Miesiaczka ...

Forum seksualne poruszające szerokie problemy płci i relacji między osobnikami tej samej lub przeciwnej płci, potrzebami oraz zaburzeniami
basse
Posty: 7
Rejestracja: 7 cze 2009, o 09:51

Miesiaczka ...

Post autor: basse »

Witam ]
Mam na imie Patryk ]
Mam pare pytani ]
Jak to jest z tym cyklem miesiaczkowym ?] slyszalem ze jest 14 dni niepłodnych . No i kiedy sie one zaczynaja ] od razu po zakonczeniu miesiaczki ] czy jeszcze pare dni później ]

Prosze o konkretne odpowiedzi . ]
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: Miesiaczka ...

Post autor: Padre Morf »

basse pisze:No i kiedy sie one zaczynaja ]
to zależy od długości cyklu. Niekiedy stosunek w czasie miesiączki może skończyć się ciążą.

Przy regularnych cyklach 28 dniowych (owulacja w dniu 14tym) dni od 9 do 18 są płodne. Pozostałe są więc niepłodne.
basse
Posty: 7
Rejestracja: 7 cze 2009, o 09:51

Re: Miesiaczka ...

Post autor: basse »

To może inaczej zadam pytanie (na przykladzie bedzie to lepiej widac )jezeli dziewczynie kolorowe dni zaczely się w sobotę to po 4-5 dniach się skoncza czyli ok.środy więc od środy po ilu dniach dziewczyna beDzie miała dni nie plodne ?) tak żeby nie zaszła w ciaze ?). (a , nie wiem ilo dniowy jest cykl )
Awatar użytkownika
Zegar
Posty: 379
Rejestracja: 1 maja 2007, o 00:47

Re: Miesiaczka ...

Post autor: Zegar »

To może inaczej zadam pytanie (na przykladzie bedzie to lepiej widac )jezeli dziewczynie kolorowe dni zaczely się w sobotę to po 4-5 dniach się skoncza czyli ok.środy więc od środy po ilu dniach dziewczyna beDzie miała dni nie plodne ?) tak żeby nie zaszła w ciaze ?). (a , nie wiem ilo dniowy jest cykl )
Ja Ci powiem tak: nie ryzykuj z takim stanem wiedzy o temacie i o niej.
Zalecałbym użycie środków technicznych, będących w stanie zwiększyć szanse na powodzenie operacji -)

A bardziej merytorycznie: Ciężko dokladnie okreslic kiedy dziewczyna będzie miala dni płodne, na podstawie samych obliczeń, a praktycznie nie da się tego przyblizyc, jesli nie znamy długosci cyklu.
Ostatnio zmieniony 7 cze 2009, o 13:07 przez Zegar, łącznie zmieniany 1 raz.
basse
Posty: 7
Rejestracja: 7 cze 2009, o 09:51

Re: Miesiaczka ...

Post autor: basse »

o niej wiem bardzo dużo no . Tylko na temat tego cyklu nie za wiele a tak poza tym to był tylko przykład jesteśmy para już od roku ale ostatnio mnie ten temat zaciekawil i chciałem sie coś więcej o tym dowiedzieć zeby bezpiecznie uprawiać sex przyznam ze wcześniej die bałem trochę tej bliskości właśnie z tego powodu że może coś wyniknąć dlatego też barzdo uwawzalem ale z tego co zaobserwowalem to jej cykl jest ok.30 dniowy pytam o takie rzeczy teraz żeby na przysZłość wiedZieć co i jak i niczego nie zawalić więc pomóżcie powiedzcie co i jak kiery raczej sie powstrzymywać od stosunków a kiedy (że tak pozwolę sobie zazartowac ) walić śmiało :):):):)
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

[Link] Miesiaczka

Post autor: Korczaszko »

poczytaj sobie ten wątek: tematy168/naturalne-planowanie-rodziny-vt20474.htm tu jest o naturalnym planowaniu i o tym, że dni płodne trudno wyliczyć na oko czyt. korzystając tylko z kalendarza
po prost zawsze się zabezpieczajcie
no i nie powinieneś mieć oporów przed spytaniem jej o długość cyklu
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: Miesiaczka ...

Post autor: Padre Morf »

basse pisze:kiery raczej sie powstrzymywać od stosunków a kiedy (że tak pozwolę sobie zazartowac ) walić śmiało
walić śmiało zawsze byleby z prezerwatywą.

A tzw. kalendarzyk małżeński sobie odpuść - zbyt duże ryzyko wpadki.
Awatar użytkownika
doktorka
Posty: 1679
Rejestracja: 15 lip 2008, o 18:19

Re: Miesiaczka ...

Post autor: doktorka »

tak na serio nie ma bezpiecznych dni, ktore mozna okreslic za pomoca jakis wyliczanek. chodzi o to, ze jajo zdolne do zaplodnienia uwalnia sie w jednym dniu-teoretycznie 14 dnia cyklu (liczac, ze 1 dzien cyklu=1 dzien krwawienia). do tego zaklada sie margines ok 3 dniowy w przod i w tyl, z czego wychodzi, ze 14-3=11 i 14+3=17, wiec dni cyklu nr 11-17 maja najwieksza szanse na plodnosc. ALE: owulacja moze sie przesuwac nawet o tydzien w jedna lub druga strone, wszystko zalezy od wielu czynnikow. byle stres przed sprawdzianem, przeziebienie itd itd itd moze przesunac owulacje, a co za tym idzie-owe przeliczenia. dlatego osobiscie zalecam albo powstrzymanie sie od stosunku w ogole albo uzycie antykoncepcji niezaleznie od dnia cyklu. wtedy nie zawalisz i mozesz prawie smialo walic]
basse
Posty: 7
Rejestracja: 7 cze 2009, o 09:51

Re: Miesiaczka ...

Post autor: basse »

aha dzięki ale mi chodzi o konkretną sytuację że jak zacznie sie miesiączką i sie skończy po tych 5 dniach to czy już jest bezpiecznie uprawiać sex czy lepiej poczekać jeszcze 2-3 dni od zakończenia tych kolorowych dni i wtedy działać
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: Miesiaczka ...

Post autor: Padre Morf »

Basse nie rozumiesz:
seks w czasie miesiączki i po niej może skończyć się ciążą. Nie ma 100% bezpiecznych dni.
epinefrynka

Re: Miesiaczka ...

Post autor: epinefrynka »

Chodzi o to, żeby się zabezpieczać, a nie liczyć dni w cyklu ]
basse
Posty: 7
Rejestracja: 7 cze 2009, o 09:51

Re: Miesiaczka ...

Post autor: basse »

aha trochę inaczej się uczyłem no ale jak wiadomo szkoła nie uczy tylko przekazuje informacje a czy te informacje są prawdziwe to inna sprawa . Ale chyba tu mam racje , że po miesiaczce ryzyko zajścia w ciążę jest dużo mniejsze prawda ?) czyli tylko prezerwatywa mi zostaje przynajmniej wiem już coś na ten temat a jest jeszcze może coś w tym temacie co jest ważne i powinienem wiedzieć ?:) bo w szkole , to jak powiedziałem wcześniej nie za dużo sie w niej dowiedziałem :p:)
Awatar użytkownika
doktorka
Posty: 1679
Rejestracja: 15 lip 2008, o 18:19

Re: Miesiaczka ...

Post autor: doktorka »

basse, miesiaczka nie ma nic do rzeczy, przeciwnie, jesli mialabym w ciemno obstawic najmniej plodne dni, to bedzie to wlasnie okres krwawienia. Oczywiscie ryzyko zawsze istnieje. Ale miesiaczka to nie sa plodne dni. Miesiaczka wystepuje srednio ok 14 dni po dniu plodnym i jest oznaka braku zaplodnienia. To jest troche tak, ze macica w oczekiwaniu na zaplodnione jajo zmienia skore lol w sensie sluzowka robi sie grubsza itd, stwarzaja sie warunki optymalne do przyjecia zaplodnionego jaja. a jak owe jajo zaplodnione nie zaistnieje, no to macica te skore zrzuca"- co objawia sie miesiaczka. I jak sie miesiaczka skonczy to macica znow jest bez tej lepszej skory i znow zaczyna sie przygotowywac na jajo, co trwa 14 dni az do dnia owulacji-czyli dni plodnych]

Teraz kumasz?

[ Dodano: Nie Cze 07, 2009 14:47 ]
basse pisze:a jest jeszcze może coś w tym temacie co jest ważne i powinienem wiedzieć ?:)
generalnie to, ze jak masz tak niewielka wiedze, to powinienes jeszcze troche zaczekac ze wspolzyciem, oczywiscie zrobisz to, co uznasz za sluszne. tak jak mowisz szkola akurat nie jest najlepszym nauczycielem w tych sprawach, a szkoda, bo byc powinna.

a czy cos powinienes wiedziec- no pewnie mnostwo rzeczy, po prostu pytaj jak masz jakies watpliwosci, niestety nie wroze z fusow dzisiaj wyjatkowo i nie wiem co moze Cie jeszcze niepokoic.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości