Medycyna we Francji??

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
nina

Medycyna we Francji??

Post autor: nina »

Hey.czy ktoś moŻe wie na jakich uczelniach we francji moŻna studi9ować medycyne i jakie są wymagania (nie licząc oczywiście znajomości języka).interesuje mnie głównie paryŻ.moŻe ktoś skończył medycyne we francji lub obecnie studiuje.prosze o informacje
dr.kicia
Posty: 43
Rejestracja: 8 maja 2006, o 14:24

Re: Medycyna we Francji??

Post autor: dr.kicia »

nina pisze:Hey.czy ktoś może wie na jakich uczelniach we francji można studi9ować medycyne i jakie są wymagania (nie licząc oczywiście znajomości języka).interesuje mnie głównie paryż.może ktoś skończył medycyne we francji lub obecnie studiuje.prosze o informacje

Kod: Zaznacz cały

w3med.univ-lille2.fr/
Z gory jednak cie uprzedzam bo wiem z wlasnego doswiadczenia ze medycyne powinno sie studiowac tam gdzie w przyszlosci bedziesz pracowala. Jesli chcesz na stale wyjechac do Francji to dobrze ale jesli chcesz wracac do Polski to sobie stworzysz mase problemow zwiazanych z nostryfikacja dyplomu i odmiennymi regulacjami prawnymi co do otrzymania licencji, nie mowiac juz o problemach z dostaniem sie na wybrana specjalizacje.
No i dochodza jeszcze gigantyczne koszty za szkole i zycie. W paryzu mieszkalam dlugi czas i wiem ze utrzymac sie jest tam ciezko a juz ma pewno studentowi medycyny ktory na prace nie ma czasu.
Zanim taka decyzje podejmiesz radze skontaktowac sie z Ministerstwem Oswiaty badz jednostka krztalcenia podyplomowego lekarzy aby upewnic sie na jakich zasadach beziesz traktowana w razie ewentualnej proby nostryfikacji dyplomu.
powodzenia
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 23 gości