Medyczne szkoły policealne

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: Medyczne szkoły policealne

Post autor: Padre Morf »

Wilson pisze:Słyszałem, że niedługo wejdzie coś takiego, że aby móc wykonywać zawód medyczny trzeba będzie mieć wyższe wykształcenie, a studium takiego nie daje. To prawda?
nie do końca
Wilson pisze:O ile jeszcze technik radiolog lub farmaceuta nie będzie mieć problemu o tyle ratownik medyczny w studium wydaje się być porażką.
dlaczego? oni są często o wiele lepiej przygotowani niż absolwenci studiów licencjackich.
Wilson
Posty: 90
Rejestracja: 12 gru 2008, o 10:04

Re: Medyczne szkoły policealne

Post autor: Wilson »

Kolego abstynencie, obecnie nie patrzy się, czy kierunekdla dziewczyn czydla facetów". Weźmy takie pielęgniarstwo, na mojej uczelni na 200 osób jest 7 chłopaków (na pierwszym roku). Czasem na w-f chodzili do mojej grupy chłopaki z 2 roku piel i bardzo zadowoleni są. Co prawda znajomy, który skończył mgr i ma na dyplomie zawódpielęgniarka a niepielęgniarz". Ze znalezieniem pracy nie miał żadnych problemów i bardzo zadowolony jest z tego, co robi, bo zawsze każdy go o coś prosi (przynieś, zanieś, przestaw) .
Morfeusz, o różnicy między ratownikiem po studium a po licencjacie wiem trochę. Jest teraz ze mną na roku chłopak co skończył studium rat med i mówił, że mieli bardzo dużo zajęć praktycznych, a na studiach siedzą i ryją, bo jest od groma przedmiotów i tylko 3 lata. Ale pracy nie ma dla licencjatów, więc czego się po studium spodziewać.
Usagi_Tsukino
Posty: 550
Rejestracja: 20 lut 2008, o 14:31

Re: Medyczne szkoły policealne

Post autor: Usagi_Tsukino »

Szymon44 pisze:
abstynent pisze:Ok. A więc sprawa wygląda tak: muszę podwyższyć wynik na maturze, ale mimo dużych chęci pewności, że po podwyższeniu dostanę się na lek-dent nie ma, więc chciałbym mieć jakąś alternatywę. Techniki dentystyczne niestety odpadają (brak umiejętności rysowania, nie mówiąc o rzeźbieniu), zastanawiam się nad studium Ratownictwa Medycznego, jeśli ukończyłbym studium na takim kierunku nawet w wypadku nie dostania się na wymarzony lek-dent mógłbym chyba już pracować i kontynuować naukę robiąc zaocznie licencjat, albo nawet dziennie (chociaż nie wiem czy po ukończeniu studium warto robić dzienny licencjat, jeśli obie formy dają takie same uprawnienia, chyba lepiej zdobywać doświadczenie). Dobrą opcją dla mnie byłaby na pewno szkoła policealna jednoroczna, ale niestety Medyki mają takie kierunki tylko dla dziewczynek (Opiekun Medyczny, Asystentka Stomatologiczna), a nauka w kierunku innym niż medyczne nie będzie dla mnie przyjemnością.
Ciekawi mnie, czy są kierunki w Medykach kształcące w systemiezaocznym albo może warto wybrać kurs przygotowawczy na AM zamiast studium?

Pozdr
Na stomatologii też musisz wykazać się jakimiś zdolnościami manualnymi
Tu chyba bardziej chodzi o egzamin wstępny na techniki na którym trzeba coś wyrzeźbić, przez co niełatwo się dostać A potem wiadomo trening czyni mistrza.
Wilson
Posty: 90
Rejestracja: 12 gru 2008, o 10:04

Re: Medyczne szkoły policealne

Post autor: Wilson »

A może orientuje się ktoś, czy w studium istnieje możliwośćprzepisywania ocen ze studiów? Wiem, że radiologom po studium na moim kierunku niektóre oceny przepisują, a czy da się odwrotnie? Bardzo chciałbym od następnego roku elektroradiologię zacząć, ale nie chcę mi się drugi raz tego samego przerabiać (tzn psychologia, pedagogika, rat med, kwalifikowana pierwsza pomoc, w-f itp). Poza tym bardzo by mi to pomogło z pogodzeniem dziennego studium i dziennych studiów.
ramon
Posty: 1
Rejestracja: 21 lut 2012, o 22:05

Re: Medyczne szkoły policealne

Post autor: ramon »

Jestem zainteresowny policealną szkołą na kierunku ratownik medyczny w Warszawie. Czy ktoś mógłby mi którąś polecić? Z tego co sam przeglądałem spodobay mi się dwie szkoły na Grenadierów i na Obozowej. Czekam na wasze opinie.
familijka
Posty: 1
Rejestracja: 18 lip 2013, o 14:13

Re: Medyczne szkoły policealne

Post autor: familijka »

hej, a co myślicie o kierunku opiekun medyczny w gowork?
Awatar użytkownika
mrsdavis
Posty: 1443
Rejestracja: 27 sie 2012, o 20:12

Re: Medyczne szkoły policealne

Post autor: mrsdavis »

familijka, ja skończyłam opiekuna medycznego i jeżeli tylko masz w planach np. zarabianie w ten sposób w wakacje, to polecam jak najbardziej.
kolczatka
Posty: 79
Rejestracja: 18 maja 2013, o 11:39

Re: Medyczne szkoły policealne

Post autor: kolczatka »

familijka, jeśli chcesz jechać dorobić sobie za granicę, to dobra opcja, bo niektóre firmy wymagają udokumentowanego doświadczenia/wykształcenia (np. opieka nad swoją babcią może im nie wystarczyć) i jest większa szansa znalezienia lepszej pracy na początku mając chociaż taką szkołę, bo te kilkadziesiąt-100 euro jednak robi różnicę. Ale jeśli to ma być stały zawód (na dodatek w Polsce) i chcesz iść w tą stronę, to już lepiej pielęgniarstwo albo dać sobie spokój
Awatar użytkownika
audiokama
Posty: 1
Rejestracja: 6 sie 2013, o 07:14

Re: Medyczne szkoły policealne

Post autor: audiokama »

Właśnie skończyłam higienistkę w sopockich szkołach medycznych w Sopocie (szok, co? Ale w Bydgoszczy też są ) i w Polsce słyszałam, że faktycznie może kokosów nie zbiję, ale zamierzam w październiku wyjechać do Berlina do ciotki i tam działać, ponoć można godnie zarobić, więc polecam. A szkoła wyposażona jest całkiem nieźle i wyedukowali mnie dobrze, więc dokształcam się z języka i uciekam z kraju
prometeuszognia
Posty: 1
Rejestracja: 21 sie 2013, o 16:36

Re: Medyczne szkoły policealne

Post autor: prometeuszognia »

Kto powiedział, że kierunek asystentka stomatologiczna lub opiekun medyczny jest tylko dla pań. Owszem może nie widziałem asystenta w życiu ale czas złamać te stereotypy . Skoro lekarze dentyści-mężczyźni są świetni to czemu nie asystenci? ja zapisalam sie na kierunek opiekun medyczny do Go worku we wrocku, obok mnei w sekretariacie było 2 chłopaków którzy pytali właśnie o asystentkę bo w tej szkole jest taniej niz u konkurencji, czyli są chętni wsrod plci męskiej. Mężczyźni skoro kobiety są mechanikami to i czas na was by wkroczyć w zawody nie tylko dla pań
bartkabka
Posty: 1
Rejestracja: 22 sie 2013, o 09:00

Re: Medyczne szkoły policealne

Post autor: bartkabka »

słyszałam coś o szkole medycznej gowork, czy ktoś ma jakaś opinię na temat tej szkoły? chciałam się wybrać na asystentkę stomatologiczną
Awatar użytkownika
mrsdavis
Posty: 1443
Rejestracja: 27 sie 2012, o 20:12

Re: Medyczne szkoły policealne

Post autor: mrsdavis »

prometeuszognia pisze:Kto powiedział, że kierunek asystentka stomatologiczna lub opiekun medyczny jest tylko dla pań.
Ja pracowałam pod okiem panów-opiekunów zarówno w DPS-ie, jak i w ZOL-u, więc zgadzam się.
serafina
Posty: 1
Rejestracja: 26 sie 2013, o 14:52

Re: Medyczne szkoły policealne

Post autor: serafina »

medyczne kierunki w goworku rzeczywiście są bardzo atrakcyjne (szczególnie cenowo), ja zapisałam się na asystentkę stomatologiczną w lublinie i szczerze polecam
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 2 gości