[Link] Mikroskop do 500 zl - porady jaki kupić

Dział dla początkujących - porady na temat mikroskopów; rodzaje i ceny mikroskopów nowych/używanych i opinie o nich; problemy z obsługą i podstawowe wskazówki;
Awatar użytkownika
planapo
Posty: 5403
Rejestracja: 30 gru 2010, o 15:20

Re: Mikroskop do 500 zl - porady jaki kupić

Post autor: planapo »

Generalnie ja odradzalbym zakup czegos takiego. Niech to bedzie zabawka, jednak przypominajaca mikroskop im wiecej taniej elektroniki tym wieksza szansa ze dlugo to nie podziala.
Boguslaw
Posty: 1566
Rejestracja: 4 sty 2010, o 11:50

Re: Mikroskop do 500 zl - porady jaki kupić

Post autor: Boguslaw »

Proponowałbym jakiś tego typu jak w poniższych przykładowych wątkach (światło przechodzące i odbite - dla dziecka i wzbudzenia jego zainteresowania tematem ważne).
Używany w świetnym stanie idzie kupić za 100-150 zł, a zaoszczędzone pieniądze wydać na jakąś kamerkę/okular min. 2MPX
Nowy w sklepie pewnie 350-500 zł

olx.pl/oferta/mikroskop-biologiczny-delta-optical-biolight-200-preparaty-CID767-IDhx1XJ.html

olx.pl/oferta/mikroskop-bresser-biolux-z-kamera-vga-640-x-480-CID751-IDihItH.html

olx.pl/oferta/mikroskop-bresser-biolux-al-nv-z-kamera-vga-640-x-480-pikseli-CID751-IDihqv5.html
micro123
Posty: 7
Rejestracja: 11 lis 2016, o 18:44

Wybór mikroskopu.

Post autor: micro123 »

Witam. Jestem nowy na tym forum, i mam dla was pytanie. O tusz mam zamiar kupić sobie mikroskop. Który byłby przeznaczony do celów hobbystycznych, mam zamiar oglądać rozwielitki, pantofelki, glony, tkanki, komórki np.krew. Postanowiłem przejrzeć ofertę allegro i zauważyłem sporą ofertę różnych mikroskopów. Do gustu przypadł mi ten allegro 6119343403 ale po przeczytaniu artykuły na temat mikroskopów uznałem że to badziew. Dlatego teraz jestem w kropce. Nie mogę sobie pozwolić na zakup powyżej 200zł. I teraz zwracam się do was. Może byście mi polecili jakiś? Taki z wymaganiami jakie podałem wcześniej(zielony tekst). Bardzo bym prosił o pomoc.
LoginPiotrusia
Posty: 575
Rejestracja: 15 gru 2014, o 20:25

Re: Wybór mikroskopu.

Post autor: LoginPiotrusia »

Witaj,

* otóż

szukaj starego, porządnego mikroskopu z oświetlaczem elektrycznym.
- Lomo MBR
- Olympus HSC
- Zeiss L-Stativ
- PZO MS-4
Boguslaw
Posty: 1566
Rejestracja: 4 sty 2010, o 11:50

Re: Wybór mikroskopu.

Post autor: Boguslaw »

Jeśli to ma być nieodwołalnie do 200 zł to ewentualnie jakiś monookularowy PZO z lusterkiem (rewolwer z 3-4 obiektywami, śruba mikro i makro, fajnie jakby był ze stolikiem krzyżowym a nie łapkami) czyli do 150 zł + lampa mikroskopowa PZO LM 2 - 50-60 zł
ew. używany możliwszy chińczyk"

Edit:
Ten by się nadawał, ale chyba 200 zł przekroczy, choć kto to wie -)
mama
Posty: 3
Rejestracja: 14 lis 2016, o 08:41

Re: Mikroskop do 500 zl - porady jaki kupić

Post autor: mama »

Witam, prosze o pomoc w wyborze mikroskopu dla ucznia. Przebrnelam z trudem kilkanascie stron o mikroskopach i jestem zielona jak bylam wczesniej- to nie moja bajka, a syn zazyczyl sobie od Mikolaja. Wyczytalam, ze mikroskopy PZO sa dobre, jednak stanowczo za drogie. Bedac dzieckiem mialam jakis beznadziejny mikroskop-nic nie bylo widac, po 2 uzyciach mikroskop powedrowal na dno szafy, chcialabym uniknac bledu moich rodzicow.
Awatar użytkownika
planapo
Posty: 5403
Rejestracja: 30 gru 2010, o 15:20

Re: Mikroskop do 500 zl - porady jaki kupić

Post autor: planapo »

Wystrzegaj sie jak ognia takich. NG sie pod tym podpisalo, ciekawe za ile.

Reszta ok, dla dziecka bierz ten gdzie masz wiecej bajerow i dodatkow
mama
Posty: 3
Rejestracja: 14 lis 2016, o 08:41

Re: Mikroskop do 500 zl - porady jaki kupić

Post autor: mama »

Dziekuje za odp, w takim razie kupie dziecku kolorowy levenhuk
luz
Posty: 62
Rejestracja: 14 lut 2015, o 23:24

Re: Mikroskop do 500 zl - porady jaki kupić

Post autor: luz »

mama ten levenhuk wygląda jakby się miał rozpaść po pierwszym użyciu, trzy posty wyżej masz linka na allegro, cena będzie pewnie niższa a jakość o wiele wyższa, no i w razie czego można odsprzedać
Awatar użytkownika
planapo
Posty: 5403
Rejestracja: 30 gru 2010, o 15:20

[Link] Mikroskop do 500 zl - porady jaki kupić

Post autor: planapo »

mama pisze: Dziekuje za odp, w takim razie kupie dziecku kolorowy levenhuk
Dziecko bedzie go uzywac, a nie ogladac, przynajmniej tak mysle, wiec osobiscie akurat kolorem bym sie nie kierowal.

Zdecyduj miedzy Delta albo BioDiscover - to jest to samo - rozni sie detalami i iloscia dodatkow. Testy tych mikroskopow masz na forum: mikroskopy-zabawkowe-doswiadczenia-i-testy-vt49275.htm
mama
Posty: 3
Rejestracja: 14 lis 2016, o 08:41

Re: Mikroskop do 500 zl - porady jaki kupić

Post autor: mama »

Dlaczego wyglada jakby mial sie rozleciec? Wydawalo mi sie, ze grabnie wyglada. Bresser ma tylko oswietlenie gorne i jest najdrozszy a levenhuk gorne i dolne. Delta jest najtansza ale ma mniejsze powiekszenie. Do swiat coraz blizej a ja nadal njie mam prezentu :-/
Awatar użytkownika
planapo
Posty: 5403
Rejestracja: 30 gru 2010, o 15:20

Re: Mikroskop do 500 zl - porady jaki kupić

Post autor: planapo »

Powiekszenie nie ma znaczenia - to najczestszy chwyt marketingowy i jednoczensie mit dotyczacy mikroskopow - potem ludzie mysla, ze im wiecej tym lepiej, czego jestes kolejnym przykladem

400x spokojnie wystarczy.

Masz link w ktorym dosc szczegolowo wypowiadaja sie uzytkownicy forum o tego typu mikroskopach, jednak decyzje co kupisz podejmujesz sama.

I Delta i Bresser maja dwa rodzaje oswietlenia. Delta ma mechaniczne przesuwanie szkielka co ja uznaje za plus, w tescie wypowiadam sie dokladniej. Soczewka barlowa to sciema.
Boguslaw
Posty: 1566
Rejestracja: 4 sty 2010, o 11:50

Re: Mikroskop do 500 zl - porady jaki kupić

Post autor: Boguslaw »

micro123, tu jeszcze coś dla Twoich potrzeb za 200 zł
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości