Medycyna w Rzeszowie, Kielcach i Zielonej Górze

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.

Gdybyś miał/-a taką możliwość poszedłbyś/poszłabyś na medycyne do Rzeszowa/Kielc/Zielonej Góry?

Tak
169
62%
Nie
103
38%
 
Liczba głosów: 272

randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: Medycyna w Rzeszowie, Kielcach i Zielonej Górze

Post autor: randomlogin »

Nowego UM nie bedzie - maja byc wydzialy na juz istniejacych, niemedycznych, uniwersystetach. A kiedy to nastapi nie mam zielonego pojecia, nawet nie probuje zgadywac, nawet ten 2015 jest niewykluczony - po prostu nie nalezy w tym zakresie ufac temu, co ktokolwiek teraz deklaruje, bo jeszcze moze sie piec razy odmienic. To jest decyzja polityczna duzo bardziej niz merytoryczna - a co tam sie dzieje to ja nie chce wiedziec, ktos moze dostac zgode bo prezydent miasta zna sie z ministrem czy cokolwiek. Jak juz bedzie wiadomo, to beda odpowiednie uchwaly senatu danej uczelni - z rocznym wyprzedzeniem. Nikogo w pazdzierniku nowy lekarski bez uprzedzenia nie zaskoczy.
gucio926
Posty: 38
Rejestracja: 27 lis 2012, o 15:38

Re: Medycyna w Rzeszowie, Kielcach i Zielonej Górze

Post autor: gucio926 »

W Rzeszowie klamka zapadła, lekarski startuje za rok!
Awatar użytkownika
iSzymur
Posty: 464
Rejestracja: 15 lip 2012, o 20:28

Re: Medycyna w Rzeszowie, Kielcach i Zielonej Górze

Post autor: iSzymur »

A tak przy okazji, jakby ktoś chciał się przenieść do np. Rzeszowa po 1 roku, to co? Chyba by musiało tak chcieć wystarczająco dużo osób, tak?
asdfgasdg
Posty: 123
Rejestracja: 22 mar 2014, o 06:53

Re: Medycyna w Rzeszowie, Kielcach i Zielonej Górze

Post autor: asdfgasdg »

Chyba nie. Po prostu ten pierwszy rocznik 2015/2016 bedzie pierwszy, nikt przed nimi nie bedzie.

młody technik
Posty: 625
Rejestracja: 11 kwie 2012, o 18:21

Re: Medycyna w Rzeszowie, Kielcach i Zielonej Górze

Post autor: młody technik »

Kielce też startują za rok chyba, coś pisali ze na I roku ma być 70 miejsc.
cordis
Posty: 601
Rejestracja: 26 mar 2012, o 13:06

Re: Medycyna w Rzeszowie, Kielcach i Zielonej Górze

Post autor: cordis »

kiedyś jak ktoś kończył studia i dostal przed nazwiskiem mgr to był gość, potem pootwierano mnostwo uczelni wyksztalcono setki magistrów którzy nadają się na zmywak gdyż rynek został przesycony.

Jeżeli otworzą jeszcze w 3 miastach nabór na medycyne to sie niezle spieprzy rynek, już sie robi na wolontariatach a co dopiero pozniej bedzie bo miejsc specjalizacyjnych nie przybedzie

a zamiast inwestować tam pieniądze to by zainwestowali w istniejące uniwersytety
czytowazne
Posty: 266
Rejestracja: 10 lip 2012, o 20:20

Re: Medycyna w Rzeszowie, Kielcach i Zielonej Górze

Post autor: czytowazne »

Popieram. A tym raczej nie zachęca młodych lekarzy do pozostania w kraju. Zamiast tworzyć nowe uczelnie i powiększać liczbę lekarzy z założeniem, że spory procent wyjedzie czas pomyśleć jak zachęcić tych ludzi do zostania w kraju!

Awatar użytkownika
iSzymur
Posty: 464
Rejestracja: 15 lip 2012, o 20:28

Re: Medycyna w Rzeszowie, Kielcach i Zielonej Górze

Post autor: iSzymur »

gregory94 pisze:kiedyś jak ktoś kończył studia i dostal przed nazwiskiem mgr to był gość, potem pootwierano mnostwo uczelni wyksztalcono setki magistrów którzy nadają się na zmywak gdyż rynek został przesycony.

Jeżeli otworzą jeszcze w 3 miastach nabór na medycyne to sie niezle spieprzy rynek, już sie robi na wolontariatach a co dopiero pozniej bedzie bo miejsc specjalizacyjnych nie przybedzie

a zamiast inwestować tam pieniądze to by zainwestowali w istniejące uniwersytety
miejsc na specjalizacjach nie jest za mało bo jest za dużo absolwentów tylko dlatego że żyjesz w pojebanym kraju

a już na pewno lepiej zainwestować w nowe uczelnie medyczne niż w 128937128396129783 uniwersytety pedagogiczny kształcący ludzi którzy nie są przydatni dla rynku pracy
cordis
Posty: 601
Rejestracja: 26 mar 2012, o 13:06

Re: Medycyna w Rzeszowie, Kielcach i Zielonej Górze

Post autor: cordis »

iSzymur sam sobie zaprzeczasz raz piszesz że jest za dużo absolwentów a później żeby inwestować w nowe uczelnie medyczne

nie jestem za przeznaczeniem tych pieniedzy na kierunki typu pedagogika czy zarządzanie ale żeby je przeznaczyć na rozwój uczelni które już istnieją, a potrzeby są ogromne
black-cat
Posty: 496
Rejestracja: 2 sty 2013, o 18:38

Re: Medycyna w Rzeszowie, Kielcach i Zielonej Górze

Post autor: black-cat »

W Zielonej Górze też powstanie medycyna w 2015 roku?
Ja słyszałam tylko o Rzeszowie i o Kielcach.
Nie będę się wypowiadać na ten temat, bo to temat rzeka, każdy ma swoją opinię. Ja wybierając uczelnię będę kierować się przede wszystkim odległością od domu:)
Kierunek lekarski :)
Awatar użytkownika
ryniofit8000
Posty: 1264
Rejestracja: 29 paź 2013, o 20:32

Re: Medycyna w Rzeszowie, Kielcach i Zielonej Górze

Post autor: ryniofit8000 »

black-cat, W Rzeszowie to już pewne. Nie wiem jak w Zielonej Górze, ale w Kielcach jest już budynek dla lekarskiego (jeszcze nie ukończony). Zielona Góra też planowała lekarski ale nie widać stamtąd żadnych nowych informacji już od dłuższego czasu więc zapewne jeszcze tam nie będzie. Kielce też nie wiadomo czy dostaną zgodę już teraz.
Awatar użytkownika
iSzymur
Posty: 464
Rejestracja: 15 lip 2012, o 20:28

Re: Medycyna w Rzeszowie, Kielcach i Zielonej Górze

Post autor: iSzymur »

gregory94 pisze:iSzymur sam sobie zaprzeczasz raz piszesz że jest za dużo absolwentów a później żeby inwestować w nowe uczelnie medyczne

nie jestem za przeznaczeniem tych pieniedzy na kierunki typu pedagogika czy zarządzanie ale żeby je przeznaczyć na rozwój uczelni które już istnieją, a potrzeby są ogromne
Czytanie ze zrozumieniem

black-cat
Posty: 496
Rejestracja: 2 sty 2013, o 18:38

Re: Medycyna w Rzeszowie, Kielcach i Zielonej Górze

Post autor: black-cat »

ryniofit8000 pisze:black-cat, W Rzeszowie to już pewne. Nie wiem jak w Zielonej Górze, ale w Kielcach jest już budynek dla lekarskiego (jeszcze nie ukończony). Zielona Góra też planowała lekarski ale nie widać stamtąd żadnych nowych informacji już od dłuższego czasu więc zapewne jeszcze tam nie będzie. Kielce też nie wiadomo czy dostaną zgodę już teraz.
A to dzięki za informacje. No właśnie, o lek w Rzeszowie i Kielcach jest głośno od dłuższego czasu i dość często pojawiają się nowe informacje. Jeśli chodzi zaś o Kielce to słyszałam, że decyzja zapadnie na jesień, ale podobno są dobrej myśli. Cóż, trzeba czekać:) Pozdrawiam!
Kierunek lekarski :)
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 8 gości