[Film] Mikroskop do 15k - o taki...

Dział dla zaawansowanych - testy aparatów i obiektywów oraz innego sprzętu mikroskopowego, porównania i przeróbki; szczegółowe opinie na temat różnych mikroskopów, aparatów, adapterów; techniki fotografowania; archiwalne instrukcje i materiały producentów; dobry sprzęt na rynku wtórnym - doświadczenia;
Awatar użytkownika
planapo
Posty: 5403
Rejestracja: 30 gru 2010, o 15:20

Re: Mikroskop do 15k - o taki...

Post autor: planapo »

Ma, napisalem to z rozpedu.

I poczekaj na dokladne info o Olympusie - jak jest od reki to masz spokoj.
Hyper
Posty: 302
Rejestracja: 12 wrz 2014, o 11:27

Re: Mikroskop do 15k - o taki...

Post autor: Hyper »

czekam caly czas na tego Olympusa.

mozesz mi napisac jaki model Oly jest godny uwagi? widze, ze na brytyjskim ebayu jest licytacja na:

ebay.co.uk/itm/Olympus-Bx-50-Fluorescence-Microscope-with-Obectives-and-Filters-/301306809490

tyle, ze nie wiem czy to by sie nadalo.

a tego Nikona ponegocjuje tak na wszelki wpadek (nie ukrywam, ze mam sentyment do marki )
Awatar użytkownika
planapo
Posty: 5403
Rejestracja: 30 gru 2010, o 15:20

Re: Mikroskop do 15k - o taki...

Post autor: planapo »

Olympus BX5* to jest analogiczny model do E600. Tu masz set z fluorescencja, malo mozliwe ze tego uzyjesz, choc kto wie bo coraz wiecej ludzi sie w to bawi, u nas tez (:

Cos mi wywalilo jave, nie moge przegladac zdjec na UK /:
Hyper
Posty: 302
Rejestracja: 12 wrz 2014, o 11:27

Re: Mikroskop do 15k - o taki...

Post autor: Hyper »

gosc sobie zazyczyl 2k$ za kondensor i miske, wiec jemu juz podziekuje a nie bardzo chce kupowac od niego kupowac zdekompletowany mikroskop.

czy do wyposazenia tego Olympusa z linka w DIC duzo by jeszcze trzeba dolozyc pieniedzy i czy by bylo latwiej to skompletowac niz do E600?

Moglbym w sumie policytowac ten mikroskop i odebrac go nawet osobiscie, tylko czy warto?
Awatar użytkownika
planapo
Posty: 5403
Rejestracja: 30 gru 2010, o 15:20

Re: Mikroskop do 15k - o taki...

Post autor: planapo »

Za duzo, mocno ponad rynkowa cene.

Ten Oly nie ma DIC. Mi nie dziala java. Poczekaj az sie Johny odezwie.
JohnyM

Re: Mikroskop do 15k - o taki...

Post autor: JohnyM »

Ha, też się przymierzam do tego Oly. Jak są pickup-only to cena nie raz jest wyjątkowo niska. Ostatnio nieco gorszy poszedł za około 1000Ł - super cena.
Micha weźmie DICa - potrzebny będzie slider (są na .com), kondensor (jest za 300Ł zmotoryzowany na co.uk, ale da się też używać na manualu) i analizator (jak nie ma teraz, to co chwilę się pojawia). Jak przyjdzie kondensor, to trzeba zobaczyć co ma w środku. Macro5Macro na co.uk ma kilka pryzmatów DIC do kondensora w niezłych cenach.

Ten PDF ci wszystko objaśni. Nie musisz nawet czytać, przeglądnij poprostu obrazki:
zobacz-ten-plik.pdf
(613.87 KiB) Pobrany 33 razy
Hyper
Posty: 302
Rejestracja: 12 wrz 2014, o 11:27

Re: Mikroskop do 15k - o taki...

Post autor: Hyper »

zobaczymy co z tej aukcji wyjdzie. mi by bylo o tyle wygodnie, ze sam bym sobie po to podjechal bo mam tam 350km.

czyli ile by trzeba bylo wylozyc zeby miec zestaw do DIC?
JohnyM

Re: Mikroskop do 15k - o taki...

Post autor: JohnyM »

Ja mam 35, ale mil - pośrednio. Jednak spokojnie, wysoko nie będę licytował - ja raczej łowię okazję.
Już masz całe info podane na talerzu. Teraz tylko czytaj i szukaj po ebay.
Hyper
Posty: 302
Rejestracja: 12 wrz 2014, o 11:27

Re: Mikroskop do 15k - o taki...

Post autor: Hyper »

a jeszcze jedno pytanie odnosnie glowicy (czy jak to sie nazywa). chodzi mi o podzial swiatla do fotografii - czy jest tam 100/0 tak zeby cale swiatlo moglo powedrowac do lustrzanki? ewentualnie jak nie jest to czy Olympus cos takiego robil i mozna to dokupic?
Awatar użytkownika
planapo
Posty: 5403
Rejestracja: 30 gru 2010, o 15:20

Re: Mikroskop do 15k - o taki...

Post autor: planapo »

Potrzebujesz nasadke 3-torowa, bo podglad w okularach tez sie czasem przydaje, Oly oczywiscie taką nasadke ma:

spachoptics.com/PhotoGallery.asp?ProductCode=OLYMPUS-U-SWTR
Hyper
Posty: 302
Rejestracja: 12 wrz 2014, o 11:27

Re: Mikroskop do 15k - o taki...

Post autor: Hyper »

Przegladalem przez ostatnie dni wszelakie aukcje i oferty sklepow i doszedlem do wniosku, ze nie ma sensu nastawic sie na jakis konkretny model/producenta bo tak to mozna sie nigdy nie doczekac.

uznalem, ze najlepiej bedzie jak zaczne poszukiwania od najrzadziej spotykanej czesci, czyli kondensora uniwersalnego i w zaleznosci jakiego producenta dorwe to taki pozniej zloze do kupy mikroskop.

Najlepiej by bylo kupic U-UCD8 ale wiem, ze podejdzie tez BH2-UCD.
Napiszcie czy jakies jeszcze i jakie maja oznaczenia producenta podejda do serii BX5*/6*

Jest na aukcji zmotoryzowany U-UCD8A, ale nie mam pojecia czy by mozna go bylo przerobic na manualny. Zreszta bym wolal oryginalnie manualny.

Napiszcie czy oprocz kondensora C-CU pasuja jakies inne (do DIC) do serii E600/E800? Jesli tak to jakie maja oznaczenia.
Awatar użytkownika
planapo
Posty: 5403
Rejestracja: 30 gru 2010, o 15:20

Re: Mikroskop do 15k - o taki...

Post autor: planapo »

Do BH2 moge jutro wypisac czesci.
Napiszcie czy oprocz kondensora C-CU pasuja jakies inne (do DIC) do serii E600/E800? Jesli tak to jakie maja oznaczenia.
Tu masz ciekawa hybryde: Napiszcie czy oprocz kondensora C-CU pasuja jakies inne (do DIC) do serii E600/E800? Jesli tak to jakie maja oznaczenia. E400 z DIC

Kod: Zaznacz cały

photomacrography.net/forum/viewtopic.php?t=13005&highlight=nikon+eclipse+dic
, mocno kombinowany ale dzialal perfekt. Kondensor byl od odwroconego. R. Moreno to obecnie jeden z najlepszych na swiecie fotografow mikro, technicznie absolutna extraklasa, top 3 jak nic.

Mozesz tez trafic caly set, chyba najprqawdopodobniejszy jest Microphot ktorych w ostatnich 2 latach bylo naprawde sporo po dobrej cenie.
Hyper
Posty: 302
Rejestracja: 12 wrz 2014, o 11:27

Re: Mikroskop do 15k - o taki...

Post autor: Hyper »

miesiace mijaja i widze, ze skompletowanie DICa to jest masakra, wiec pomyslalem zeby najpierw kupic jakis mikroskop z BF, DF i polaryzacja, ale taki, ktory pozwoli mi na pozniejsza podmiane elementow i dolozenie DICa.

Teraz pytanie jakie serie brac pod uwage. Chcialbym wejsc w Olympusa i z tego co patrzylem to w serii BX nie ma sensu brac tych najnizszych BX4x bo tam jest oswietlenie halogenowe tylko 30W a do DIC by bylo potrzebne 100W. Mam racje?

Mysle, wiec, ze powinienem brac cos z serii BX5x, BX6x.
Czy jeszcze na cos musze zwrocic uwage (pod katem rozbudowy o nowe techniki obserwacyjne)?

Jeszcze pytanie odnosnie tego kondensora Olympusa co wisi juz na eBayu od dlugiego czasu:

ebay.ie/itm/Olympus-Microscope-U-LWUCD-condenser-Universal-Phase-DIC-Polarizing-BX51-WI-/201208535511

warto sie nim interesowac za te cene? W tej chwili to zdaje sie jedyna opcja by zbudowac DIC, ale tam sa tylko 4 miejsca, wiec wszystko by bylo zajete przez DICa. No i jest to Long working distance - czy to determinuje stosowanie jakichs dedykowanych obiektywow i innych czesci? Podpowiedzcie.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość