Mikroskop co sadzicie??

Archiwalne tematy forum mikroskopii o mniejszym znaczeniu ale poruszające poglądy o różnych aspektach mikroskopii.
Robek
Posty: 3
Rejestracja: 24 sie 2008, o 08:59

Mikroskop co sadzicie??

Post autor: Robek »

Witam jestem tutaj totalnie nowa osoba i mam prośbe aby ktos z doświadczeniem mógł ocenic ten mikroskop. Z góry bardzo dziekuje.
allegro 417229221
Awatar użytkownika
paramecium
Posty: 141
Rejestracja: 2 sie 2008, o 09:15

Re: Mikroskop co sadzicie??

Post autor: paramecium »

Witam.
Widzę ze również interesujesz sie mikroskopowaniem. Nie miałem do czynienia z takim modelem mikroskopu ale zanotowane jest ze posiada kondensor - co jest podstawa dla mikroskopu - konieczne przy duzym powiekszeniu i lepszego oswietlenia preparatu. Zestaw preparatów pewnie niewielki ale zawsze mozna je zakupic oddzielnie w sklepach internetowych. Zakres powiekszen duzy pozwala dostrzec wiele szczegółów. Kamera dzięki której mozna zapisac obserwacje w postaci filmu jest jak najbardziej mile widziana. Stolik krzyzowy - plusem dla tego zestawu - bardzo pomocny - nie trzeba przesuwac poreparatu paluchami i brudzic dodatkowo stoilika mikroskopu. Cena jak na zestaw jest przystepna ale o zakupie zdecydujesz juz Ty sam
michicho
Posty: 131
Rejestracja: 26 gru 2007, o 15:13

Re: Mikroskop co sadzicie??

Post autor: michicho »

Witam.

Mikroskop zdaję się być standardem w stosunku do jego ceny. Zgadzam się z powyższą wypowiedzią. Mikroskop jest OK.

Pozdrawiam i życzę właściwego wyboru !
PiotrTeodor
Posty: 76
Rejestracja: 24 lis 2007, o 15:40

Re: Mikroskop co sadzicie??

Post autor: PiotrTeodor »

Ja również nie mam praktycznych doświadczeń z tym akurat modelem. Z opisu wygląda mi przyzwoity za swoją cenę. Warto byłoby jeszcze jeszcze dowiedzieć się o parametry kamery: jaka rozdzielczość (0,3 czy 1,3 Mp, cena raczej wskazuje na 0,3 Mp), jakie powiększenie daje okular kamery?

Pozdrowienia
PiotrTeodor
Zablokowany
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości