Medycyna w Rzeszowie, Kielcach i Zielonej Górze

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.

Gdybyś miał/-a taką możliwość poszedłbyś/poszłabyś na medycyne do Rzeszowa/Kielc/Zielonej Góry?

Tak
169
62%
Nie
103
38%
 
Liczba głosów: 272

Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Medycyna w Rzeszowie, Kielcach i Zielonej Górze

Post autor: Medycyna Lwów »

stety/niestety ale akurat w Kielcach wszystko faktycznie wskazuje na to, że się uda i wydział lekarski się otworzy. Miasto i tu sie nie zgodzę, jak na ośrodek o takiej liczbie mieszkańców ma b. dobre zaplecze medyczne, wystarczające by przyjąć studentów (na pewno lepsze niż miał/ ma nadal? Olsztyn).
Co nie zmienia faktu, że absolutnie jestem temu przeciwnym. To wyrzucanie kasy w błoto, jak z lotniskami w Polsce, które miało podniecić prestiż miejscowości a zsyłają na nich śmieszność.
Eksperyment z lekarskim w Olsztynie się udał chyba, choć studenci uciekają stamtąd jak się tylko nadarzy okazja (sam jednego poznałem w zeszłym roku i miał bardzo niepochlebne zdanie o uczelni), ale za późno by to cofać, choć istnienie wydziału kształcącego mniej niż 100 studentów i opłacanie całej infrastruktury, dojezdnych prof., wszystkich sekretarek w zakładach, sprzątaczek etc. mija się z oszczędnościami, które to pieniądze można by spokojnie przeznaczyć np. na rezydentury bez żadnego uszczerbku, a z korzyścią dla polskich lekarzy, którym to czy gdzieś się wyszkoli 80 nowych nie robi żadnej różnicy.
Stąd liczę że się nie uda, przynajmniej w Rzeszowie i ZG.
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: Medycyna w Rzeszowie, Kielcach i Zielonej Górze

Post autor: randomlogin »

Kaamil pisze:b. dobre zaplecze medyczne, wystarczające by przyjąć studentów (na pewno lepsze niż miał/ ma nadal? Olsztyn).
Ma niezle zaplecze, ale kliniczne, i to jest prawda, zwlaszcza w niektorych dziedzinach. Ale nie ma jak otworzyc kierunku bez zajec przedklinicznych - a na tegto ile wiem< miejsca nie ma (jesli staraja sie o pieniadze na jego budowe).
Kaamil pisze:Eksperyment z lekarskim w Olsztynie się udał chyba,
Ja mysle, ze potwierdzeniem udania lub nie eksperymentu z Olsztynem beda wyniki LEKu - a na to poczekac trzeba jeszcze jeden rok. Mysle, ze sam Olsztyn ma tego swiadomosc - stad opisywane tutaj czasami zagrywki ze strony uczelni, stosowanie to kija, to marchewki i tak dalej. Jesli tutaj sie powiedzie - to pewnie faktycznie jakies jeszcze miejsce dostanie zielone swiatlo.
Kaamil pisze:choć istnienie wydziału kształcącego mniej niż 100 studentów i opłacanie całej infrastruktury, dojezdnych prof., wszystkich sekretarek w zakładach, sprzątaczek etc. mija się z oszczędnościami
Olsztyn dostaje za studenta tyle, ile dostalyby inne miasta. Wiec dopiecie budzetu to problem uczelni - podatnika to nie kosztuje wiecej, niz zwiekszenie limitow na istniejacych uczelniach.
Kaamil pisze:ieniądze można by spokojnie przeznaczyć np. na rezydentury bez żadnego uszczerbku, a z korzyścią dla polskich lekarzy,
Ale to duzo mniej interesujaca przecietnego odbiorce statystyka. Mamy za malo lekarzy, no to wyprodukowac wiecej lekarzy. Proste, prawda?
milkiwayka
Posty: 8
Rejestracja: 10 lip 2013, o 21:41

Re: Medycyna w Rzeszowie, Kielcach i Zielonej Górze

Post autor: milkiwayka »

bez sensu. też uważam że to kasa wyrzucona w błoto. Te pieniądze można było przeznaczyć na inne uczelnie MEDYCZNE!
mam nadzieję że to będzie klapa.
jakoś nie sądzę że wiele ludzi będzie chciało studiować medycynę na takich eksperymentach jak Kielce czy Zielona Góra.
ymk

Re: Medycyna w Rzeszowie, Kielcach i Zielonej Górze

Post autor: ymk »

Kandydaci by się znaleźli, już nie przesadzaj. Sam bym się rzucił na Rzeszów. A zresztą możemy sobie gdybać na takie ekonomiczne sprawy, zupełnie jakbyśmy mieli coś do powiedzenia. Jak utworzą to kandydaci się znajdą, a jak ktoś nie ma kasy aby jechać daleko na studia to się będzie cieszył jak dzika świnia.
A widzę teraz na górze ankiete- kto niby głosuje na nie? jak będzie to całe potrzebne zaplecze to co, obawiacie sie, że za miejscem nie będzie przemawiałą 500 letnia tradycja? Nigdzie duchy jak profesor Binns w Hogwarcie nie uczą, profesorzy się mądrzejsi nie trafią. i już przestańcie z tymi płonnymi dyskusjami!
Awatar użytkownika
Izuzet
Posty: 917
Rejestracja: 5 wrz 2009, o 13:28

Re: Medycyna w Rzeszowie, Kielcach i Zielonej Górze

Post autor: Izuzet »

Będzie, to będzie, nie będzie to nie będzie, większości z nas to przecież nie obchodzi, bo już studiujemy A Ci, którzy się dopiero wybierają na studia na pewno się z nowych możliwości ucieszą
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: Medycyna w Rzeszowie, Kielcach i Zielonej Górze

Post autor: randomlogin »

Izuzet pisze:A Ci, którzy się dopiero wybierają na studia na pewno się z nowych możliwości ucieszą
Bedzie to radosc raczej dosc bezmyslna, bo to wlasnie tym nowoidacym to potencjalnie moze zaszkodzic najbardziej. Zanim tych lekarskich naotwieraja mnostwo i zanim pierwsze osoby je skoncza, to ja prywatnie przy dobrych wiatrach juz bede po specjalizacji, najprawdopodobniej daleko za granicami kraju (a nawet jesli nie - nowi dla mnie konkurencja nie beda). Wiec na dobra sprawe - nie powinno mnie to ruszac zupelnie. To te coraz wieksze roczniki beda mialy rosnace problemy z dostepem do specjalizacji, a jesli ministerstwo bardzo przegnie (na co sie nie zanosi na szczescie poki co, bo pieniedzy nie ma), to z w ogole spieprzonym rynkiem nawet po. Takze nawet dopiero wybierajacym sie proponuje sie zastanowic, czy faktycznie jest to warte obnizenia progow o kilka punktow.
młody technik
Posty: 625
Rejestracja: 11 kwie 2012, o 18:21

Re: Medycyna w Rzeszowie, Kielcach i Zielonej Górze

Post autor: młody technik »

Jest szansa, ze za rok w którymś z tych miast otworzą lek?
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Medycyna w Rzeszowie, Kielcach i Zielonej Górze

Post autor: Medycyna Lwów »

masz problemy z czytaniem czy rozumieniem? - pisaliśmy o tym, ze w żadnym
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: Medycyna w Rzeszowie, Kielcach i Zielonej Górze

Post autor: randomlogin »

m&#x142ody technik pisze:Jest szansa, ze za rok w którymś z tych miast otworzą lek?
Bliska zeru - jesli nie w ogole zerowa. Nawet kryteriow rekrutacji nie ma, a powinny byc odpowiednio wczesniej (.chociaz Olsztyn chyba tez je na ostatnia chwile wymyslal. A moze nie, nie pamietam - w kazdym razie odpowiednio wczesniej bylo wiadomo, ze bedzie a nie ze robimy, zeby moze bylo - a na tym etapie sa teraz wspomniane trzy miasta)
młody technik
Posty: 625
Rejestracja: 11 kwie 2012, o 18:21

Re: Medycyna w Rzeszowie, Kielcach i Zielonej Górze

Post autor: młody technik »

O ile wiem to w Kielcach najpierw mówili, że lek będzie w 2013, potem sukcesywnie to przekładali, teraz jest chyba mowa o 2015. Co do Rzeszowa nie byłem pewien, bo gdzieś czytałem, ze mają otwierać od 2014.
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: Medycyna w Rzeszowie, Kielcach i Zielonej Górze

Post autor: randomlogin »

W 2014 to juz wszystkie trzy mialy startowac jesli chciec wierzyc temu co ich przedstawiciele swego czasu mowili. Poki co - nic tego nie wyszlo (chyba ze gdzies po cichu uchwalili kryteria rekrutacji, ale to jest podawane do publicznej wiadomosci, wiec byloby o tym raczej glosno - zreszta sama uczelnia by o tym trabila).
David
Posty: 903
Rejestracja: 17 mar 2008, o 22:15

Re: Medycyna w Rzeszowie, Kielcach i Zielonej Górze

Post autor: David »

W Rzeszowie medycyna ma ruszyć od 2015 roku. Póki co w budowie jest budynek na zajęcia przedkliniczne, i kompletują kadrę. W jednej z lokalnych gazet był nawet obszerny artykuł na 1 stronie o tym właśnie przedsięwzięciu.
lykorz
Piotrr
Posty: 1333
Rejestracja: 9 lip 2012, o 19:11

Re: Medycyna w Rzeszowie, Kielcach i Zielonej Górze

Post autor: Piotrr »

m&#x142ody technik pisze:Jest szansa, ze za rok w którymś z tych miast otworzą lek?
za rok nie ale zielonka się konkretnie szykuje 2014 ma być wpisany lek na listę kierunków. Ponoć zaplecze się już jakieś buduję-park naukowo technologiczny w którym coś tam ma się odbywać, no i uniwersytet dostał od miasta jakieś budynki przy szpitalu do wyremontowania, a reszta to tam pewnie gdzie pielęgniarstwo czy coś )
Kaamil pisze:masz problemy z czytaniem czy rozumieniem? - pisaliśmy o tym, ze w żadnym
jesteś chyba najbardziej zarozumiałą osobą na tym forum. Na serio biedni ludzie którzy będą z tobą obcować. Wielki pan doktor z warszawy. Przepraszamy że się wypowiadamy/pytamy na forum i mamy czelność nęcić spokój tak niesamowitego jestestwa
A po za tym nie wiedziałem, że pracujesz w jakichś ministerstwach, i regularnie odwiedzasz każdą z tych uczelni żeby w 100% prorokować co się uda a co nie. Napisz do Halidora z forum na pewno sie dogadacie
W końcu lekarz
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 46 gości