Mikrobiolodzy

Są wśród nas bakterie, wirusy, grzyby, cały świat mikro, o nich dyskutujemy na forum mikrobiologicznym
Mariola

mikrobiologia

Post autor: Mariola »

Wushel pisze: Cześc jezeli interesuje cię mikrobiologia to zapraszam na Uniwersytet Wrocławski!
Ale nie myśl , ze po maturze odrazu zaczniesz studiowac mikro.
Idziesz najpierw na kierunek Biologia, przez pierwsze 2 lata robisz biologie ogólną, na 3 roku wybierasz specjalizacje mikrobiologie (ale masz jeszcze do wyboru botanike , zoologię, biologie człowieka) i piszesz prace licencjacką.
4 i 5 rok to studia magisterskie i tu piszesz prace magisterską
A co do pracy ,ja jestem teraz na 1 roku Biologi na UW , teŻ wybieram sie na mikrobiologie i interesowałem się troche opcjami pracy po tej specjalizacji i niestety nic nie znalazłem :x
¯eczywistośc jest brutalna, jezeli się dobrze zakręcisz to moŻe zahaczysz sie o sanepid, lub przyszpitalne laboratorium!
Ale to jest moje zdanie , moŻe ktoś(kto skończył mikro.) bedzie w stanie coś więcej powiedziec !
Pozdrawiam :-D :yahoo:


Nie skonczylam mikrobiologii jako takiej (robilam biologie ogolna na UJ), natomiast zajmuje sie troche na boku infekcja Yersinia komorek ludzkich. Jest praca na zachodzie na placowkach naukowych, tu na Oxfordzie gdzie jestem wlasnie powstal nowy oddzial zajmujacy sie infekcjami bakteryjnymi, takze jest gdzie pracowac jesli chcesz wyjechac. W polsce zostaje sanepid (moja kolezanka to robi), moze jakiesz szpitale oraz oczywiscie doktorat -)

pozdrawiam,
Mariola
pulsaaa
Posty: 7
Rejestracja: 5 lis 2006, o 19:55

Re: Mikrobiolodzy

Post autor: pulsaaa »

hmmm. ja jestem na ochronie środowiska i jak ktoś jest tym zainteresowany albo miktobiologią to dobrze było ciągnąć dwa kierunki w sumie zbliżone do siebie. Po inżynierce mam zamiar wyjechać i dalej uczyć się za granicą Wolałabym jednak nie wyjeżdżać na stałe z Polski. Ktoś wie co interesującego można robić po OŚ?
Kari
Posty: 6
Rejestracja: 27 wrz 2006, o 21:10

Re: Mikrobiolodzy

Post autor: Kari »

[ Dodano: Nie Lis 05, 2006 22:01 ]
Machupo pisze:Warto za to uzyskać uprawnienia diagnosty.
no super, ale jak i gdzie można te uprawnienia zdobyć?
mario425
Posty: 118
Rejestracja: 8 wrz 2006, o 22:48

Re: Mikrobiolodzy

Post autor: mario425 »

Zeby byc diagnosta laboratoryjnym można od razu wybrać się na analitykę medyczną i po 5 latach (jeśli wszystko potoczy się tak jak trzeba) zostaje sie właśnie analitykiem medycznym, czyli diagnostą laboratoryjnym.
Ale jest jeszcze inna mozliwość.
Diagnosta może być także osoba, która ukończyła biologię, biotechnologię lub farmację. Aczkolwiek coś mi się chyba wydaje, że w tym wypadku trzeba skończyć jakieś studia podyplomowe (2 lata), aby uzyskać tytuł diagnosty i móc wykonywac ten zawód.
Także, jeśli ktoś jest pewny, że chce być diagnostą, to chyba lepiej wybrać od razu analitykę medyczną.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości