Medycyna w Zabrzu

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
NiuNia

Re: Medycyna w Zabrzu

Post autor: NiuNia »

Ja równieŻ prosze o informacje jak jest na leku w Zabrzu.Wszyscy piszecie o Katowicach,a o Zabrzu mało co:)
Czy polecalibyście tę uczelnię?
Czy jest hardcore,czy raczej do przezycia?
Czy faktycznie zaliczenie jest od 70%,czy to pogrom dla zniechęcenia studentów?
Czy duŻo osób wylatuje?
jeśli ktoś wie więcej,napiszcie)
z góry dzięki:))
Psemus

Re: Medycyna w Zabrzu

Post autor: Psemus »

A więc, ja juŻ po pierwszym roku:D i tak Studia jak studia uczyc się trzeba] Atmosfera jest naprawdę fajna:) wiele asystentów jest naprawdę sympatycznych, no i chyba co najwaŻniejsze, studenci nie robią sobie głupiego wyścigu szczurów, co ma miejsce w KAtowicach)ltotem jeszcze płaczą Że mają najcięŻej, a sami to sobie zrobili:Ppo pierwszym semestrze naprawdę cięŻko wylecieć:) po drugim są juŻ ku temu powody (właściwie jeden: biofizyka).
Ale generalnie jest sympatycznie, a zboczenia teŻ są, ale to juŻ tak chyba jest na kaŻdej uczelni:)
TakŻe, Życzę wam fantastycznego roku:) no i samych sukcesów:)
aniania
Posty: 13
Rejestracja: 24 sty 2009, o 14:12

Re: Medycyna w Zabrzu

Post autor: aniania »

a ile kosztuje semestr studiów niestacjonarnych w Zabrzu.?
Awatar użytkownika
a_niap
Posty: 1613
Rejestracja: 21 lip 2008, o 16:02

Re: Medycyna w Zabrzu

Post autor: a_niap »

9tys (2008/09 ale nie powinno sie zmienic)
Onaaa
Posty: 198
Rejestracja: 24 sty 2009, o 13:33

Re: Medycyna w Zabrzu

Post autor: Onaaa »

A jak Wam się mieszka w Zabrzu Jak tam jest ze znalezieniem jakiegoś mieszkania, no i w jakich cenach
Awatar użytkownika
a_niap
Posty: 1613
Rejestracja: 21 lip 2008, o 16:02

Re: Medycyna w Zabrzu

Post autor: a_niap »

Jesli chodzi o miasta w ktorych mozna studiowac medycyne to ogólnie Katowice/Zabrze są najtanszym miejscem.

Kolezanka mieszka w akademiku - jest bardzo zadowolona. Juz od pierwszego roku mozna dostać jedynke, cena nie jest wygórowana choc nie wiem dokładnie ile. Najwiekszą zaleta jest to że na uczelnie jest b.b. blisko
vonSKY
Posty: 7
Rejestracja: 12 lip 2008, o 14:21

Re: Medycyna w Zabrzu

Post autor: vonSKY »

W Zabrzu zdecydowanie taniej wychodzi mieszkanie niż akademik, na Rokitnicy cena pokoju 2-osobowego do tej pory wynosiła 380 zł a od drugiego semestru ma to być 480 zł, za 3-osobowy było 330 a będzie 440 a za jedynkę to zależnie od metrażu ale nie pamiętam ile. Generalnie w akademiku wszystko jest spoko oprócz cen
Zagu
Posty: 48
Rejestracja: 27 paź 2008, o 11:44

Re: Medycyna w Zabrzu

Post autor: Zagu »

A ja mam takie pytanie,szczerze mówiąc to pogubiłem się już pomiędzy tymi wszystkimi wydziałami a Uczelniami właściwymi i z kolei mam takie pytanie czy w Zabrzu jest kierunek Lekarski czy tylko Lekarsko-Dentystyczny?
I jeśli chciałbym dostać się do Zabrza na medycynę to mam składać Wniosek do Zabrza czy do Katowic?
Z Góry dzięki za ułatwienie.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
a_niap
Posty: 1613
Rejestracja: 21 lip 2008, o 16:02

Re: Medycyna w Zabrzu

Post autor: a_niap »

Zagu pisze:I jeśli chciałbym dostać się do Zabrza na medycynę to mam składać Wniosek do Zabrza czy do Katowic?
Na Wydział w Zabrzu (który jest wydziałem Śląskiego Uniwersytetu Medycznego)
Zagu pisze:czy w Zabrzu jest kierunek Lekarski czy tylko Lekarsko-Dentystyczny?
Lekarski też jest.
Zagu
Posty: 48
Rejestracja: 27 paź 2008, o 11:44

Re: Medycyna w Zabrzu

Post autor: Zagu »

Dzieki o to właśnie mi chodzilo.
Jeszcze mam takie pytanie, czy w zabrzu jest szpital akademickiczyt. w poblizu akademi"
no i jak tam z katedramianatomi i biochem-biofiz w jakiej odleglosci one znajdują się od uczelni?
Moze nieznośne pytania ale cóż, miasto mnie więzi.
Awatar użytkownika
a_niap
Posty: 1613
Rejestracja: 21 lip 2008, o 16:02

Re: Medycyna w Zabrzu

Post autor: a_niap »

Zagu pisze:no i jak tam z katedramianatomi i biochem-biofiz w jakiej odleglosci one znajdują się od uczelni?
Z tego co wiem to przez pierwsze dwa lata wszystko jest na miejscu.
Zagu pisze:eszcze mam takie pytanie, czy w zabrzu jest szpital akademickiczyt. w poblizu akademi"
Hm.nie wiem jak jest teraz, bo sie to moglo zmienic, ale kila lat temu bylo tak ze pierwsze dwa lata zajeciana miejscu", a kliniki (na kolejnych latach) podzielone na bloki - wtedy sie trzeba przemieszczac bo szpitale porozrzucane po całym okregu, ale np: blok interny przez jeden tydzien i wtedy sie nocuje w poblizu szpitala. Ale to bylo dobre kilka lat temu, moglo sie to zmienic.
Zagu pisze:Moze nieznośne pytania ale cóż, miasto mnie więzi.
"więzi"? tzn?
Zagu
Posty: 48
Rejestracja: 27 paź 2008, o 11:44

Re: Medycyna w Zabrzu

Post autor: Zagu »

więzi - (czyt. przetrzymuje) ]

Aha czyli od studentów medycyny z Zabrza wymaga się aby mieli możliwość od 3 rokuMobilnego transportu do Katowic i gdzie jeszcze?
Arnold
Posty: 1093
Rejestracja: 5 lut 2009, o 19:44

Re: Medycyna w Zabrzu

Post autor: Arnold »

Słyszałem, że zajęcia odbywają się też w Reptach, Bytomiu i Sosnowcu
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 93 gości