Medycyna w Olsztynie

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
Lektom
Posty: 1073
Rejestracja: 26 lis 2009, o 15:33

Re: Medycyna w Olsztynie

Post autor: Lektom »

No to mo?e faktycznie nie maj? tak ?le, skoro lec? na samych skryptach (bo w sumie Skawina to te? pewien rodzaj skryptu =D)

Co do anatomii w ?odzi to: skawina + wyk?ady, na których jest podawanych sporo informacji (tak?e klinicznych) + Gray.
Kolokwium jest praktyczne i teoretyczne.
Praktycznie nie polega na szpilkach, tylko odpytywaniu.
Pytania typu: Jaki miesien przedziela otwor kulszowy wiekszy, podaj nazw? i przyczep
wska? t?tnic? od której odchodzi Left colic artery., itd.

Wg mnie szpilki jednak ?atwiejsze bo wystarczy pozna? struktur?, a nie trzeba mie? poj?cia co jest z czym powi?zanie. Ale mog? si? myli? bo w sumie nigdy szpilek nie do?wiadczy?em.

?eby podej do teorii trzeba zda? praktyczny, z tym, ?e praktycznego nie zdaj? pojedyncze osoby.

Teori? zalicza 60%. - tu mamy lepiej

Nie wiem jak to jest na innych uczelniach (np. u Was w Olsztynie) ale u nas Histologia zwie si?: Histologia, Embriologia i Cytofizjologia.
Na ?wiczeniach mamy histologi?, a na wyk?adach w I semestrze embriologi? (nie wiem co b?dzie w II, mo?e cyto (?)).
Dla mnie to paranoja jaka? ale niech im b?dzie:D
i tak na kolokwiach mamy info tylko z histologii, a na ostatnich zaj?ciach w semestrze letnim mamy du?e kolokwium z ca?ej embriologii (która by?a na wyk?adach). No i egzamin w sesji ju? z ca?o?ci.
Co do kolokwiów to nie da si? ich nie zaliczy?. Zbiera si? na nich punkty dodatnie/ujemne/zero, które pó?niej dodawane s? lub odejmowane od punktów zdobytych na egzaminie. ?eby mie? 0 z danego ko?a trzeba uzyska? 60%. Przedzia? z danego kolokwium jest -3 - +3 (Testowe) i -4 - +4 (opisowe).
W sesji obowi?zuje krzywa Gaussa o ile si? nie myl? zdaje 60% najlepszych osób

Ciekaw jestem jak jest u Was:)?
Slowik
Posty: 133
Rejestracja: 9 sie 2012, o 20:48

Re: Medycyna w Olsztynie

Post autor: Slowik »

danse_macabre pisze: Wyposa?enie pracowni jest pono? jedne z najlepszych w Europie-tutaj akurat nie moja opinia tylko jednego z profesorów, który w wielu miejscach by? i wiele widzia?. I faktycznie wszystko jest nowe i nie zdarzylo si? tak jak to na innych uczelniach moje kole?anki maj?, ?e nie pokazano czego? bo sprz?t nie dzia?a ze staro?ci.
A w?a?ciwie, to o jakim sprz?cie mówisz? O komputerach, projektorach itp. czy o sprz?cie laboratoryjnym?
danse_macabre pisze:co jesli na tych 2 nie zdacie? Piszecie podania o kolejne terminy- a oni je rozpatruj? albo na tak albo na nie- jesli na nie no to niestety ale przygoda na ten rok z medykiem sie zako?czy?a, bo system rozliczeniowy jest semestralny.
A co wtedy? Wylatuje si? ze studiów, czy trzeba powtarza? pierwszy semestr, a zatem ca?y pierwszy rok? Nie ma jakiego? warunkowego dopuszczenia do drugiego semestru?
Awatar użytkownika
kamilorni
Posty: 539
Rejestracja: 10 maja 2010, o 15:22

Re: Medycyna w Olsztynie

Post autor: kamilorni »

to prawda, ?e kierownikiem katedry histologii na Waszym wydziale jest nasza prof. B.P-G z wety?
Michch
Posty: 285
Rejestracja: 14 lip 2011, o 19:24

Re: Medycyna w Olsztynie

Post autor: Michch »

Kierownikiem KH jest prof. Kmie? z Gda?ska. Jak si? nie zaliczy semestru to si? wylatuje ze studiów.
Pepik
Posty: 111
Rejestracja: 15 lip 2009, o 20:06

Re: Medycyna w Olsztynie

Post autor: Pepik »

Wiecie co,ja juz tu studiuje 4 lata i mam do tej uczelnii.Przestrzegam wszystkich rozwaznych i inteligentnych ludzi ,nie przychodzcie tu ten wydzia? jest nienormalny (nie ma zadnych zasad)studenci w potrzebie s? olewani przez dziekanów nie ma zadnego ?adu ani zorganizowania.Jest tu tak zle ze nie potrafie tego opisac musialbym chyba ksazke napisac.Wybierajcie inne miasta typu Bydgoszcz Lódz Szczecin ale nie Olsztyn,Nie pisze tego po to zeby Was zniechecic czy cos w tym stylu: robie to po to abyscie w zyciu nie za?owali przyjscia do Olsztyna tylko godnie studiowali jak ludzie,byli traktowani jak ludzie.To ze wydzial cieszy sie duz? iloscia godzin nie jest wyznacznikiem tego ze najlepiej napiszemy LEP.To nie prawda Fakultety i inne glupoty nie pomoga nam lepiej sie przygotowac do LEPu wrecz przeciwnie zabieraj? nam cenny czas,ktory kazdy z nas poswiecilby w doskonaleniu sie i przyswajaniu wiedzy niezbednej do LEPu.Ludzie masowo sie przenosz? na inne uczelnie gdzie na latach wyzszych tj 4,5,6 rok student ma zajecia kliniczne w blokach i sie rzetelnie uczy a zajecia z reguly trwaj? do ok godz 13 maks.My nie mamy tak ?atwo,gdyz zajecia zaczynamy dosc czesto na 7 rano ( trzeba wstac o 5 30)lub na 8.Nasz dzien nie konczy sie o 12 nie nie nie ! Uwierzcie w to ze nie Pozniej mamy okienko 2 godziny lub kilka godzin lub w ogole,i szybko musimy isc na kolejne zajecia ktore najszybciej koncz? si? o 17 a najpozniej o 20. To nie jest fajne i to sie tutaj nie zmieni nigdy ! Wieczny problem trwa od kilku lat.Wiec sami zobaczcie ze jestesmy tutaj ok 16 godzin na uczelnii i jak wracamy na stancje to sie odechciewa ?yc.Wczesniej kiedy wyklady byly nieobowiazkowe mozna bylo odsapn?c jeden dzien w tygodniu.Skutkiem tego bylo ze kazdy chcial wziac wdech od codziennosci i nie chodzil na wyklady.W zwiazku z nisk? frekwencj? obecnosci na wykladach wladze wydzialu wprowadzily nam wyklady OBOWIAZKOWE!Jest to równoznaczne z tym ze nie daj? nam odetchn a ma?o tego dodam ze czesc tych wykladów jest tak beznadziejna ze nie jestem w stanie opisac tych wykladaj?cych ( s? po prostu za?osni,przychodz? nie przygotowani nie ktorzy nawet nie potrafia wlasnych slajdów odczytac)i w taki oto sposób chc? nas czegos nauczyc marnuj?c nasz cenny czas.Jeszcze raz przestrzegam wszystkich jesli chcecie studiowac,godnie ?y? i dobrze zda? LEP bo to od niego zalezy czy podejmiecie odpowiedni? specjalizacje nie przychodzcie tu bo bedziecie po prostu za?owac jak ja i moi koledzy.
xymmo
Posty: 3
Rejestracja: 18 lip 2012, o 12:23

Re: Medycyna w Olsztynie

Post autor: xymmo »

Zapraszam!
B?d? na bieco opisywa? co s?ycha? w Olsztynie na kierunku lekarskim:)
Caroline17
Posty: 3
Rejestracja: 17 mar 2013, o 17:38

Re: Medycyna w Olsztynie

Post autor: Caroline17 »

Hej,
Jestem nowa na tym forum a od jakiego? czasu interesuj? si? uniwerkami,z powodu i? za rok pisz? matur? i zastanawiam si? jakie uczelnie b?d? dla mnie dobreOlsztyn jest najbli?ej ok,150km a interesuje mnie kierunek piel?gniarstwa,czy ktokolwiek ten kierunek studiuje? Co s?dzicie o nim? Do tego wszystkiego,komplikuje fakt ze matur? b?d? pisa? w Irlandii a z tego co czyta?am na stronie Uniwersytetu w Olsztynie,s? egzaminy wst?pneczy to prawda? I czy da si? je jako? przej? A jaka jest Wasza opinia na temat,ogólnie tego Uniwersytetu i akademików? Potrzebuje ogólnie takiej opini studentów którzy wiedz? co i jak.

By?abym wdzi?czna za ka?d? odpowiedz
Pozdrawiam.
K.
rozekkwidzyn
Posty: 143
Rejestracja: 12 maja 2010, o 06:07

Re: Medycyna w Olsztynie

Post autor: rozekkwidzyn »

B?agam! Co kogo obchodzi katedra histologii? Mamy by? lekarzami a nie biologami. U Nas w Bydgoszczy mamy mikroskop elektronowy, jeden z 7 w Polsce ale kogo to tak na prawd? obchodzi oprócz doktorantów tej katedry? Wa?ne ?eby kliniki by?y dobre a nie przedmioty tak zwane podstawowe. Minimalny odsetek lekarzy ogl?da szkie?ka. Ci co b?d? to robi? to i tak b?d? to mieli na specjalizacji. Co Do jednego z pierwszych postów w tym w?tku- nie, w Bydgoszczy nie sypi? si? tynki i mamy najlepszy szpital w Polsce- poczytaj sobie o centrum onkologii, dowiedz si? czego?- a nie powtarzasz legendy i ba?nie

Awatar użytkownika
kamilorni
Posty: 539
Rejestracja: 10 maja 2010, o 15:22

Re: Medycyna w Olsztynie

Post autor: kamilorni »

Kole?anki i koledzy,
dwie przemi?e dziewczyny z mojego roku potrzebuj? naszej pomocy.
Dosta?y si? na praktyki weterynaryjne do szpitala w Seulu i teraz ubiegaj? si? o stypendium na bilety lotnicze do Korei Po?udniowej.
Je?eli tylko macie ochot? wspomóc kole?anki z naszej profesji, prosz? oddajcie g?os. Aplikacja wymaga poczenia z facebookiem i zaakceptowania warunków regulaminu.
Wa?ne jest, aby w?a?ciwie zag?osowa? - klikni?cie Lubi? to! nie jest jednoznaczne z oddanym g?osem.

Dzi?ki za uwag?
Awatar użytkownika
Maarten vaan Thomm
Posty: 78
Rejestracja: 25 maja 2013, o 11:29

Re: Medycyna w Olsztynie

Post autor: Maarten vaan Thomm »

Ile tych g?osów musz? zdoby Na razie razem z moim maj? ich tylko (a mo?e a?) 431.
Awatar użytkownika
kamilorni
Posty: 539
Rejestracja: 10 maja 2010, o 15:22

Re: Medycyna w Olsztynie

Post autor: kamilorni »

Zdaje si?, ?e minimum powy?ej 500.
danse_macabre
Posty: 6
Rejestracja: 19 wrz 2012, o 18:02

Re: Medycyna w Olsztynie

Post autor: danse_macabre »

Zdecydowanie zgadzam si? z poprzednikiem, który opisuje ?e ilo godzin -szczególnie zaj niepotrzebnych jest zdecydowanie za du?a. Po za tym okienka rozbijaj? caly plan dnia. Z regu?y nawet jak mam 2-3 zaj?cia to s? one tak u?o?one ?e od godziny 8 do 18-20 nie ma mnie w domu., ju? nie wspomnie o tym co si? dzieje w tym roku Wyobra?cie sobie ?e wed?ug nowego planu, 2 roczniaki b?d? mie? fizjologie, pato, biochemie i farme, h?e h?e h?e- dobre nie? no dobrze, ?eby nie by?o tak tragicznie biochemia sko?czy sie w 1 semestrze ( bo u nas biochemia zaczyna si? od 2 semestru 1 roku). ?miac sie czy p?aka
Michch
Posty: 285
Rejestracja: 14 lip 2011, o 19:24

Re: Medycyna w Olsztynie

Post autor: Michch »

P?aka?:P Jak mo?na zaczyna? farmakologi?, bez sko?czenia kursu z fizjologii i patofizjologii? Przecie? to podstawa!
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 29 gości