Metoda klikerowa

meri_jam
Posty: 1
Rejestracja: 25 mar 2010, o 14:48

Metoda klikerowa

Post autor: meri_jam »

Wiele słyszałam o tej metodzie. Chciałabym, ją wykorzystać w wychowaniu moich kotek, lecz nie chodzi mi tu o żadne sztuczki. Nie wiem jak się do tego zabrać mam nadzieję, że pomożecie. Więc mam dwie kotki (8 latKicia, 5 latMuszka) młodsza czyli Muszka od samego początku atakuje Kicie. Rzuca się na nią i czasami na prawde agresywnie gryzie. Często musze je rozdzielać i Muszke zamykać w osobnym pokoju. Kicia w towarzystwie Muszki, nawet gdy ta zachowuje się spokojnie jest niespokojna i wystraszona. Nie lubi jej towarzystwa. Nie chę oddać żadnego z kotów, a muszą coś zrobić z tą sytuacja, aby obydwie kotki mogły czuć się komfortowo. Chciałam to właśnie zmienić z użyciem klikera, ale nie bardzo wiem jak się za to zabrać. Chcę aby przykładowo Kici towarzystwo Muszki kojarzyło się z czymś przyjemnym, A natomiast Muszka nie atakowała Kici. Pomożecie mnie jakoś troche nakierować jak to zrobić?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość