Mikrofotografia - pierwsze kroki. Zaczynasz? Zapraszamy (:

Fotografia przez mikroskop - nasze zdjęcia i filmy; obróbka zdjęć na komputerze, programy do edycji, stackowanie; konkursy mikrofotografii;
Awatar użytkownika
planapo
Posty: 5403
Rejestracja: 30 gru 2010, o 15:20

Re: Mikrofotografia - pierwsze kroki. Zaczynasz? Zapraszamy

Post autor: planapo »

Ja zbieram chusteczka po polozeniu szkielka jesli okazuje sie ze za bardzo plywa", ale tu jest bardzo latwo przekroczyc granice bezpieczenstwa (
Hyper
Posty: 302
Rejestracja: 12 wrz 2014, o 11:27

Re: Mikrofotografia - pierwsze kroki. Zaczynasz? Zapraszamy

Post autor: Hyper »

Dzis znow troche powalcze. Dobrze, ze mam w baniaku 5l duzo organizmow. Mam nadzieje, ze w temperaturze pokojowej troche podrosna i sie jeszcze porozmnazaja.

Musze tez zorganizowac baniak 5l z woda morska. Moze sie tam tez cos trafi ciekawego.
LoginPiotrusia
Posty: 575
Rejestracja: 15 gru 2014, o 20:25

Re: Mikrofotografia - pierwsze kroki. Zaczynasz? Zapraszamy

Post autor: LoginPiotrusia »

Hyper - wejdź na jakieś forum podróżnicze typu fly4free albo jakieś grupy podróżników na FB i najprościej w świecie daj ogłoszenie / prośbę, że zależy Ci na fiolce wody z różnych egzotycznych wypraw tych ludzi, z rzeki, stawu, kałuży itd., i że oczywiście pokryjesz koszt wysyłki tego do Ciebie. Ci ludzie chętnie współpracują a Ty będziesz miał bardzo ciekawy materiał
Awatar użytkownika
planapo
Posty: 5403
Rejestracja: 30 gru 2010, o 15:20

Re: Mikrofotografia - pierwsze kroki. Zaczynasz? Zapraszamy

Post autor: planapo »

Kurcze, nie myslalem w ten sposob (: Choc probki juz poczta wysylalem i otrzymywalem.
Awatar użytkownika
_Marcin_
Posty: 1020
Rejestracja: 4 sty 2008, o 15:47

Re: Mikrofotografia - pierwsze kroki. Zaczynasz? Zapraszamy

Post autor: _Marcin_ »

oj atm oj tam, w głupiej kałuży można znaleźć takie cuda niewidy jakich żaden Polak na oczy nie widział a wy próbki z jakiś zakątków świata chcecie. Trzeba wziąć pod uwagę fakt przywleczenia jakiś potencjalnie patogennych dla człowieka organizmów z taką próbką, to raczej żarty nie są.
Dobry patent to woda z jakiegoś zbiornika wodnego, sucha trawa plus kilka kropel mleka i zostawić do czasu aż będzie dobrze śmierdziało i pojawi się błonka na powierzchni(biofilm bakteryjny), wyhodowałem w ten sposób kilka gatunków Paramecium, Tetrahymenę(w tym formy makrostomalne), Epenardie, Glaucomę, Dexiostome różne gatunki Colpidium, multum różnych bakterii nitkowatych, zooglei i spiralnych itd
Awatar użytkownika
planapo
Posty: 5403
Rejestracja: 30 gru 2010, o 15:20

Re: Mikrofotografia - pierwsze kroki. Zaczynasz? Zapraszamy

Post autor: planapo »

Kope lat! Wracasz.?
Awatar użytkownika
Pan Cyk-Cyk
Posty: 64
Rejestracja: 22 lis 2013, o 21:35

Re: Mikrofotografia - pierwsze kroki. Zaczynasz? Zapraszamy

Post autor: Pan Cyk-Cyk »

To może pokażę co mi wyrosło w domowym laboratorium

Postanowiłem na agarze spróbować wychodować drożdze, które mam w zakwasie na chleb. Nawet się trochę udało, ale do szalki dostała się pleśń. Ryzyko związane z tym, że jeszcze nie mam komory laminarnej.

Zdjęcie robione po przełożeniu warsty agaru na szkiełko podstawowe. Ta niewielka nitka po lewej to właśnie pleśń, aspergillus niger jak podejrzewam.
1.jpg
Wojtek37
Posty: 325
Rejestracja: 8 wrz 2013, o 07:31

Re: Mikrofotografia - pierwsze kroki. Zaczynasz? Zapraszamy

Post autor: Wojtek37 »

1grosz
5x, 10x 20x w epi
grosz jest nowy czysty świecący , widać z ilu stopów różnych metali się składa
Załączniki
Studio Session-273.jpg
Studio Session-272-2.jpg
Studio Session-242.jpg
Wojtek37
Posty: 325
Rejestracja: 8 wrz 2013, o 07:31

Re: Mikrofotografia - pierwsze kroki. Zaczynasz? Zapraszamy

Post autor: Wojtek37 »

pobawiłęm się trochę polaryzacją
nie wiem dlaczego aparat obracał mi zdjęcia do piony jak spolaryzowałem na analizatorze to robił normalnie
Załączniki
5x kwasek cytrynowy
5x kwasek cytrynowy
10x
10x
20x
20x
LoginPiotrusia
Posty: 575
Rejestracja: 15 gru 2014, o 20:25

Re: Mikrofotografia - pierwsze kroki. Zaczynasz? Zapraszamy

Post autor: LoginPiotrusia »

EPI - rewelacja !
Wojtek37
Posty: 325
Rejestracja: 8 wrz 2013, o 07:31

Re: Mikrofotografia - pierwsze kroki. Zaczynasz? Zapraszamy

Post autor: Wojtek37 »

przez okulary widać 40% więcej ostrości i szczegółów a za nic nie mogę tego ustawić ,
a może pomyślę o stakach .
no to jeszcze jeden Bielik ale ostrość kuleje , może mam zły łącznik , dzisiaj dostałem od optyka , sama rura z regulacją długości
Załączniki
Studio Session-178-2.jpg
JohnyM

Re: Mikrofotografia - pierwsze kroki. Zaczynasz? Zapraszamy

Post autor: JohnyM »

Zawsze tak się wydaje, że przez okulary lepiej widać. To jest takie same złudzenie jakbyś wziął okulary 5x dla obiektywu 40x. Mniejszy obraz, a nagle więcej kontrastu etc. Ale w camera rawie możesz jeszcze sporo zwojować - contrast, clarity, sharpen.
Kolory różne stopy są efektem polaryzatora w drodze optycznej.
Wojtek37
Posty: 325
Rejestracja: 8 wrz 2013, o 07:31

Re: Mikrofotografia - pierwsze kroki. Zaczynasz? Zapraszamy

Post autor: Wojtek37 »

wszystko robię w rawach, I juz bardziej chyba zwojować się nie da bo będzie widać,ale bardzo chciał bym się mylić ,zdjęcia oryginalne są tragiczne , coś jest nie tak jak powinno.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości