Medycyna w Rzeszowie, Kielcach i Zielonej Górze

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.

Gdybyś miał/-a taką możliwość poszedłbyś/poszłabyś na medycyne do Rzeszowa/Kielc/Zielonej Góry?

Tak
169
62%
Nie
103
38%
 
Liczba głosów: 272

Trzyszcz
Posty: 886
Rejestracja: 2 sie 2011, o 11:33

Re: Medycyna w Rzeszowie, Kielcach i Zielonej Górze

Post autor: Trzyszcz »

Poruszę sprawę ZG

Ktoś czytając opinie w necie może pomyśleć, że na ZG jest lajtowo w stosunku do innych UMedów. Otóż. jest DUŻO bardziej lajtowo. Mam znajomych po różnych uniwerkach i naprawdę wiem co mówię.
Mam nadzieje, że profesorowie, a w szczególności asystenci się ogarną z czasem, bo szkoda, żeby wydział wypuszczał słabych lekarzy i potem nawet ci, którzy się starają i maja wiedzę, będą mieli trudności przez złą opinię (choćby przez źle napisany LEK przez ogół ludzi z wydziału).

Poza samym ogólnym lajtowym podejściem śmieszne jest, że mamy banki pytań. Jak potem ktoś kto uczył się z tego ma leczyć?

Nie będę się szczegółowo odnosił do poszczególnych przedmiotów, stwierdzę ogólnie, że z prawie każdego gdzie indziej jest dużo więcej materiału i dużo solidniej trzeba go opanować. A już na pewno nie ma akcji, że na jakieś ćwiczenia można nie chodzić i zdać Żenada.
Awatar użytkownika
ryniofit8000
Posty: 1264
Rejestracja: 29 paź 2013, o 20:32

Re: Medycyna w Rzeszowie, Kielcach i Zielonej Górze

Post autor: ryniofit8000 »

Powiedziała osoba, która tu nie studiuje i nie ma pojęcia jak jest
Trzyszcz to stary troll z tego forum, nie dajcie się nabrać
Bighorn
Posty: 38
Rejestracja: 10 lut 2015, o 22:34

Re: Medycyna w Rzeszowie, Kielcach i Zielonej Górze

Post autor: Bighorn »

Widze ze poruszany jest temat Zielonej Gory wiec chetnie sie wypowiem. Mój brat studiuje w Zielonej Górze bo nie dostał się do Krakowa. Jezeli mam byc szczery to jestem przerazony, zreszta On sam rowniez jest rozczarowany. Z tego co wiem z jego relacji poziom jest zwyczajnie niski. Ludzie faktycznie najczesciej ucza sie za pomoca bankow pytan, zdarza sie ze niektorzy sciagaja bo nawet tyle nie chce im sie uczyc, dramat. Z tego co uslyszalem najbardziej martwiaca jest postawa prowadzacych ktorzy maja zwyczajnie gdzies i leca po najmniejszej linii oporu tak jak i studenci wiec dobrze sie dobrali hehe.
Dla mnie, jezeli studenci nie szanuja wlasnych nauczycieli akademickich nazywajac ich na boku leniwymi i smiesznymi to znaczy ze cos jest nie tak.
Brat planuje zmienic uczelnie na cmuj. Pozostaje trzymac kciuki.
Pozdrawiam

Trzyszcz
Posty: 886
Rejestracja: 2 sie 2011, o 11:33

Re: Medycyna w Rzeszowie, Kielcach i Zielonej Górze

Post autor: Trzyszcz »

ryniofit8000 pisze:Powiedziała osoba, która tu nie studiuje i nie ma pojęcia jak jest
Bolą słowa prawdy co? Tak się składa, że jestem już na 2. roku, masz nieaktualne info ]

A moje trollowanie polega na tym, że mówię co myślę, a nie bawię się w pisanie na około", czasem trzeba coś ostro powiedzieć, żeby dotarło.

Znam przypadek gościa co mógł studiować lek w ZG, ale wybrał stomę na siumie. Stwierdził, że słaba organizacja (np. brak zwłok na anatomii), brak sprzętu itd. I dobrze zrobił jak niestety widać. I to nie jest tylko moje zdanie.
maron96
Posty: 11
Rejestracja: 1 lut 2016, o 18:06

Re: Medycyna w Rzeszowie, Kielcach i Zielonej Górze

Post autor: maron96 »

A teraz trochę prawy o ZG

1)Użytkownik trzeszcz nie wie nic, bo drugi rok w ZG nie istnieje.
2) Studenci że wszystkich uczelni,albo raczej prawie wszystkich(patrz punkt 3) maja banki pytan i większość o ile nie wszyscy korzysta z nich. Istnieją nie tylko pytania z kolosów, ale też poprawy, egzaminów, wejsciowek,nawet są zdjęcia szpilek do egzaminów praktycznych. Takie rzeczy istnieją od lat we WSZYSTKICH uczelniach.

3) A teraz trochę logiki, jak ZG noże korzystać i mieć jakiekolwiek banki pytań skoro kierunek istnieje pierwszy rok? Dopiero pierwszy rocznik moze ew. tworzyć bazy pytań dla roczników młodszych. Owszem, można mieć dostęp do pytań z UMP, jedbag ZG to nie UMP i pytania jak i nawet wykłady są tworzone de novo.

4) Niech nikt kto nie uczęszcza do ZG się nie wypowiada skoro nic na ten temat nie wie. Na cwiczenia chodzić trzeba. Na anatomii pytają,są wejściówki i kolosy -bez baz pytań! Z każdego innego przedmiotu jest egzamin bądź zaliczenie. Jest normalnie. Jak na każdej uczelni medycznej. A że wykładowcy może bywają bardziej ludzcy to nie powód do narzekania, ale zaletą uczelni.

Pozdrawiam.

Trzyszcz
Posty: 886
Rejestracja: 2 sie 2011, o 11:33

Re: Medycyna w Rzeszowie, Kielcach i Zielonej Górze

Post autor: Trzyszcz »

Chciałem napisać, że na pierwszym, zwykła pomyłka.

Są banki z Poznania. Do tego Asystenci mają olewczy i lajtowy stosunek, no ale można to nazywać byciem ludzkim". Ciekawe co powiesz pacjentowi jak nie będziesz go potrafił skutecznie leczyć.
Awatar użytkownika
ryniofit8000
Posty: 1264
Rejestracja: 29 paź 2013, o 20:32

Re: Medycyna w Rzeszowie, Kielcach i Zielonej Górze

Post autor: ryniofit8000 »

Trzyszcz pisze:(np. brak zwłok na anatomii)
preparatów mokrych nie było jedynie na początku, obecnie mamy do dyspozycji wypreparowane i takie, które sami preparujemy

jaki brak sprzętu? żadnego sprzętu nie brakuje. Mamy zupełnie nowy budynek do anatomii i histologii, nową pracownię do parazytów ze świeżo zakupionymi mikroskopami i binokularami (szkiełka robali też są oczywiście)
Do biolomolo i biofizyki też jest wszystko co potrzebne.
Banki z Poznania są TYLKO z histo, które NIE WCHODZĄ, rzeczywiście ułatwienie
Bighorn
Posty: 38
Rejestracja: 10 lut 2015, o 22:34

Re: Medycyna w Rzeszowie, Kielcach i Zielonej Górze

Post autor: Bighorn »

To oczywiste ze chcecie wybielic swoja uczelnie, rozumiem to, nie mniej twierdzenie ze wszystko jest okej jest conajmniej nieuczciwe wzgledem przyszlych kandydatow ktorzy maja prawo znac prawde.
W tym roku na akademii frycza modrzewskiego otwieraja prywatna medycyne, pierwsza w Polsce. Szczerze mowiac wolalbym byc przyszlym lekarzem z uszczuplonym budzetem niz lekarzem z pietnem lenia (bo z niewymagajacej uczelnii o czym wszyscy glosno mowia).
Pozdrawiam

kara896
Posty: 38
Rejestracja: 30 cze 2015, o 16:32

Re: Medycyna w Rzeszowie, Kielcach i Zielonej Górze

Post autor: kara896 »

Trzyszcz pisze:
ryniofit8000 pisze:Powiedziała osoba, która tu nie studiuje i nie ma pojęcia jak jest
Bolą słowa prawdy co? Tak się składa, że jestem już na 2. roku, masz nieaktualne info ]

A moje trollowanie polega na tym, że mówię co myślę, a nie bawię się w pisanie na około", czasem trzeba coś ostro powiedzieć, żeby dotarło.

Znam przypadek gościa co mógł studiować lek w ZG, ale wybrał stomę na siumie. Stwierdził, że słaba organizacja (np. brak zwłok na anatomii), brak sprzętu itd. I dobrze zrobił jak niestety widać. I to nie jest tylko moje zdanie.
Znam przypadek dziewczyny, która była już na stomie w Szczecinie i kiedy zwolniło się miejsce w Zielonej zrezygnowała ze stomy. Nie słyszałam, żeby jakoś szczególnie narzekała. Pewne niedociągnięcia się zdarzają na uczelni, to normalne, przecież to dopiero pierwszy rok. ALE jak ktoś pieprzy, że w ZG można sobie nie przychodzić na ćwiczenia, że pytania są z banków to powiem szczerze, że PIERWSZE słyszę. Histologię połowa roku uwaliła, z anatomii kolokwia też nie są jakieś lajtowe, a kolega tutaj przedstawia Zieloną tak, jakbyśmy przychodzili na zaliczenia bez wiedzy, z ulicy, bo pytania są na poziomie gimnazjum. Nie mogę się zgodzić z Twoją opinią. Jesteś żenujący gościu
Awatar użytkownika
ryniofit8000
Posty: 1264
Rejestracja: 29 paź 2013, o 20:32

Re: Medycyna w Rzeszowie, Kielcach i Zielonej Górze

Post autor: ryniofit8000 »

Trzyszcz, twoje drażnienie się jest żałosne. Znajdź sobie lepsze zajęcie bo ewidentnie ci się nudzi.
Trzyszcz
Posty: 886
Rejestracja: 2 sie 2011, o 11:33

Re: Medycyna w Rzeszowie, Kielcach i Zielonej Górze

Post autor: Trzyszcz »

Żałosne jest wasze zaklinanie rzeczywistości.
Argentum
Posty: 313
Rejestracja: 12 kwie 2013, o 18:25

Re: Medycyna w Rzeszowie, Kielcach i Zielonej Górze

Post autor: Argentum »

Trzyszcz, Ty studiujesz w Zielonej Górze? Nie mogę w to uwierzyć.Przeca Ty taki mundry jesteś, że wciągasz rozumy nosem, i się porwałeś na ZG?
Trzyszcz
Posty: 886
Rejestracja: 2 sie 2011, o 11:33

Re: Medycyna w Rzeszowie, Kielcach i Zielonej Górze

Post autor: Trzyszcz »

No ja sobie dam radę tak czy siak, można samemu się dokształcać, ale to dotyczy tylko ambitniejszych.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 39 gości