Medycyna w "starszym" wieku raz jeszcze.

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Abeille
Posty: 51
Rejestracja: 28 wrz 2011, o 12:14

Re: Medycyna w "starszym" wieku raz jeszcze.

Post autor: Abeille »

lusja86, trzymam kciuki za Ciebie!

ps. co do niemieckiego, mój dopiero na studiach zacząl być komunikatywny
Awatar użytkownika
Jocisko
Posty: 783
Rejestracja: 24 cze 2009, o 19:25

Re: Medycyna w "starszym" wieku raz jeszcze.

Post autor: Jocisko »

lusja86, ale Ciebie owa ustawa nie obejmie raczej.
abcabc
Posty: 9
Rejestracja: 23 wrz 2011, o 15:42

Re: Medycyna w "starszym" wieku raz jeszcze.

Post autor: abcabc »

Dzwoniłam do dziekanatu wydziału lekarskiego u mnie w mieście i potwierdziły się moje przypuszczenia - mnie - jak i wszystkich studiujących wcześniej coś innego - obejmie ta nieszczęsna ustawa. Wchodzi ona w życie od przyszłorocznego naboru. Jeszcze nie ma przepisów wykonawczych, podobno jakiś procent osób z najlepszymi wynikami ma być zwolniony z opłat.

Starość nie radość ^^
Awatar użytkownika
Jocisko
Posty: 783
Rejestracja: 24 cze 2009, o 19:25

Re: Medycyna w "starszym" wieku raz jeszcze.

Post autor: Jocisko »

Ale prawo nie działa wstecz.
Poczytaj sobie wiele tematów tu na forum. Moim zdaniem osoby z którymi rozmawiałaś mimo faktu, że pracują na uczelni nie muszą być kompetentne na tyle, że ich odpowiedź jest dla Ciebie wiążąca.
abcabc
Posty: 9
Rejestracja: 23 wrz 2011, o 15:42

Re: Medycyna w "starszym" wieku raz jeszcze.

Post autor: abcabc »

To, jak zostanie zinterpretowana nowa ustawa, dowiemy się, kiedy będziemy aplikować na drugi kierunek chyba, bo informacje są sprzeczne (dzwoniłam już do wielu miejsc, się zorientować).

Jocisko, a Ty też studentka, czy uczysz się w domu? W każdym razie - to troszkę gdybanie, ale wszędzie, gdzie dzwoniłam mówiono, że będą płatne, skoro już ukończyłam wcześniej inny kierunek studiów - tylko nie wiedzą jeszcze, w jakiej formie te opłaty.
Galaxia
Posty: 533
Rejestracja: 8 cze 2009, o 19:21

Re: Medycyna w "starszym" wieku raz jeszcze.

Post autor: Galaxia »

Nie będziesz nic płacić
przepraszam, ale nie do końca zrozumiałam - na którym roku architektury jesteś?
jeśli naprawdę chcesz iść na medycynę, to próbuj, bo za kolejne 4 lata znów będziesz żałować
abcabc
Posty: 9
Rejestracja: 23 wrz 2011, o 15:42

Re: Medycyna w "starszym" wieku raz jeszcze.

Post autor: abcabc »

Skończyłam inżyniera, teraz robię dyplom mgr. Mamy system boloński, co komplikuje troszkę sprawy z kończeniem studiów w potocznym rozumieniu.

Mam nadzieję, że za 4 lata już nie będę na takich rozstajach, zobaczymy. Dzięki wszystkim za opinie!
abcabc
Posty: 9
Rejestracja: 23 wrz 2011, o 15:42

Re: Medycyna w "starszym" wieku raz jeszcze.

Post autor: abcabc »

Dziś pierwszy dzień wolontariatu na onkologii. Wsiąkłam! Aż się boję, że jak tak dalej pójdzie, to rzeczywiście na stare lata zwariuję i rzucę arch (tak sobie tylko marzę, ech) . . Niesamowite, ile pomoc chorym w szpitalu może sprawić satysfakcji. Nieporównywalne z niczym innym.

Co w mojej sytuacji oznacza - klops. Tak czy inaczej, w wolontariacie też większość osób po studiach (jeszcze przed etapem tworzenia rodziny), mają na szczęście takie prace, że mogą łączyć i jedno, i drugie.

Dziś reszta dnia już będzie niesamowita dzięki pacjentom. Polecam dla wszystkich starszych i nie tylko chociażby, żeby zweryfikować swoje wyobrażenia o zawodzie.
jarauto
Posty: 525
Rejestracja: 29 paź 2010, o 19:13

Re: Medycyna w "starszym" wieku raz jeszcze.

Post autor: jarauto »

Z tym polecaniem to wypadało by poczekać trochę dłużej. Po jednym dniu to wiesz.
No offence
abcabc
Posty: 9
Rejestracja: 23 wrz 2011, o 15:42

Re: Medycyna w "starszym" wieku raz jeszcze.

Post autor: abcabc »

Racja, sprostuję - chodziło mi o to, że warto spróbować, a wyrobienie opinii przyjdzie z czasem. Ale próba jest warunkiem koniecznym.

Tak czy owak - koniec offtopu.
persil1991
Posty: 1673
Rejestracja: 22 maja 2008, o 22:21

Re: Medycyna w "starszym" wieku raz jeszcze.

Post autor: persil1991 »

Nie czytałem całego wątku, ale wszystkim się zastanawiającym mogę napisać, że ostatnio (w przeciągu dosłownie tygodnia) kupiły ode mnie notatki osoby po studiach, niedługo przed 30tką
Właśnie z zamiarem przygotowywania się na medycynę. Tak więc nie są to takie rzadkie i odosobnione przypadki
Trzymajcie się!
Amani
Posty: 485
Rejestracja: 3 lis 2011, o 19:11

Re: Medycyna w "starszym" wieku raz jeszcze.

Post autor: Amani »

Co miałeś na myśli konkretnie pisząc niedługo przed 30tka? To można różnie interpretować. Zależnie czy mówi to osoba mając 19 lat czy więcej. Miałeś na myśli osoby mające 26, 27, 28, 29 lat na pierwszym roku medycyny?
Lekarsko-dentystyczny Uniwersytet Medyczny w Poznaniu
Amani
Posty: 485
Rejestracja: 3 lis 2011, o 19:11

Re: Medycyna w "starszym" wieku raz jeszcze.

Post autor: Amani »

Tak z ciekawości pytam.
Lekarsko-dentystyczny Uniwersytet Medyczny w Poznaniu
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 8 gości