Mikroskop dla poczatkującego - co do zestawu??

Archiwalne tematy forum mikroskopii o mniejszym znaczeniu ale poruszające poglądy o różnych aspektach mikroskopii.
MAniekk
Posty: 2
Rejestracja: 27 lip 2008, o 23:10

Mikroskop dla poczatkującego - co do zestawu??

Post autor: MAniekk »

Witam pisze do Was z prośbą o pomocniedawno kupiłem dziewczynie mikroskop na 18 urodziny które ma za 4 dnipodkreślam jestem totalna noga z biologi na cuda nie było mnie stać więc kupiłemdelta optical micron"tylko teraz pytanie czy to dobry zakup chciałbym wiedziec czy można już coś przez ten mikroskop podejrzeć i czy nie jest za słaby jako pomoc w przygotowaniu do maturyco moge do tego dokupić jeśli chodzi o jakies preparaty albo ulepszenia

[mod] Zachęcam do zakładania tematów w odpowiednim dziale i odpowiednio nazwane, dzięki temu otrzymasz szybszą i bardziej fachowa pomoc o interesującym cię zagadnieniu. [/mod]
Ostatnio zmieniony 29 lip 2008, o 10:42 przez MAniekk, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
_Marcin_
Posty: 1020
Rejestracja: 4 sty 2008, o 15:47

Re: Mikroskop dla poczatkującego - co do zestawu??

Post autor: _Marcin_ »

MAniekk pisze:na cuda nie było mnie stać więc kupiłemdelta optical micron"tylko teraz pytanie czy to dobry zakup
Szczerze powiedziawszy rewelacja to nie jest ale mniejsza z tym, każdy kupuje to na co go stać.To czy z tym mikroskopem trafiłeś okaże się po jej reakcji, miejmy nadzieję że pozytywnej
MAniekk pisze:chciałbym wiedziec czy można już coś przez ten mikroskop podejrzeć
Oczywiście że można, przy powiększeniach rzędu 60,150 i 300x coś zobaczyć można.
W jego zasięgu będą np. większe pierwotniaki i glony,planktonowe skorupiaki, nicienie,
wrotki,komórki i tkanki roślinne oraz zwierzęce(na zwierzęce 300 to trochę przymało) itd.
Na baktary popatrzeć się raczej przez to nie da niestety.
MAniekk pisze:i czy nie jest za słaby jako pomoc w przygotowaniu do matury

A tu nie wiem co masz na myśli.Mikroskop raczej w przygotowaniach do egzaminu maturalnego jest zbędny, wszystko co trzeba jest w książkach.
MAniekk pisze:co moge do tego dokupić jeśli chodzi o jakies preparaty albo ulepszenia
Jakiś zestaw preparatów możesz kupić, sprzedają je w sklepach internetowych i na allegro. O ulepszeniach możesz zapomnieć, nie jest to model odznaczający się modułową budową pozwalającą na rozbudowę o jakieś tam opcjonalne wyposażenie.Jest to taki zwykły model
w najprostrzym i podstawowym wyposażeniu, okular, 3 obiektywy,lusterko i jakaś pewnie przysłona z otworami do regulacji intensywności oświetlenia.
Zablokowany
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości