Mieszanka keksowa.

gattee
Posty: 3
Rejestracja: 6 kwie 2009, o 19:14

Mieszanka keksowa.

Post autor: gattee »

Witam!

Poprosiłam mojego tatę o zakup jakiś suszonych owoców dla szynszyla, a ten przyszedł mi do domu z mieszanką keksową firmy Bakalland.

W większości są tam rodzynki i jakieś znikome kandyzowane kawałki owoców.
Tutaj jest skład:
rodzynki sułtańskie 50 % (rodzynki, substancja konserwująca - dwutlenek siarki), skórka pomarańczowa 25 % (skórka pomarańczowa, cukier, syrop glukozowy, substancja konserwująca - dwutlenek siarki, regulator kwasowości E330), ananas kandyzowany kostka 12,5 % (cukier, ananas, regulator kwasowości E330, substancja konserwująca - dwutlenek siarki), papaja kandyzowana kostka 12,5 % (papaja, cukier, substancja konserwująca - dwutlenek siarki) Wartość odżywcza w 100g : kcal 150. białko: 0,6 g. węglowodany: 35,9 g. w tym cukry: 32,5 g. tłuszcz: 0,2g. w tym nasycone kwasy tłuszczowe: 0,1 g. błonnik pokarmowy : 2,3 g.

Nie podobają mi się te wszystkie substancje konserwujące /

I teraz nie wiem, czy mogę mu dawać chociaż te rodzynki?
dziunia1901
Posty: 30
Rejestracja: 24 lis 2008, o 21:11

Re: Mieszanka keksowa.

Post autor: dziunia1901 »

wydaje mi się że możesz mu to podaać. ja daje swojemu szylkowi dużo takich różności i jeszcze nigdy mu nic nie zaszkodziło. w każdych suszonych owocach będziesz miała jakieś substancje konserwujące.
a jeśli szynszylowi nie będzie to pasowało to poprostu nie zje.
chwdp86
Posty: 6
Rejestracja: 5 mar 2009, o 14:50

Re: Mieszanka keksowa.

Post autor: chwdp86 »

szynszyle hodowlane zatraciły swój instynkt więc już tak naprawdę zje prawie wszystko nie rozróżniają pożywienia które im szkodzi ja osobiście podaje swojemu suszone owoce i jest spoko jedno co mnie troszkę dziwi to tak duża ilość rodzynek szylka je uwielbia ale nie jest to zbyt dobre dla niej
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości