Miejsce bakterii i mikroorganizmów w systematyce (schemat)

Porady i opinie o uczelniach kształcące w zakresie biologii. Punktacja przy rekrutacji. Pomoc w dostępie do materiałów do nauki biologii
Tom

Miejsce bakterii i mikroorganizmów w systematyce (schemat)

Post autor: Tom »

Witam, poszukuje schematu takiego jak w tytule. Jezeli ktos posiada taki schemat to bardzo prosze o niego.Bardzo mi na nim zalezy, potrzebuje go na piątek. Pozdrawiam. suchy-[at].pl
bagatha

Re: Miejsce bakterii i mikroorganizmów w systematyce (schemat)

Post autor: bagatha »

wg podrecznika Szweykowskich:

BAKTERIE (Bacteria) to gromada naleŻąca do podkrolestwa Eubacteria.
A wiec:

krol. Prokaryota- bezjadrowe
podkrol. Eubacteria - eubakterie
gromada Bacteria (Schizomycetes)- bakterie.

Gromade ta dzielimy na 7 klas.

Co do mikroorganizmow mamy maly szczebelek. Encyklopedia podaje, ze mikroorganizmy i drobnoustroje to ta sama grupa.W zwiazku z tym trudno jest mi pomoc, poniewaz nie kazdy to samo zalicza do drobnoustrojow. Drobnoustroje to mikroorganizmy, sztuczna grupa nie mająca formalnego charakteru systematycznego, obejmująca drobne, zwykle jednokomórkowe organizmy widoczne pod mikroskopem.

Zatem mozemy tu takze zaliczyc czesc Protista (pierwotniakow), ktorych systematyka jest bardzo roznorodna. Mozemy takze niektore grzyby.
O ile oczywiscie zgadzasz sie z tym, ze drobnoustroje to to samo co mikroorganizmy. Jesli tak, to nalezaloby uwzglednic oprocz bakterii, takze pierwotniaki i grzyby.
Czekam na propozycje
pozdrowienia!
Tom

Re: Miejsce bakterii i mikroorganizmów w systematyce (schemat)

Post autor: Tom »

Witam i dziekuje za pomoc-)
Posiadam schemat który ponoc jest juŻ stary i mam go w dodatku o słabej jakości.Moim zadaniem jest zrobic nowy bo podobno sa jakies zmainy.
Jego tytuł Miejsce bakterii i innych mikroorganizmów w systematyce (schemat) tzw drzewko.
Opisze Ci jak to wyglada: zaczyna się od
Plechowce,organowce,zwierzęta

Plechowce dzielimy na rozprądki, glony, grzyby, porosty.
Organowce dzielimy na mszaki, paprotniki, nasienne.
Zwierzęta pierwotniaki, strunowce, stawonogi, pierscienice, płazińce, mieczaki itd.

Rozpradki dzielimy na sinice, bakterie.
Grzyby dzielimy na pragrzyby, plesniaki, workowce, podstawczaki, grzyby niedoskonałe.

Bakterie dzielimy bakt.własciwe, promieniowce, bakt.nitkowate, śrubowce, riketsje, wirusy.

Bakterie właściwe (nie moge sie doczytac, są po łacinie)
Promieniowce (-II-)
¦rubowce(spirochae czy jakos tak)

Jezeli jestes w stanie mi pomóc zrobic taki schemat to bardzo prosze o pomoc.Pozdrawiam .Tom
bagatha

Re: Miejsce bakterii i mikroorganizmów w systematyce (schemat)

Post autor: bagatha »

przygotuje Ci to, dobrze na ile bede mogla, na jutro i wysle mailem
pozdrowienia!
Tom

Re: Miejsce bakterii i mikroorganizmów w systematyce (schemat)

Post autor: Tom »

Bardzo bardzo Ci dziekuje i czekam na meila, Pozdrawiam-)
Tom

Re: Miejsce bakterii i mikroorganizmów w systematyce (schemat)

Post autor: Tom »

Zapomniałem dodac Że wysłałem Ci meila.Pozdrawiam
Tom

Re: Miejsce bakterii i mikroorganizmów w systematyce (schemat)

Post autor: Tom »

Dziekuje za te wszystkie dane.
ps.Wysłałem drugiego meila-) Pozdrawiam
bagatha

Miejsce bakterii i mikroorganizmów w systematyce (schemat)

Post autor: bagatha »

nie ma sprawy, polecamy sie na przyszlosc
pozdrowienia!
Tammy

Re: Miejsce bakterii i mikroorganizmów w systematyce (schemat)

Post autor: Tammy »

jesli polecacie sie na przyszlosc, to mam dla was msje specjalna.
szukam w miare prostych informacji na temat riketsji, tu znalazlam jedyna wzmianke o nich.
z niecierpliwoscia czekam na odpowiedz na forum
bagatha

Re: Miejsce bakterii i mikroorganizmów w systematyce (schemat)

Post autor: bagatha »

Miejsce w systematyce:
klasa Microtatobiotae- rikecje nalezy do Gromady Bacteria- bakterie.

konkrety:
klasa Microtatobiotae obejmuje drobne organizmy, rozwijajace sie wewnatrz zywych komorek. Posiadaja typowe komorki o dobrze wyksztalconej scianie komorkowej. Zyja w komorkach roznych zwierzat, powodujac niejednokrotnie powazne schorzenia, np. Tickettsia provazekii zyjaca w organizmie wszy odzizezowej, nie wplywa w sposob widoczny na procesy zyiowe zywiciela, ale po dostaniu sie do krwi czlowieka wywoluje tyfus plamisty.

misja spelniona, pozdrowienia
Gość

Re: Miejsce bakterii i mikroorganizmów w systematyce (schemat)

Post autor: Gość »

Witam , i z góry przepraszam za infantylne pytanie . Ale biologii uczyłam sie dawno temu i zapomiałam.
Mam krótkie pytanie czy kolarowcą jest potrzebny do Życia tlen czy CO 2 ? Bo to chyba ani roslina ani świat zwierząt. Proszę się tylko nie uśmiechać zbyt szeroko ,bo ja teraz z biologią nie mam wile do czynienia . Dorota
Gość

Re: Miejsce bakterii i mikroorganizmów w systematyce (schemat)

Post autor: Gość »

Witam , i z góry przepraszam za infantylne pytanie . Ale biologii uczyłam sie dawno temu i zapomiałam.
Mam krótkie pytanie czy kolarowcą jest potrzebny do Życia tlen czy CO 2 ? Bo to chyba ani roslina ani świat zwierząt. Proszę się tylko nie uśmiechać zbyt szeroko ,bo ja teraz z biologią nie mam wile do czynienia . Dorota
Gość

Re: Miejsce bakterii i mikroorganizmów w systematyce (schemat)

Post autor: Gość »

Przepraszam zrobiłam mały błąd : koralowcom oczywiście . to chyba ze stresu ,Żs się o to pytam.D
Zablokowany
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości