Medycyna w Rzeszowie

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
malllwiśka
Posty: 275
Rejestracja: 21 sie 2008, o 12:22

Re: Medycyna w Rzeszowie

Post autor: malllwiśka »

agnieshhhka pisze:Na pewno nie, to akurat jest niemożliwe! Na temat politechniki wiem, że łatwo jest się tam dostać, bo progi punktowe nie są zbyt wysokie, ale potem połowa odpada po pierwszym roku.
Wiesz, myślę że to zależy od kierunku.Jeśli chodzi np. o technologię chemiczną to AGH ma dosyć kiepsko rozwinięty ten wydział i nieciekawe specki( o wiele lepsza pod tym względem jest PK). Poza tym, uważasz, że tylko na Rzeszowską jest łatwo się dostać? Na każdą polibudę jest się łatwo dostać, łącznie z AGH i PW, a to że połowa odpada już po pierwszym semestrze to tylko i wyłącznie z ich winy bo studiowanie na polibudzie to nie jest przedłużenie wakacji, jak niektórzy myślą.
Awatar użytkownika
Khayman00
Posty: 525
Rejestracja: 6 cze 2008, o 23:40

Re: Medycyna w Rzeszowie

Post autor: Khayman00 »

Są jakieś nowe wieści w sprawie medycyny w Rzeszowie? Jest to w ogóle realne?
xienka

Re: Medycyna w Rzeszowie

Post autor: xienka »

Podtrzymuję się pod pytaniem jest w ogóle możliwe, aby medycyna w Rzeszowie powstała za 2 lata, czy nie bardzo:D?
Awatar użytkownika
dashler
Posty: 20
Rejestracja: 1 mar 2009, o 01:49

Re: Medycyna w Rzeszowie

Post autor: dashler »

Zdaje sobie sprawę ze mój post nie wniesie wiele do tego tematu ale.

Moim zdaniem nie powstanie. Dlaczego? Otóż ilość studentów medycyny w całym kraju jest odgórnie ustalana przez ministerstwo. Każda uczelnia ma już przyznany swój limit i wątpię żeby chciał się nim podzielić z kimkolwiek (każdy student to kasa z budżetu).
shisha pangma
Posty: 192
Rejestracja: 3 lip 2009, o 13:49

Re: Medycyna w Rzeszowie

Post autor: shisha pangma »

dashler pisze:Każda uczelnia ma już przyznany swój limit i wątpię żeby chciał się nim podzielić z kimkolwiek (każdy student to kasa z budżetu).
te limity dla każdej uczelnie są ustalane co roku (najczęściej nie zmianiają się drastycznie, ale o 10-20 osób) i żadna uczelnia dzielić się z nikim nie musi, zauważ, że powstanie lekarskiego w olsztynie (rok czy dwa lata temu) nie spowodowało, że białystok, kraków czy szczecin muszą przyjmować o 80 osób mniej. Zresztą ostatnimi czasy mienisterstwo raczej zwiększa niż zmniejsza limity.
dzoners
Posty: 640
Rejestracja: 29 kwie 2009, o 20:57

Re: Medycyna w Rzeszowie

Post autor: dzoners »

Ale 2 lata i tak są nierealne, chociaż pomysł wg mnie dobry.
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Medycyna w Rzeszowie

Post autor: Medycyna Lwów »

jako ciekawostkę podam że podobne aspiracje mają Kielce ]
Wg mnie jest wystarczająco AMów w Polsce, teraz jak doszedł Olsztyn to tym bardziej.
dzoners
Posty: 640
Rejestracja: 29 kwie 2009, o 20:57

Re: Medycyna w Rzeszowie

Post autor: dzoners »

Kielce.
No miasto całkiem fajne, ale (nie obrażając oczywiście nikogo) czy ktos chciałby miec dyplom Kieleckiego Uniwersytetu Medycznego? d
Chociaż z 2 strony może wiecej mniejszych uczelni to lepsze rozwiązanie? Zobaczcie ile tego w Niemczech mają, nie pamiętam dokładnie ile ale prawie każde duże miasto ma uniwersytet medyczny, a co ciekawe tylko w nielicznych można studiować biotechnologię
U nas oczywiście wszystko jest na odwrót d
harpagan1990
Posty: 176
Rejestracja: 1 lip 2009, o 16:37

Re: Medycyna w Rzeszowie

Post autor: harpagan1990 »

w niemczech w ogóle jest wszystko fajniejsze mam taki informator niemiecki ze wszystkimi kierunkami studiów, i medycyny w niemczech rzeczywiscie jest tyle ze hoho. z ponad 20 miejsc gdzie mozna studiowac na kierunku lekarskim. Ale np. juz weterynarii jest sześć wiec porównywalnie do Polski u nas są 4.
madla
Posty: 81
Rejestracja: 20 kwie 2009, o 13:58

Re: Medycyna w Rzeszowie

Post autor: madla »

no i wezcie pod uwage, ze w Niemczech zyje ponad 80 mln ludzi to troche zmienia postac rzeczy
Ostatnio zmieniony 31 sie 2009, o 19:00 przez madla, łącznie zmieniany 1 raz.
dzoners
Posty: 640
Rejestracja: 29 kwie 2009, o 20:57

Re: Medycyna w Rzeszowie

Post autor: dzoners »

madla, nie do końca, bo u nich jest zupełnie inny system edukacji i maturę pisze tylko ~50% ludzi, a na studia też nie idą wszyscy z nich.
madla
Posty: 81
Rejestracja: 20 kwie 2009, o 13:58

Re: Medycyna w Rzeszowie

Post autor: madla »

o Niemcach wiem sporo wiec tego nie msuisz mi tlumaczyc ) ale ogolnie rzecz biorac wiazaca wydaje sie byc liczba studentow medycyny u nas i u nich, plus inne warunki

tak czy inaczej - jasne, w niemczech wiele rzeczy zasluguje na pochwale
Awatar użytkownika
Cheaxie
Posty: 92
Rejestracja: 6 lut 2009, o 11:00

Re: Medycyna w Rzeszowie

Post autor: Cheaxie »

Byłoby przewspaniale gdyby nawet sam kierunek lekarski powstał w Rzeszowie no ale patrząc na lokalizację stolicy podkarpacia to nie bardzo. w tych okolicach jest AM w Lublinie, Krakowie, Katowicach, Warszawie.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 58 gości