Medycyna w Olsztynie

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
york
Posty: 1902
Rejestracja: 27 gru 2007, o 22:05

Re: Medycyna w Olsztynie

Post autor: york »

dessder pisze:3 przedmioty moga byc na podstawie.
tak napewno biologia bedzie mogla byc na podstawie
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: Medycyna w Olsztynie

Post autor: Korczaszko »

mimi11, to jest UWM on zawsze by? inny wi?c czemu nie? tylko ?e 3 przedmioty zdane na podts. na 100% = 300pkt a 3 na roz na 30%= 590pkt wi?c i tak nie ma sensu z podstaw? si? pcha?
york
Posty: 1902
Rejestracja: 27 gru 2007, o 22:05

Re: Medycyna w Olsztynie

Post autor: york »

co za uczelnia
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Medycyna w Olsztynie

Post autor: Medycyna Lwów »

nie da si? zdawa? 3 przedmiotów na podstawie maturzy?ci.
dziwne - medycyna na UWM ale w Polsce wszystko mo?liwe.
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: Medycyna w Olsztynie

Post autor: Korczaszko »

Kaamil pisze:nie da si? zdawa? 3 przedmiotów na podstawie maturzy?ci.
no tak tylko jeden si? da ^^ przeoczenie

w tamtym roku mieli jeszcze ?mieszniejsze wymagania (tak wiem lekarskiego jeszcze nie by?o) chcieli wszystko na podstawie, wi?c tabelka pana G. sz?a w ruch
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: Medycyna w Olsztynie

Post autor: Padre Morf »

Kaamil pisze:dziwne - medycyna na UWM ale w Polsce wszystko mo?liwe.
ja wiem czy takie dziwne? S? dziwniejsze rzeczy zwi?zane z medycyn? na polskiej ziemi

Wspó?czuje studentom lekarskiego w Olsztynie. Zanim uczelnia wykszta?ci lekarzy (a nie ?wier?lekarzy) minie troche czasu.
dingbat
Posty: 226
Rejestracja: 17 maja 2008, o 09:14

Re: Medycyna w Olsztynie

Post autor: dingbat »

Morfeusz pisze:Wspó?czuje studentom lekarskiego w Olsztynie. Zanim uczelnia wykszta?ci lekarzy (a nie ?wier?lekarzy) minie troche czasu.
wybacz Morfeuszu, ale wkurzaj? mnie tego typu teksty. zdaj? sobie sprawe, ze w tym roku wiekszac studentow beda stanowic uczniowie olsztynskich (i okolicznych) biol-chemow, ktorzy nie dostali sie na inny lek, no ale nie tylko oni. dla niektorych liczy sie wygoda ] na pewno w jakis sposob podetnie to skrzydla zawzietego rektora.
znam dziewczyne, zeszloroczna maturzystke, ktora swietnie zdala mature i dostala sie na lek. do gdanska. ze wzgledow finansowych jednak musiala zrezygnowac.
studiuje biotech. w olsztynie.
no ale abstrahujac od tych spraw socjalnych itp., to kurcze - tyle razy pojawialy sie na tym forum stwierdzenia, ze to gdzie studiujesz medycyne nie ma znaczenia. wazny jest okres specjalizacji i twoje zaangazowanie, chec nauki.
Morfeusz pisze:Zanim uczelnia wykszta?ci lekarzy

uczelnia nie bedzie ksztalcila lekarzy, zajma sie nimi wykladowcy z wieloletnim stazem. m.in. prosto z UMB ]
Biochejter
Posty: 1396
Rejestracja: 5 lip 2007, o 06:50

Re: Medycyna w Olsztynie

Post autor: Biochejter »

Dingbat, po tym po?cie powy?ej wida? jak bardzo nie wiesz nic o studiach. Nie masz racji Dingbat, zgadzam si? z Morfeuszem, a potwierdzenie jego s?ów wyjdzie niew?tpliwie w praniu.

Mo?e kiedy? osi?gn? poziom, ale dla mnie na otwarcie b?dzie to lekarski drugiej kategorii. O jedn? za nisko.
Ostatnio zmieniony 25 cze 2008, o 23:37 przez Biochejter, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: Medycyna w Olsztynie

Post autor: Padre Morf »

dingbat pisze:wybacz Morfeuszu, ale wkurzaj? mnie tego typu teksty
Wkurzaj?, nie wkurzaj? sporo w nich prawdy
dingbat pisze:znam dziewczyne, zeszloroczna maturzystke, ktora swietnie zdala mature i dostala sie na lek. do gdanska. ze wzgledow finansowych jednak musiala zrezygnowac.
studiuje biotech. w olsztynie.
Ale ja nie mówi?, ?e UWM jest z?ym uniwerkiem.
dingbat pisze:no ale abstrahujac od tych spraw socjalnych itp., to kurcze - tyle razy pojawialy sie na tym forum stwierdzenia, ze to gdzie studiujesz medycyne nie ma znaczenia. wazny jest okres specjalizacji i twoje zaangazowanie, chec nauki.
Owszem ja to podkre?la?em zawsze do mocno. Tylko widzisz AMy nie istniej? od wczoraj - maj? do?wiadczenie w nauczaniu studentów i to te? sie liczy. To tak jak porówna? nauczyciela zaraz po studiach z takim, który pracuje w zawodzie 20 lat.
dingbat pisze:uczelnia nie bedzie ksztalcila lekarzy, zajma sie nimi wykladowcy z wieloletnim stazem. m.in. prosto z UMB ]
Hehe. Wyk?adowca przyjedzie, poprowadzi wyk?ad (?rednio 1,5h raz w tygodniu) i sobie pojedzie. Zwa?ywszy na to, ?e na wyk?adach frekwencja jest jaka jest (bo ludzie wol? sie np. uczy? z ksiek) wk?ad wyk?adowcy w proces nauczania jest raczej niewielki. Podstaw? procesu nauczania na medycynie s? ?wiczenia kliniczne. ?wiczenia trwaj? kilka godzin i prowadz? je asystenci szpitalni a nie wyk?adowca. Takiego asystenta ciko jest zw?dzi? z innej uczelni bo zwykle ma zaj?cia na macierzystej i nie mo?e sie z niej wyrwa?. Wychodzi na to, ?e ?wiczenia w Olsztynie b?d? prowadzi? osoby, które niejednokrotnie pierwszy raz zobacz? studenta na oczy. To jest w?a?nie przewaga jak? inne AMy maj? nad Olsztynem. Jak asystent jest do dupy to nawet najlepszy wyk?adowca nie pomo?e.
Biochejter
Posty: 1396
Rejestracja: 5 lip 2007, o 06:50

Re: Medycyna w Olsztynie

Post autor: Biochejter »

No niestety, b?d? si? dociera? ?adnych pare lat. Póki co nie ma jeszcze lokum gdzie maj? by? prowadzone zaj?cia, a szpital wojskowy musz? sztucznie przeforsowa? na kliniczny, natomiast asystentami b?d? faktycznie osoby nieprzygotowane do tego rodzaju zaj?cia.

[ Dodano: Czw Cze 26, 2008 00:46 ]
dingbat pisze: kurcze - tyle razy pojawialy sie na tym forum stwierdzenia, ze to gdzie studiujesz medycyne nie ma znaczenia.
W znaczeniu Akademie Medyczne - bo one wszystkie maj? ugruntowan? pozycje i jako kszta?cenia. Niemo?liwym jest ?eby Olsztyn od razu dorówna? tym uczelniom.
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: Medycyna w Olsztynie

Post autor: Padre Morf »

Biochemister pisze:Póki co nie ma jeszcze lokum gdzie maj? by? prowadzone zaj?cia
Odpowiednich katedr i zak?adów te? jeszcze nie ma o ile wiem. Tutaj te? jest problem kadrowy bo o ile pami?tam kierownikiem zak?adu/katedry mo?e by? osoba co najmniej z dr hab.
Biochejter
Posty: 1396
Rejestracja: 5 lip 2007, o 06:50

Re: Medycyna w Olsztynie

Post autor: Biochejter »

Morfeusz pisze: Odpowiednich katedr i zak?adów te? jeszcze nie ma o ile wiem. Tutaj te? jest problem kadrowy bo o ile pami?tam kierownikiem zak?adu/katedry mo?e by? osoba co najmniej z dr hab.
Nie maj? oczywi?cie katedr, a studia ruszaj? za 3 miechy. Z tego co wiem to oni na razie chc? stworzy? tylko te katedry które s? niezb?dne dla 1.roku, czyli katedra anatomii, biologii medycznej, itp. Co roku maj? zamiar tak na wakacjach tworzy? katedry i zak?ady na nast?pny rok? Pewnie katedra biochemii, fizjologii i histologii to powstanie na wakacjach za rok. Kompletna klapa sie szykuje. Spodziewam sie ?e b?d? mieli wielkie problemy w trakcie pierwszych kilku lat kszta?cenia. W ogóle jak oni zdobyli akredytacje to a? dziw bierze.
dingbat
Posty: 226
Rejestracja: 17 maja 2008, o 09:14

Re: Medycyna w Olsztynie

Post autor: dingbat »

Morfeusz pisze:dingbat napisa?/a:
znam dziewczyne, zeszloroczna maturzystke, ktora swietnie zdala mature i dostala sie na lek. do gdanska. ze wzgledow finansowych jednak musiala zrezygnowac.
studiuje biotech. w olsztynie.


Ale ja nie mówi?, ?e UWM jest z?ym uniwerkiem.
a mi nie o to chodzi?o. o fakt, ?e studenci których zwyczajnie nie stac na studiowanie medycyny w innym miescie (w innym wojewodztwie) dostana na to szanse.
Morfeusz pisze:Podstaw? procesu nauczania na medycynie s? ?wiczenia kliniczne. ?wiczenia trwaj? kilka godzin i prowadz? je asystenci szpitalni a nie wyk?adowca. Takiego asystenta ciko jest zw?dzi? z innej uczelni bo zwykle ma zaj?cia na macierzystej i nie mo?e sie z niej wyrwa?. Wychodzi na to, ?e ?wiczenia w Olsztynie b?d? prowadzi? osoby, które niejednokrotnie pierwszy raz zobacz? studenta na oczy. To jest w?a?nie przewaga jak? inne AMy maj? nad Olsztynem. Jak asystent jest do dy to nawet najlepszy wyk?adowca nie pomo?e.
ta wypowiedz jednak rozasnila mi sytuacje.
jesli chodzi o mnie, to Biochemister masz absolutnie racje - nic nie wiem o studiowaniu. jestem ledwo po maturze, a jesli mam jakies info to czerpie je z tego forum. a przyznam, ze nazbyt namietnie go nie sledze
osobiscie tez nie chcialabym studiowac na lek. w Olsztynie. na pewno tegoroczni studenci beda krolikami doswiadczalnymi, ale mam nadzieje, ze efekt bedzie pozytywny. jestem olsztynianka a zarazem lokaln? patriotka ] ale coz to za ptak co swoje gniazdo kala?! wiec negatywnie wypowiadac sie nie bede. a swoja droga najlatwiej jest glosic populistyczne opinie
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 54 gości