Mikroskop Bresser SCIENCE ETD-101 7-45x

Archiwalne tematy forum mikroskopii o mniejszym znaczeniu ale poruszające poglądy o różnych aspektach mikroskopii.
dolores.matusik
Posty: 8
Rejestracja: 17 lis 2007, o 13:48

Mikroskop Bresser SCIENCE ETD-101 7-45x

Post autor: dolores.matusik »

Czy Mikroskop Bresser SCIENCE ETD-101 jest wart swojej ceny. Widziałam go w sklepie na Solcu i zrobił wrażenie . tylko ta cena.

Pozdrawiam
Dolores
Awatar użytkownika
Savok
Posty: 2903
Rejestracja: 15 gru 2006, o 21:46

Re: Mikroskop Bresser SCIENCE ETD-101 7-45x

Post autor: Savok »

zalezy co chcesz robic z tym binokularem, to nie jest mikroskop sensu stricte tylko taka lepsza (i bardzo droga) lupa
PiotrTeodor
Posty: 76
Rejestracja: 24 lis 2007, o 15:40

Re: Mikroskop Bresser SCIENCE ETD-101 7-45x

Post autor: PiotrTeodor »

Zgadzam się całkowicie z Savok. Zależy do czego zamierzasz użyć tego instrumentu. Nie będzie przydatny do obserwacji mikroorganizmów, ponieważ ma zbyt słabe powiększenia - wymagane są przynajmniej x400). Jednak z drugiej strony, ta cecha oraz możliwość obserwacji w świetle padającym, przechodzącym i kombinowanym daje ogromne możliwości takich badań jak anatomia roślin, kiedy to powiększenie x40 bywa już zbyt silne. Ciekawe zastosowanie może mieć również ten instrument np. w badaniach anatomicznych drobnych zwierząt (np. w etymologii). Ja używałem podobnego mikroskopu w badaniach geologicznych. Jednak jeśli ja miałbym kupować, nabyłbym znacznie tańszy mikroskop firmy Delta Optical, którym się posługiwałem w cytowanych badaniach geologicznych.

Pozdrowienia
PiotrTeodor
Awatar użytkownika
_Marcin_
Posty: 1020
Rejestracja: 4 sty 2008, o 15:47

Re: Mikroskop Bresser SCIENCE ETD-101 7-45x

Post autor: _Marcin_ »

dolores.matusik pisze:Czy Mikroskop Bresser SCIENCE ETD-101 jest wart swojej ceny. Widziałam go w sklepie na Solcu i zrobił wrażenie . tylko ta cena.
To jest sprzęt dla botaników, entomologów i np. elektroników.Jeżeli się interesujesz robaczkami albo jakimiś roślinkami, to coś takiego jest w sam raz.Powiększenie można w prosty sposób zwiększyć dokupując parę okularów 20x za parę stówek i masz max. 90x.I pomocne przy takim zajęciu oświetlenie epi i dia też jest wielce użyteczne.
Savok pisze:to nie jest mikroskop sensu stricte tylko taka lepsza (i bardzo droga) lupa
Jest to mikroskop stereoskopowy i wcale nie jest taki drogi.Przynajmniej przy niektórych modelach full professional Nikona czy Leicy kosztuje hmmmgrosze.Jeżeli tylko ma dobrą optykę to jest wart swojej ceny.
PiotrTeodor pisze:Nie będzie przydatny do obserwacji mikroorganizmów, ponieważ ma zbyt słabe powiększenia - wymagane są przynajmniej x400).
W pełni się zgadzam.Jako ciekawostkę dodam że są mikroskopy stereoskopowe mające powiększenie max 300,500 i 600x i więcej, wyposażone w technikę ciemnego pola, kontrastu OOC czy fluorescencje.Takie nadają się do oglądania mikroorganizmów.
Zablokowany
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości