medycyna za rok.... a jakie studia w tym roku

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
Ranger
Posty: 137
Rejestracja: 14 lip 2009, o 14:33

Re: medycyna za rok.... a jakie studia w tym roku

Post autor: Ranger »

Z całym szacunkiem, ale te 30% to pryszcz dla kogoś kto startuje na medycynę.
Widzę, że macie złudną nadzieję za rok na niższe progi, ale co z osobami z tego roku?
Mają dużo punktów i się nie dostały, za rok to one będą zapełniać listy zakwalifikowanych.
Nic się nie zmieni, próg na medycynę jak co roku będzie oscylowac w okolicach 230-240 pkt
zagubiona90
Posty: 652
Rejestracja: 3 lip 2009, o 10:07

Re: medycyna za rok.... a jakie studia w tym roku

Post autor: zagubiona90 »

Ranger pisze:Widzę, że macie złudną nadzieję za rok na niższe progi
Kto na tym forum ma złudną nadzieję? Z tego co pamiętam z poprzednich postów takiej wypowiedzi nie było(chyba?)
Ranger pisze:co z osobami z tego roku?
Mają dużo punktów i się nie dostały, za rok to one będą zapełniać listy zakwalifikowanych.
Popieram w 100%.
puella89
Posty: 17
Rejestracja: 4 cze 2009, o 23:57

Re: medycyna za rok.... a jakie studia w tym roku

Post autor: puella89 »

Studiowałam w Katowicach, może troche przesadziłam ale jest napewno wiele o wiele mniej zajmujących kierunków, jasne że można nie chodzić na wykłady i zaliczać na 3 ale mnie by to nie satysfakcjonowało może nie byłam do tego kierunku dobrze nastawiona ale wiem że ucikea z niego bardzo duzo ludzi
pozdrawiam

[ Dodano: |29 Lip 2009|, o 23:14 ]
CHEMIK a i jeszcze jedno intelektualnie się nie zmęczysz zbytnio ale samo siedzenie na uczelni jest bardzo męczące jak nie wierzycie porownajcie ilośc godzin zajęć na lekarskim i na pilęgniarstwie :
Awatar użytkownika
Jocisko
Posty: 783
Rejestracja: 24 cze 2009, o 19:25

Re: medycyna za rok.... a jakie studia w tym roku

Post autor: Jocisko »

Jeżeli nie poprawię matury to po prostu mam rok przerwy vol 2 Proste. I wolę to niż siedzenie na uczelni.
Awatar użytkownika
Ranger
Posty: 137
Rejestracja: 14 lip 2009, o 14:33

Re: medycyna za rok.... a jakie studia w tym roku

Post autor: Ranger »

Ja tak nie umiałem
Wolałem iść na studia, żeby nie mieć roku straconego. Jeśli bym w tym roku się nie dostał, to bym po prostu rozpoczął drugi rok i tyle
Chemik
Posty: 395
Rejestracja: 29 maja 2009, o 10:16

Re: medycyna za rok.... a jakie studia w tym roku

Post autor: Chemik »

puella89, jeżeli będzie ciekawy wykład to z miła chęcią się ponudzę
Olla
Posty: 23
Rejestracja: 1 lip 2009, o 19:39

Re: medycyna za rok.... a jakie studia w tym roku

Post autor: Olla »

Czyli warto iść na pielęgniarstwo na rok? Też muszę pisać maturę w przyszłym roku, i pomyślałam, że pielęgniarstwo to chyba dobry kierunek, zawsze jakaś styczność z przedmiotami medycznymi. Ale że mam do napisania tylko fizykę R, zastanawiam się też nad fizyką biomedyczną i w końcu mam dylemat na co iść.
Awatar użytkownika
Ranger
Posty: 137
Rejestracja: 14 lip 2009, o 14:33

Re: medycyna za rok.... a jakie studia w tym roku

Post autor: Ranger »

Wystarczy przeglądnąć kilka postów
Styczność z przedmiotami medycznymi na fizyce biomedycznej to bujda na resorach. Ale może pozwoli Ci to dobrze zdać maturę. Na pielęgniarstwie możesz nie mieć czasu na naukę, a jeśli chodzi o zaliczenie przedmiotów na późniejszej medycynie, to też nie jest to tak kolorowe jak myślisz
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Jocisko
Posty: 783
Rejestracja: 24 cze 2009, o 19:25

Re: medycyna za rok.... a jakie studia w tym roku

Post autor: Jocisko »

Olla pisze:Ale że mam do napisania tylko fizykę R, zastanawiam się też nad fizyką biomedyczną i w końcu mam dylemat na co iść.
Jeżeli zdecydowałaś już, że chcesz iść na rok na studia to idź na te, które byłyby na przyszłej uczelni medycznej, na którą chciałabyś się wybrać, czy chyba pielęgniarstwo w Twoim wypadku.

Poznasz uczelnie, poznasz ludzi, poznasz troszeczkę materiału. A pewnie douczać się ma matury tylko na te fizę znajdziesz czas, przy założeniu, że nie zależałoby Ci na roku pielęgniarstwa zakończonego wysoką średnią:)

Pozdro
Olla
Posty: 23
Rejestracja: 1 lip 2009, o 19:39

Re: medycyna za rok.... a jakie studia w tym roku

Post autor: Olla »

Dzięki wielkie za pomoc.
Złożę na razie na oba i jeszcze się pozastanawiam co w końcu wybrać (całe szczęście nie będę nikomu miejsca zajmować na tych kierunkach ).
Awatar użytkownika
Mimson
Posty: 135
Rejestracja: 8 cze 2009, o 11:19

Re: medycyna za rok.... a jakie studia w tym roku

Post autor: Mimson »

A ja tam jestem za tym żeby nie tracic czasu na inne kierunki tylko siedziec rok w domu i uczyc sie a potem poprawic mature. Mowie z wlasnego przypadku. W tamtym roku nie dostalam sie na lekarski i poszlam na inne studia na ktorych studiowalam 5 dni stwierdzilam ze bez sensu tak siedziec i uczyc sie jesli i tak nie chcesz tego konczyc. Rok w domu to duże wyzwanie. Wynudzilam sie,ale i wyuczylam a nawet przeuczylam. Mialam czas na imprezy, głupoty w moim wydaniu itp A w tym roku sie dostalam i wiem że to byl dobry wybor. I polecam wszystkim A teraz czekam na październik bo już mam dosyc 1,5-rocznych wakacji
Awatar użytkownika
astral_cutler
Posty: 96
Rejestracja: 13 lis 2008, o 23:37

Re: medycyna za rok.... a jakie studia w tym roku

Post autor: astral_cutler »

ja też niby rok w domu siedziałem.
tz. uczyłem sie od listopada, w grudniu i styczniu tak jakoś wyszło że się nie uczyłempotem od lutego do marca trochę bo zostałoo jeszc ze tyle czasu No i 10tego kwietnia panika, szok, i nie dało już nic po 9h dziennie do matury. ( nie dostane się, chyba że na płatne ale raczej mnie nie stać.

więc pozostanie rok w domu polecam tylko tym którym brakuje maksimum 20stu punktów.
I weźcie się już od września! Polecam też jakąś prace, ale nie taką po 10h 5x w tyg.
Trzeba bardzo dużo samodyscypliny, siły ducha żeby się udało.
Koniecznie na korki i najlepiej jeszcze na kurs do medicusa/innego.

A ja jak słyszałem historię typu został/została w domu i uczyła się po 10-12 godzin dziennie i dostała się na CMUJ to pomyślałem że to jacyś głupole straszni, że ja tyle nie potrzebuje .
Teraz wiem że jestem conajmniej tak głupi jak oni tylko że mieli dużo lepszą taktykę niż ja.

Oczywiście roku w domu nie da się powtórzyć, bo bym się zamęczył na śmierć
Dzienne studia to ciężka sprawa, a zaoczne też bo np. nie miałbym już czasu na medicusa.
Kurde, wiem że nie zrobiłem tego tak jak powinienem, dlatego ciężko mi pożegnać się z marzeniem.
Wam się uda ! Ale tylko jeżeli się postaracie. Nie bądźcie jednak przekonani że rok przerwy to gwarancja indeksu na am.

A i przygotujcie się na dziwne spojrzenia i durne pytania no to co ty robisz?"
"co? nie zdałes matury? a czemu nie poszedłeś na studia a po co?"
"a będziesz starszy?"
Awatar użytkownika
Mimson
Posty: 135
Rejestracja: 8 cze 2009, o 11:19

Re: medycyna za rok.... a jakie studia w tym roku

Post autor: Mimson »

astral_cutler pisze:więc pozostanie rok w domu polecam tylko tym którym brakuje maksimum 20stu punktów.
ja podnioslam swoj wynik o 41 pkt-ow wiec nie do konca sie zgodze. Natomiast zgadzam sie ze trzeba duzo czasu poswiecic i sie przyłożyć. Ja uczylam sie od Października do samej matury codziennie prawie no oprocz weekendow i wieczorow. Wiem że to brzmi strasznie. ale mialam ogromna motywacje z racji ze w tamtym roku zawalilam .

a wolalam siedziec w domu bo najzwyczajniej w siecie balam sie ze nie dam rady pogodzic tego wszystkiego.

ii rowniez życze Wam powodzenia
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości