Medycyna w Olsztynie

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
medi1
Posty: 122
Rejestracja: 28 maja 2008, o 16:24

Re: Medycyna w Olsztynie

Post autor: medi1 »

Dziwi mnie troche to co piszecie bo z tego wynika ze powstanie lekarskiego w olsztynie to cos bardzo zlego. To ze od tylu lat zanda uczelnie nie otworzyla takiego kierunku nie znaczy ze tu nie mozna otworzyc, to nie jest jakis zamkniety krag. Uczelnie na ktorych studiowaliscie lub bedziecie studiowac tez kiedys powstaly i ktos tez byl pierwszym rocznikiem, taka kolej rzeczy. Chyba powinnismy sie cieszyc ze jednak wladze maja takie pomysly? Ale to jednak typowo polska cecha: gadac gadac i wszystko zjechac
hagen33
Posty: 108
Rejestracja: 30 cze 2008, o 12:43

Re: Medycyna w Olsztynie

Post autor: hagen33 »

medi1 pisze:Dziwi mnie troche to co piszecie bo z tego wynika ze powstanie lekarskiego w olsztynie to cos bardzo zlego. To ze od tylu lat zanda uczelnie nie otworzyla takiego kierunku nie znaczy ze tu nie mozna otworzyc, to nie jest jakis zamkniety krag. Uczelnie na ktorych studiowaliscie lub bedziecie studiowac tez kiedys powstaly i ktos tez byl pierwszym rocznikiem, taka kolej rzeczy. Chyba powinnismy sie cieszyc ze jednak wladze maja takie pomysly? Ale to jednak typowo polska cecha: gadac gadac i wszystko zjechac
wla?ciwie trudno si? nie zgodzi? ale zawsze nowa tego typu uczelnia to znak zapytania i na pewno nie bed? mieli oblenia kandydatów-pójd? tam racze Ci którzy si? nie dostali gdzie indziej
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: Medycyna w Olsztynie

Post autor: Padre Morf »

medi1 pisze:Dziwi mnie troche to co piszecie bo z tego wynika ze powstanie lekarskiego w olsztynie to cos bardzo zlego.
Samo powstanie - nie. Sposób powstania ju? tak. UWM dosta? akredytacj? na wiar?. Obiecali, ?e wszystko dopn? na ostatni guzik przed pa?dziernikiem i dostali zgod?. Takie za?atwianie wszystkiego na ostatni? chwil? nie wró?y najlepiej. To troche przypomina organizacj? Euro w 2012. Zamiast otwiera? kierunek na szybko mogliby przecie? rok poczeka? i zorganizowa? wszystko porz?dnie. Póki co jest to jedna wielka prowizorka.
medi1 pisze:To ze od tylu lat zanda uczelnie nie otworzyla takiego kierunku nie znaczy ze tu nie mozna otworzyc, to nie jest jakis zamkniety krag.
Wida? nie by?o takiej potrzeby.
medi1 pisze:Uczelnie na ktorych studiowaliscie lub bedziecie studiowac tez kiedys powstaly i ktos tez byl pierwszym rocznikiem, taka kolej rzeczy.
S?k w tym, ze w tamtych czasach nie robiono tego na szybko tak jak dzisiaj.
medi1 pisze:Ale to jednak typowo polska cecha: gadac gadac i wszystko zjechac
Nie chodzi o to, ?eby co? otworzy? - trzeba to jeszcze zrobi? porz?dnie. Wida? niektórzy marz? tylko o tym, zeby powiesi? stetoskop na szyi i mie? plakietk? z literkami lek. przed nazwiskiem. Bez wzgl?du na posiadan? wiedz?.
Gumiś88
Posty: 391
Rejestracja: 6 lip 2007, o 20:04

Re: Medycyna w Olsztynie

Post autor: Gumiś88 »

ja tam mam zamiar sie zarejestrowac do Olsztyna tak?e, wierze ?e je?li niedostane sie nigdzie indziej z 211 % to dostane sie na Olsztyn z nimi hehe

Mo?e do zobaczenia nad mazurskimi jeziorami
pomy?lcie jakie atrakcje turystyczne wakacje ka?dego roku za freee ^^ haha


[ Dodano: Czw Lip 03, 2008 09:32 ]
witam

przed chwilk? sko?czy?em rozmawiac telefonicznie z pani? z dziekanatu (ciut niemi.)
u?wiadomi?a mnie ?e:

musze sie zarejestrowac . i wys?ac (dostarczyc do dziekanatu) :

1. wydrukowany formularz
2. druczek op?aty
3. ksero dowodu

i.

4. ORGINA? lub ODPIS ?wiadectwa MATURALNEGO (gdy? niema w rejestracji internetowej miejsca nigdzie na wpisanie wyników)

5. oraz ORGINA? lub Odpis NOTARIALNY ?wiadectwa uko?czenia szko?y.

pkt 4 i 5 wydaje mi si? absurdalny , podyskutowa?em z pani? telefonicznie , zapyta?em co t za newsy Olsztyn robi ze trzeba wysylac tak wa?ne dokumenty jeszcze przed zakwalifikowaniem si?. a ona na to a dlaczego Pan porównuje do innych uczelni i chce zmienic zasady rekrutacji haha.

Dziwne to no ale có? ODPIS ?wiadectwa maturalnego i aneksów ka?dy ma a b?dziemy musieli robic kopie ?wiadectwa uko?czenia szkó? ?rednich u NOTARIUSZA (oczywiscie odp?atnie.) idiotyzm.
akolita
Posty: 48
Rejestracja: 16 cze 2008, o 14:21

Re: Medycyna w Olsztynie

Post autor: akolita »

ja bym popie**** ten Olsztyn przynajmniej w tym roqu bo po roq studiowania mozna zosta? z przys?owiow?go dup? na lodzie ( no i na Boga nie dawajcie mi warna za s?owodupa bo raczej wulgarne nie jest:P)
biedronka!
Posty: 546
Rejestracja: 26 maja 2008, o 11:24

Re: Medycyna w Olsztynie

Post autor: biedronka! »

kazda uczelnia rzadzi sie swoimi prawami - rzeczywiscie fakt ten jest absurdalny uwazam ze powinni ulatwiac kandytatom mozliwosc studiowania a nie wrecz przeciwnie znacznie ja utrudniac ! ]
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: Medycyna w Olsztynie

Post autor: Padre Morf »

Gumi?88 pisze:pkt 4 i 5 wydaje mi si? absurdalny , podyskutowa?em z pani? telefonicznie , zapyta?em co t za newsy Olsztyn robi ze trzeba wysylac tak wa?ne dokumenty jeszcze przed zakwalifikowaniem si?. a ona na to a dlaczego Pan porównuje do innych uczelni i chce zmienic zasady rekrutacji haha.
dla mnie bardziej absurdalne jest to, ?e szefem fizjologii ma by? specjalista nauk weterynaryjnych pisz?cy habilitacj? o unerwieniu jajnika ?wini.

Zreszt? sami zobaczcie:
Katedra Fizjologii (budynek na terenie 103 szpitala Wojskowego)
Prof. dr hab. Mariusz Majewski
B?dzie weso?o ] chocia? z drugiej strony niektórzy ludzie to ?winie
majkelu
Posty: 101
Rejestracja: 5 cze 2008, o 17:04

Re: Medycyna w Olsztynie

Post autor: majkelu »

Morfeusz pisze: dla mnie bardziej absurdalne jest to, ?e szefem fizjologii ma by? specjalista nauk weterynaryjnych pisz?cy habilitacj? o unerwieniu jajnika ?wini.

B?dzie weso?o ] chocia? z drugiej strony niektórzy ludzie to ?winie
Z tym si? nie zgodz? :] Akurat je?eli chodzi o fizjologi? to w 99,9% nie ma ró?nicy mi?dzy ?wini? a cz?owiekiem. Powiem wi?cej. Bardzo dobrym posuni?ciem, moim skromnym zdaniem, by?o postawienie w du?ej mierze na kadr?wyci?gni?t? z olszty?skiej wety. Najlepsi specjali?ci, jak chocia?by prof. od histologii (nazwisko niestety wylecia?o mi z g?owy) czy prof. Strze?ek od biochemii (5 biochemik na ?wiecie) odchodz? na wydzia? nauk medycznych. Wszystko oczywi?cie ze szkod? dla weterynarii, ale widocznie rektor ma od tego roku nowe oczko w g?owie.
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: Medycyna w Olsztynie

Post autor: Padre Morf »

majkelu pisze: Z tym si? nie zgodz? :] Akurat je?eli chodzi o fizjologi? to w 99,9% nie ma ró?nicy mi?dzy ?wini? a cz?owiekiem.
Tu sie akurat mylisz i na 2 roku na fizjologii sie o tym przekonasz. Zw?aszcza je?li chodzi o zastosowanie fizjologii w takich dziedzinach jak farmakologia czy patofizjologia, która silnie na fizjologii bazuje. Nie s?ysza?em, ?eby ?winie mia?y POChP albo PCOS. . Prowadzi?em ?wiczenia z farmakologii z jajog?owymi (jedno z okre?le? studentów na by?em AMB modne jest te? okre?lenie pokemony i pojeby)i zauwa?y?em, ?e wielu nie potrafi powi?za? fizjologii z innymi dziedzinami medycyny - tymczasem trzeba spojrze? na problem szerzej.
majkelu pisze:Bardzo dobrym posuni?ciem, moim skromnym zdaniem, by?o postawienie w du?ej mierze na kadr?wyci?gni?t? z olszty?skiej wety.
Nie s?dz?. Dzi?ki takim posuni?ciom impreza pod tytu?emlekarski w Olsztynie mo?e sko?czy? sie szybciej ni? sie rozkr?ci.
majkelu pisze:prof. Strze?ek od biochemii (5 biochemik na ?wiecie)
na którym psy wieszaj? za zatrudnienie w zak?adzie swojego syna.
majkelu
Posty: 101
Rejestracja: 5 cze 2008, o 17:04

Re: Medycyna w Olsztynie

Post autor: majkelu »

Morfeusz pisze: na którym psy wieszaj? za zatrudnienie w zak?adzie swojego syna.
M?ody Strze?ek te? daje rad? a ludzie, jak sam napisa?e? to ?winie, zawsze b?d? gada?.

Poza tym o specjalne za?y?o?ci bym Pana profesora nie podejrzewa?. Wszak swojego w?asnego synka uwali? na egzaminie :]
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: Medycyna w Olsztynie

Post autor: Padre Morf »

Nie zmienia to faktu, ?e za granic? takie rzeczy s? uznawane za naganne.
Protekcje rodzinne nie zawsze s? pomocne - syn dziekana wydzia?u farmaceutycznego UMB studiowa? farmacj? i uwali? biologi? na 1roku (i to pono? nie raz). Pan dziekan nie darzy? wtedy zbytni? sympati? owego zak?adu (zak?ad biologii na farmacji raczej ciko polubi? ze wzgl?du na pani? I.) - jak synek w ko?cu przem?czy? i zaliczy? biologi? to sie stosunki ociepli?y Znowu ex kierownik zak?adu farmakologii nie patrzy? na nazwiska tylko uwala? równo jak leci.
majkelu
Posty: 101
Rejestracja: 5 cze 2008, o 17:04

Re: Medycyna w Olsztynie

Post autor: majkelu »

Morfeusz pisze:Tu sie akurat mylisz i na 2 roku na fizjologii sie o tym przekonasz.
O ile mnie w ogóle przyjm?
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: Medycyna w Olsztynie

Post autor: Padre Morf »

O ile mnie w ogóle przyjm?
PRzyjm? przyjm? Mo?e sie spotkamy w Bia?ymstoku
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości