? 50% pozytynych ocen z ?wicze? z anatomii na których sprawdzaja wasza wiedze( albo wejsciówka albo odpytka)- jesli nie macie, nie dopuszczaja was do pierwszego terminu tylko zostaj? wam 2 co jesli na tych 2 nie zdacie? Piszecie podania o kolejne terminy- a oni je rozpatruj? albo na tak albo na nie- jesli na nie no to niestety ale przygoda na ten rok z medykiem sie zako?czy?a, bo system rozliczeniowy jest semestralny. Egzamin z anatomii- szpilki+ test+ rozmowa z profesorem. Na razie to tyle, jak cos chcecie wiedzie? to pytajcie. Wiecej grzechów nie pami?tam a za bdy w pisowni przeprasza ale od nauki mózg mi sie lasuje
Awatar użytkownika
Wendigo
Posty: 1213
Rejestracja: 9 mar 2012, o 11:37

Re: Medycyna w Olsztynie

Post autor: Wendigo »

dense_macabre pisze:No i anatomia uwa?am, ?e cisza zdecydowanie ni? na innych uczelniach( a mam porównanie z Krakowem, Zabrzem, Gda?skiem i Katowicami)w skrócie, z ka?dego kolokwium i czesci testowej i ze szpilek musicie mie? minimum 70%, terminy s? 3, przy czym, ?eby dostac si? na pierwszy termin musicie mie? 50% pozytynych ocen z ?wicze? z anatomii na których sprawdzaja wasza wiedze( albo wejsciówka albo odpytka)- jesli nie macie, nie dopuszczaja was do pierwszego terminu tylko zostaj? wam 2 co jesli na tych 2 nie zdacie? Piszecie podania o kolejne terminy- a oni je rozpatruj? albo na tak albo na nie- jesli na nie no to niestety ale przygoda na ten rok z medykiem sie zako?czy?a, bo system rozliczeniowy jest semestralny.
Zupe?nie tak jak u mnie w Katowicach, co jest zrozumia?e, bior?c pod uwag? to, ?e teraz macie Gieleckiego, który u nas rz?dzi? na katedrze anatomii przez par? ?adnych lat zanim przeszed? do Olszytyna.
danse_macabre
Posty: 6
Rejestracja: 19 wrz 2012, o 18:02

Re: Medycyna w Olsztynie

Post autor: danse_macabre »

Wiem, wiem. mam tam kilka kolegów i kole?anek Ogólnie ta anatomia by?aby do przejscia ale w poczeniu z biofiz? w jednym semestrze a w szczegolno?ci z histologi? to ju? jest przegi?cie/ szkoda tylko, ?e dopiero teraz znalaz?am ksiki do anatomii które w miasre przygotowuj? do tych testów, a system z histo mamy taki sam chyba jak w Gda?sku- czyli trzeba wyci?gn ?redni? z wejsciówek, ?redni? z kolosow i dopiero wtedy ma si? zaliczony semestr a jak nie to zbój:)
Awatar użytkownika
Wendigo
Posty: 1213
Rejestracja: 9 mar 2012, o 11:37

Re: Medycyna w Olsztynie

Post autor: Wendigo »

A z czego uczycie si? na histologi
Awatar użytkownika
Lektom
Posty: 1073
Rejestracja: 26 lis 2009, o 15:33

Re: Medycyna w Olsztynie

Post autor: Lektom »

danse_macabre, W ?odzi od 3 lat na I roku jest anatomia, histologia i biofizyka + biologia/chemia (zale?y od semestru) + podstawy piel?gniarstwa i inne pierdó?ki.
Od 3 lat, poniewa? uczelnia wprowadzi?a tzw. Operacj? sukces, czyli skondensowanie przedmiotów nieklinicznych na pocz?tkowych latach, po to, ?eby lata pó?niejsze przeznaczone by?y na praktyk?. Mia?o to na celu równie? przygotowanie kadry i materia?u dla naszego rocznika, który b?d? co b?d? ma ten jeden rok ukrócony.

Tak?e nie narzekaj na Olsztyn, bo wsz?dzie jest ciko
Histologii nie trawi chyba nikt, bo nie do, ?e jest tego od groma, to jeszcze nie jest to ciekawe D

A jak jeste? za?amana anatomi?, to pomy?l, co przechodz? w Krakowie, kiedy musz? j? ogarn w I semestr =D aczkolwiek, fakt, to 70 % na zaliczenie to ca?kiem sporo.

U nas te? s? 3 godzinne okienka:/ tylko, ?e niekiedy dojechanie z jednych zaj na drugie mo?e zajmowa? z 45 min. ale i tak nie ma co robi?. Zaj?cia zaczyna si? o 8, w domu si? jest o 17. Gdzie tu czas na nauk? czy odpoczynek.

Wendigo, u nas g?ównie Sawicki i Zabel. Aczkolwiek czasami pytania na kolokwiach s? o rzeczy, których nie mo?na znale w rzadnej z w/w ksiek
danse_macabre
Posty: 6
Rejestracja: 19 wrz 2012, o 18:02

Re: Medycyna w Olsztynie

Post autor: danse_macabre »

Ja nie narzekam, a w Krakowie wbrew pozorom tak ci?zko nie maj?- opinia mojego kolegi ?eby nie bylo, ?e moja:) chcia?abym ?eby ode mnie wymagano tylko wiadomo?ci ze Skawiny- fakt maja tam jeszcze fizjologie ale tak?e z materia?em skróconym a do histo skrypty. Z Histologi u mnie sawicki + wyklady a co do anatomi to te? wiem jak w ?odzi wygl?da i sam kolega który stamt?d wylecia? mówi ?e bylo mu ?atwiej- z reszt?, to czy co? b?dzie uciliwe cz?sto zale?y nie od nazwy przedmiotu tylko od jego egzekwowania i wymaga? tak jak np biologia w katowicach przez któr? tez mozna wyleciec.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 25 gości