Medycyna w Olsztynie

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
majkelu
Posty: 101
Rejestracja: 5 cze 2008, o 17:04

Re: Medycyna w Olsztynie

Post autor: majkelu »

dingbat pisze: albo zamieszkac w tamtejszym akademiku ]
Nie wiem czy jest sens szuka? miejsca w akademiku, doliczaj?c koszty biletu miesi?cznego finansowo wyjdzie na to samo co stancja, a warunki w DS absolutnie nie sprzyjaj? nauce. Pod tym wzgl?dem jest fatalnie.
dingbat pisze:moznaby tak rozwinac?
Mog? tylko wyrazi? swoje zdanie. Olsztyn to co? po?redniego mi?dzy du?ym miastem i prowincj?, jak dla mnie kompletnie bez charakteru. Centrum handlowe alfa to jednocze?nie centrum ca?ego miasta, nic szczegolnego si? nie dzieje. Poza tym hektary ogródków dzia?kowych. A mowi? ?e Bia?ystok to Bia?oru?
scarlett89
Posty: 519
Rejestracja: 1 sie 2007, o 00:42

Re: Medycyna w Olsztynie

Post autor: scarlett89 »

majkelu pisze:Nie wiem czy jest sens szuka? miejsca w akademiku, doliczaj?c koszty biletu miesi?cznego finansowo wyjdzie na to samo co stancja, a warunki w DS absolutnie nie sprzyjaj? nauce. Pod tym wzgl?dem jest fatalnie.
Coz, jesli wymagasz oddzielnego duzego biurka, komputera, bujanego fotela i miekkich kapci - to rzeczywiscie pod tym wzgledem jest fatalnie.
Watpi? czy znajd? w miar? szybko stancj? plus do tego skompletowanie 2 czy trzech osob. Wole zamieszkac w DS, poznac sie z ludzmi, wczuc sie w klimat niz mieszkac gdzies dalej.
majkelu pisze:Olsztyn to co? po?redniego mi?dzy du?ym miastem i prowincj?, jak dla mnie kompletnie bez charakteru.
No tak, lepsza zakorkowana, betonowa Warszawa.

[ Dodano: Sob Cze 28, 2008 14:34 ]
Biochemister pisze:Tak?e ja nastawi?bym si? pr?dzej na to, ?e jak b?dziesz w Olsztynie to mo?esz te? tam sko?czy?.
Ok, w sumie racja - nie mam monopolu na genialne pomysly
majkelu
Posty: 101
Rejestracja: 5 cze 2008, o 17:04

Re: Medycyna w Olsztynie

Post autor: majkelu »

scarlett89 pisze: Coz, jesli wymagasz oddzielnego duzego biurka, komputera, bujanego fotela i miekkich kapci - to rzeczywiscie pod tym wzgledem jest fatalnie.
Masz w ogóle jakie? poj?cie o tym o czym piszesz? ?mieszne, z jakim znawstwem tematu wypowiada si? osoba, która ledwo co zdy?a matur? napisa?.

By? mo?e w innych o?rodkach akademickich to wszystko wygl?da inaczej, ale w olszty?skich akademikach pokoje podzielone s? najczciej na 2 segmenty, w których na powierzchni paru m2 mieszka 6 osób. Od razu zaznaczam, ?e wydzia? med. nie ma w?asnego akademika, tak?e na zrozumienie ze strony wspó?lokatorów z innych wydzia?ów i chocia? chwil? ciszy nie ma co liczy?. Ha?as, gwar, wieczna libacja - tyle mo?esz si? spodziewa? po swoim nowym mieszkanku. Tylko, ?e gdy si? o tym przekonasz na w?asnej skórze, to ju? rzeczywi?cie mo?e nie by? mo?liwo?ci wynaj?cia mieszkania.
scarlett89 pisze:Wole zamieszkac w DS, poznac sie z ludzmi, wczuc sie w klimat niz mieszkac gdzies dalej.
To akademiki s?dalej". Pisa?em ju? ?e wydzia? le?y poza kortowem. Stancj? za to mo?na wynaj wsz?dzie, a im dalej od kortowa, tym taniej.
scarlett89 pisze:No tak, lepsza zakorkowana, betonowa Warszawa.
A no lepsza, chocia? w zasadzie co kto lubi. Abstrahuj?c od samego miasta - zapraszam na wydzia? med. weterynaryjnej - wizytówk? UWMu - zobaczysz w jakich warunkach kszta?c? si? przyszli lekarze. Zw?oki w przej?ciu na korytarzu, brud, smród i ubóstwo. Dlatego nie porównuj tego szamba do stolicy.
scarlett89
Posty: 519
Rejestracja: 1 sie 2007, o 00:42

Re: Medycyna w Olsztynie

Post autor: scarlett89 »

majkelu pisze:Masz w ogóle jakie? poj?cie o tym o czym piszesz? ?mieszne, z jakim znawstwem tematu wypowiada si? osoba, która ledwo co zdy?a matur? napisa?.
Mam poj?cie o czym pisz?, poniewa? ju? kilka razy w przeciagu ostatnich lat odwiedzi?am to miejsce troche na dluzej niz na 1 noc. Akurat w kwestii olszty?skich DSów mog? si? wypowiedzie?.
majkelu pisze:By? mo?e w innych o?rodkach akademickich to wszystko wygl?da inaczej, ale w olszty?skich akademikach pokoje podzielone s? najczciej na 2 segmenty, w których na powierzchni paru m2 mieszka 6 osób.
Pokoje s? max. 4 osobowe. Podobnie jak w innych akademikach.
majkelu pisze:Ha?as, gwar, wieczna libacja - tyle mo?esz si? spodziewa? po swoim nowym mieszkanku.
No tak - WSZYSCY studenci UWM to pijacy bez zadnych ambicji, ktorzy zyja od imprezy do imprezy.
majkelu pisze:A no lepsza, chocia? w zasadzie co kto lubi.

Widz?, ?e zasadaWarszawa to wielki swiat, reszta Polski to prowincja znakomicie oddaje Twoj stan myslenia.
majkelu pisze:Stancj? za to mo?na wynaj wsz?dzie, a im dalej od kortowa, tym taniej.
Ceny mieszka? i wynajmu ogólnie poszly w gore. Wi?c trafienie naokazj?", mo?e si? okaza? trudne.
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: Medycyna w Olsztynie

Post autor: Padre Morf »

scarlett89 pisze:Ale scarlett widzi jednak jakies wyjscie z tej sytuacji - bo skoro kadra jest z Bia?ego, to chyba nie by?oby jakich? kosmicznych trudnosci, by si? przenie do UMed Bia?ystok
By?yby i to spore - rz?dz?cy UMB nie s? przyja?nie nastawieni do medycyny na Uniwersytecie Wiecznego Melan?u.
scarlett89
Posty: 519
Rejestracja: 1 sie 2007, o 00:42

Re: Medycyna w Olsztynie

Post autor: scarlett89 »

Có? - po dyskusji z Majkelu i slowach Morfeusza widac, ze - rzeczywiscie - obraz uczelni nie jest za ciekawy. Skoro w DSach mamy do czynienia z ciaglym, wielkim imprezowaniem - to mozna podziekowac za tak? miejscowke w akademiku. Ale jakos, nie chce mi si? wierzy?, ?e wszyscy bez wyj?tku s? zaj?ci wieczn? balang?.

Pozostaje tylko czekac na wyniki do poniedzialku, ktore zadecyduja na jakiej uczelni bedziemy studiowac.
Ostatnio zmieniony 28 cze 2008, o 16:53 przez scarlett89, łącznie zmieniany 1 raz.
dingbat
Posty: 226
Rejestracja: 17 maja 2008, o 09:14

Re: Medycyna w Olsztynie

Post autor: dingbat »

majkelu pisze:Nie wiem czy jest sens szuka? miejsca w akademiku, doliczaj?c koszty biletu miesi?cznego finansowo wyjdzie na to samo co stancja, a warunki w DS absolutnie nie sprzyjaj? nauce. Pod tym wzgl?dem jest fatalnie.
to co Ci wszyscy ludzie robia w tych akademikach?! jacys idioci, skoro stancja kosztuje tyle samo ]
majkelu pisze:Olsztyn to co? po?redniego mi?dzy du?ym miastem i prowincj?
z tym si? zgodz?. dalsza cz? wypowiedzi wydaje mi si? po prostudziwna
je?li lubisz, ?eby w ?yciu wszystko by?o albo bia?e albo czarne to faktycznie Olsztyn to?enua". mi tam jak najbardziej si? tu podoba. mieszkam w czystej, spokojnej dzielnicy. wko?o lasy, jeziora. 15 min. autobusem i jestem w centrum. alfa mi wystarczy, te kilka klubow te?. dla kazdego cos mi?ego no i wszedzie jest blisko ]
biofizchem
Posty: 111
Rejestracja: 24 lut 2008, o 14:30

Re: Medycyna w Olsztynie

Post autor: biofizchem »

wesz?am na str. uwm ale nie wiem czy dobrze zrozumia?am a ze ludzie na tym forum sa bardzo inteligentni i oczytani wiec pomysla?am ze sie dopytam:

po piwerwsze:
rejestracja zacza sie 23 czerwca i bedzie trwac do .
jak dobrze sie doczyta?am i zrozumiam 11 lipca Rejestracji nale?y dokona? w obowi?zuj?cym terminie sk?adania dokumentów. a dokumenty nale?y skdac do 11 lipca?

po drugie:
nie doko?ca rozumiem jak nalicza sie punkty ja zdawa?m bio fiz i chem rozszerzone wiec moje procenty sa dodawane i dodawane jest to 500% czy moje procenty sa dodawane i mno?one przez 500%?

po trzecie:
czy jest jakas mozliwosc dostac akademik?Jaka dok?adnie czy jest du?o miejsci jkie sa tam warunki czy mo?e lepiej jest cos wynajac?

z góry serdecznie dzi?kuje za informacje albo pomoc gdzie szuka? info

pozdro
scarlett89
Posty: 519
Rejestracja: 1 sie 2007, o 00:42

Re: Medycyna w Olsztynie

Post autor: scarlett89 »

biofizchem pisze:po piwerwsze:
rejestracja zacza sie 23 czerwca i bedzie trwac do .
jak dobrze sie doczyta?am i zrozumiam 11 lipca Rejestracji nale?y dokona? w obowi?zuj?cym terminie sk?adania dokumentów. a dokumenty nale?y skdac do 11 lipca?
Jutro sie zarejestrujesz - podasz wyniki w podaniu, numer swiadectwa itp. Po tym dokumenty dostarczysz na wskazany adres do 11 lipca.
biofizchem pisze:po drugie:
nie doko?ca rozumiem jak nalicza sie punkty ja zdawa?m bio fiz i chem rozszerzone wiec moje procenty sa dodawane i dodawane jest to 500% czy moje procenty sa dodawane i mno?one przez 500%?
Poczatkowe strony tematu.
biofizchem pisze:po trzecie:
czy jest jakas mozliwosc dostac akademik?Jaka dok?adnie czy jest du?o miejsci jkie sa tam warunki czy mo?e lepiej jest cos wynajac?

Rowniez ten temat - tylko pod koniec.
Gumiś88
Posty: 391
Rejestracja: 6 lip 2007, o 20:04

Re: Medycyna w Olsztynie

Post autor: Gumiś88 »

to jak poszukacie to wklejcie to jakie? konkretne info:) mo?e znalaz? te? kto? do kiedy trzeba zrobic op?ate rekrutacyjn? i którego b?d? wyniki:)
scarlett89
Posty: 519
Rejestracja: 1 sie 2007, o 00:42

Re: Medycyna w Olsztynie

Post autor: scarlett89 »

Gumi?88 pisze:to jak poszukacie to wklejcie
o.0 to jest w tym temacie wszystko.
Gumi?88 pisze:do kiedy trzeba zrobic op?ate rekrutacyjn?
Masz sie zmiescic ze wszystkim (dokumenty plus op?aty) do 11 lipca.
sahara_reindeer
Posty: 96
Rejestracja: 12 maja 2008, o 16:33

Re: Medycyna w Olsztynie

Post autor: sahara_reindeer »

Ciekawe w ogóle jaki tu mo?e by? próg punktowy. Bo z tego co widz? Olsztyn nie cieszy si? wielk? popularno?ci?. No chyba ?e Ci, którzy 8 lipca wystrasz? si? progów gdzie indziej, masowo z?o do Olsztyna Wtedy to rzeczywi?cie powiemy ze rekrutacja w Olsztynie wrze Wydaje mi si?, ?e juz bez tych ich premii i innych, oko?o 200pkt wystarczy zeby si? dosta?. Z 3 przedmiotów.
Awatar użytkownika
Khayman00
Posty: 525
Rejestracja: 6 cze 2008, o 23:40

Re: Medycyna w Olsztynie

Post autor: Khayman00 »

oj, az tak zle chyba nie bedzie, przy tych przelicznikach to wiekszosc pewnie bedzie miala (nawet tych co tam z?o) 29333978876990 pkt lekko r?k? i nie sposob bedzie porownac tego progu do innych, a swoja droga jest juz strona internetowa
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 74 gości