Miejsce bakterii i mikroorganizmów w systematyce (schemat)

Porady i opinie o uczelniach kształcące w zakresie biologii. Punktacja przy rekrutacji. Pomoc w dostępie do materiałów do nauki biologii
Stonka

Re: Miejsce bakterii i mikroorganizmów w systematyce (schemat)

Post autor: Stonka »

Witam!
Koralowce o ktore pytasz naleza do typu parzydelkowcow (Cnidaria) w krolestwie zwierzat. Do zycia potrzebuja wiec tlenu, ktory pobieraja z wody cala powierzhnia ciala.
Pozdr
bagatha

Re: Miejsce bakterii i mikroorganizmów w systematyce (schemat)

Post autor: bagatha »

kurcze,ze zazwyczaj zadajecie pytania jak akurat mnie nie ma
Gość

Re: Miejsce bakterii i mikroorganizmów w systematyce (schemat)

Post autor: Gość »

Wielkie dzięki Stonka. Teraz sobie przypomniałam ,jak to tam kiedyś mnie uczono. Dorota
Bogatha, nie martw się ,mam jeszcze wiele dziecinnie prostych pytań, które mogą rozbawić forum. I moŻe jeszcze, o ile będziesz miała siłę na nie odpowiedzieć ( niemoc ze śmiechu ) uda mi się Ciebie prosić o pomoc w rozwikłaniu moich wątpliwości i rozjaśnieniu mojejgo umusłu.D
bagatha

Re: Miejsce bakterii i mikroorganizmów w systematyce (schemat)

Post autor: bagatha »

skad wnioski,ze uznaje Twoje pytanie za dziecinne? nie ma glupich pytan, sa tylko glupie odpowiedzi a najsmiesniejsze jest to,ze czasem umiemy rzeczy trudniejsze, a podstawy nam gdzie umykają.
ale to nie dotyczy Twojego postu, pytanie bylo dobre przy okazji zmuszam sie do czytania o bezkregowcach, ktorych tak nie lubie
pozdrowienia!
Gość

Re: Miejsce bakterii i mikroorganizmów w systematyce (schemat)

Post autor: Gość »

czy ktos wie co to plazmoptyza!
bagatha

Re: Miejsce bakterii i mikroorganizmów w systematyce (schemat)

Post autor: bagatha »

pierwsze slysze, jestes pewien,ze chodzi o plazmoptyze?
Laura
Posty: 177
Rejestracja: 30 wrz 2000, o 01:00

Re: Miejsce bakterii i mikroorganizmów w systematyce (schemat)

Post autor: Laura »

Protoplasty (zachowana blona komorkowa, usunieta sciana
komorkowa) umieszczeone w roztworze izotonicznym i/lub w hipotonicznym pekaja (ulegaja rozerwaniu), co jest nazywane plazmoptyza.
bagatha

Re: Miejsce bakterii i mikroorganizmów w systematyce (schemat)

Post autor: bagatha »

dzieki Laura, musze to gdzies zaraz zapisac.
gdzie znalazlas informacje o tym?
Laura
Posty: 177
Rejestracja: 30 wrz 2000, o 01:00

Re: Miejsce bakterii i mikroorganizmów w systematyce (schemat)

Post autor: Laura »

Nie ma sprawy. Kiedys sie tym interesowalam. Ma to niejaki zwiazek m.in. z klonowaniem, z uzyskiwaniem roslin transgenicznych. Ciekawy temat! Polecam!
bagatha

Re: Miejsce bakterii i mikroorganizmów w systematyce (schemat)

Post autor: bagatha »

zgadzam sie z Tobą nie wczytywalam sie jednak dokladnie w stosowane metody. A wiesz moze w jaki sposob sie to wykorzystuje w klonowaniu?
Laura
Posty: 177
Rejestracja: 30 wrz 2000, o 01:00

Re: Miejsce bakterii i mikroorganizmów w systematyce (schemat)

Post autor: Laura »

Sciana komorkowa nie jest zywym komponentem komorki i mozna ja usunac (np. trawiac odpowiednimi enzymami hydrolitycznymi) - pod warunkiem, ze srodowisko zewnatrzkomorkowe bedzie hipertoniczne (np. roztwor sacharozy z dodatkiem soli magnezu). W ten sposob uzyskuje sie protoplasty - komorki calkowicie pozbawione sciany komorkowej, niezbedne np. w klonowaniu. To tak w skrocie. Tyle pamietam (niestety czlowiek z czasem sporo zapomina). Wiaze sie to tylko po czesci z klonowaniem.
Zablokowany
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości