[Link] Mikroskop do 500 zl - porady jaki kupić

Dział dla początkujących - porady na temat mikroskopów; rodzaje i ceny mikroskopów nowych/używanych i opinie o nich; problemy z obsługą i podstawowe wskazówki;
Boguslaw
Posty: 1566
Rejestracja: 4 sty 2010, o 11:50

Re: Mikroskop do 500 zl - porady jaki kupić

Post autor: Boguslaw »

Ten z OLX daruj sobie, niekompletny i zużyty stolik.
Ten z Allegro wg mnie znacznie przekroczy 300 zł ze względu na binokular i kontrast.
Awatar użytkownika
planapo
Posty: 5403
Rejestracja: 30 gru 2010, o 15:20

Re: Mikroskop do 500 zl - porady jaki kupić

Post autor: planapo »

Skoro nie potrzebujesz dodatkowych technik to nie kupuj z kontrastem, zreszta i tak niekompletnym (nie ma obiektywow do KF).

W tej cenie raczej szkolny lub jakis laboratoryjny z serii ML.
Howhalec
Posty: 21
Rejestracja: 3 sty 2016, o 23:13

Re: Mikroskop do 500 zl - porady jaki kupić

Post autor: Howhalec »

planapo, a czy lusterko w tych mikroskopach nie będzie uciążliwe?
Boguslaw
Posty: 1566
Rejestracja: 4 sty 2010, o 11:50

Re: Mikroskop do 500 zl - porady jaki kupić

Post autor: Boguslaw »

Jeśli dozbierasz do 500 zł to mogę zaproponować porządnego standardowego czarnego MB 30 (ale bez zasilacza!)
Jednak z braku czasu może to trwać 2-4-6 tygodni :-(
Awatar użytkownika
planapo
Posty: 5403
Rejestracja: 30 gru 2010, o 15:20

Re: Mikroskop do 500 zl - porady jaki kupić

Post autor: planapo »

planapo, a czy lusterko w tych mikroskopach nie będzie uciążliwe?
W tej cenie z elektrycznym zrodlem swiatla dostaniesz raczej tylko chinska zabawke. Chyba ze masz czas polowac na Studara w nieco wyzszej cenie niz 300 zl.

Lusterko do jasnego pola i do obiektywu 40x ok. Pozniej bedzie malo swiatla, trzeba bawic sie w zewntetrzne lampy itp.
Boguslaw
Posty: 1566
Rejestracja: 4 sty 2010, o 11:50

Re: Mikroskop do 500 zl - porady jaki kupić

Post autor: Boguslaw »

Howhalec pisze:
Sprzedający spękał na dwie minuty przed końcem aukcji
Dałem niecałe 200 zł w snajperze (z ciekawości, ale i dla nasadki bino), ale aukcja była już nieczynna"
Howhalec
Posty: 21
Rejestracja: 3 sty 2016, o 23:13

Re: Mikroskop do 500 zl - porady jaki kupić

Post autor: Howhalec »

No haha, teraz jest na allegro za tysiaczka

Dzięki za rady Jednak wolałbym trochę większe powiększenie niż 40x , więc chyba sobie odpuszczę lusterkowce.

Na olx jest taki oto Studar, tylko z nasadka mono:

olx.pl/i2/oferta/mikroskop-biologiczny-pzo-studar-w-pelni-sprawny-CID619-IDfNv59.html
Boguslaw
Posty: 1566
Rejestracja: 4 sty 2010, o 11:50

Re: Mikroskop do 500 zl - porady jaki kupić

Post autor: Boguslaw »

Za tą cenę z mono okularem ?
Chyba że dobrze utargujesz.
Bino od MB 30 to 50-80 zł, ale to niestety x1,5
smmsz1
Posty: 1
Rejestracja: 2 lip 2016, o 17:47

Mikroskop Bresser

Post autor: smmsz1 »

Jestem amatorem. Razem z siostrą chcemy kupić mikroskop dla zabawy. Jednak ma nie być jednorazowy. I moje pytanie brzmi: czy ten mikroskop jest warty kupna?
allegro 6295066446
luz
Posty: 62
Rejestracja: 14 lut 2015, o 23:24

Re: Mikroskop Bresser

Post autor: luz »

Nie. To nie jest mikroskop. Ale w tej cenie mikroskop kupić już można
tpragski
Posty: 16
Rejestracja: 9 lip 2016, o 00:42

Re: Mikroskop do 500 zl - porady jaki kupić

Post autor: tpragski »

Cześć,
poszukuję mikroskopu do obserwacji i identyfikacji życia (bakterii i grzybów oraz ich szacunkowej liczebności) w próbkach ziemi. Byłem już zdecydowany na nowy Biolight 300 z kamerą, ale szczęśliwie trafiłem na Wasze forum i wątek o kupowaniu mikroskopu i wstrzymałem się z zakupem. Bronię się przed produktami z chin kiedy tylko mogę, stąd poszukiwania.
Niestety, ogranicza mnie mocno budżet - 500zł to moja górna półka, ale z tego, co rozumiem, np. używany PZO z powiększeniem 400 w powinien w zupełności mi wystarczyć.

Czy do używanych PZO w moim zasięgu będę mógł podłączyć kamerę / cyfrową lustrzankę bez pakowania się w gigantyczne koszty? Ew. jakich elementów do lustrzanki będę potrzebował?

Doradźcie proszę modele.
Mikroskopu potrzebuję teraz bardzo sporadycznie, ale oczywiście chciałbym, aby kiedyś mógł z niego skorzystać mój syn, aby poznawać świat od tej strony i nie być rozczarowany / zniechęcony jakością obserwacji, przynajmniej początkowo.
Wygląd mnie nie przeraża - zależy mi na:
- trwałości,
- jakości optyki,
- ew. możliwości podłączenia urządzenia rejestrującego.

Na tę chwilę znalazłem:
1. olx.pl/oferta/mikroskop-mb30-pzo-warszawa-mb30-dwuokularowy-do-rozbudowy-CID751-IDehJhd.html
2. olx.pl/oferta/mikroskop-laboratoryjny-biologiczny-polskie-zaklady-optyczne-pzo-CID751-IDacndR.html
3. olx.pl/oferta/mikroskop-CID751-ID9rU81.html
4. olx.pl/oferta/mikroskop-profesjonalny-leitz-will-wetzlar-gmbh-leica-microsystems-CID751-IDbVPgH.html
5. Biolight 300 z kamerą

Z serdecznym pozdrowieniem,
Tomasz Pragski
Awatar użytkownika
planapo
Posty: 5403
Rejestracja: 30 gru 2010, o 15:20

Re: Mikroskop do 500 zl - porady jaki kupić

Post autor: planapo »

Napisalem caly post i mi wywalilo logowanie w trakcie i poszlo w cholere Takze odpowiedz po weekendzie, przynajmniej w moim przypadku.
Boguslaw
Posty: 1566
Rejestracja: 4 sty 2010, o 11:50

Re: Mikroskop do 500 zl - porady jaki kupić

Post autor: Boguslaw »

W tej kwocie szukaj powoli i spokojnie MB 30 ew. Studara
Jednak na pewno żaden z linkowanych przez Ciebie.

Rejestrowanie tylko przez tor okularowy jakimś kompaktem lub kamerką mikroskopową ew. lustrzanką, bo inaczej koszty Cię przerażą.

Wg mnie 400x na mikroorganizmy glebowe o których piszesz będzie za mało (ale to najmniejszy problem)
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości