[Link] Mikroskop do 500 zl - porady jaki kupić

Dział dla początkujących - porady na temat mikroskopów; rodzaje i ceny mikroskopów nowych/używanych i opinie o nich; problemy z obsługą i podstawowe wskazówki;
micro123
Posty: 7
Rejestracja: 11 lis 2016, o 18:44

Re: Mikroskop do 500 zl - porady jaki kupić

Post autor: micro123 »

Dziękuję wszystkim za pomoc. Ale trochę bardziej przejrzałem oferty i znalazłem dla mnie dobry mikroskop. Oczywiście przekroczył poprzednią cenę ale jak na mój budżet jest odpowiedni. allegro 6079992934 I chyba ten wybiorę. Co myślicie? Z PZO niezbyt mi pasują. Ten za to jest dla mnie strzałem w dziesiątkę.
Boguslaw
Posty: 1566
Rejestracja: 4 sty 2010, o 11:50

Re: Mikroskop do 500 zl - porady jaki kupić

Post autor: Boguslaw »

Przez grzeczność nie będę się uzewnętrzniał, dla mnie za tą cenę, to strzał w jedynkę -)
LoginPiotrusia
Posty: 575
Rejestracja: 15 gru 2014, o 20:25

Re: Mikroskop do 500 zl - porady jaki kupić

Post autor: LoginPiotrusia »

Dokładnie z tego samego powodu milczę.
luz
Posty: 62
Rejestracja: 14 lut 2015, o 23:24

Re: Mikroskop do 500 zl - porady jaki kupić

Post autor: luz »

Z PZO niezbyt mi pasują.
micro123 czy mógłbyś rozwinąć temat.
baribal19
Posty: 2
Rejestracja: 20 lis 2016, o 18:43

Re: Mikroskop do 500 zl - porady jaki kupić

Post autor: baribal19 »

Witam serdecznie,

Potrzebuję pomocy w wyborze mikroskopu dla ucznie, wiek 8 lat. Będzie to jego pierwszy mikroskop. Zależy mu przede wszystkim na preparatach do oglądania. Budżet jego rodziców to maksymalnie 200zł. Rodzice chcą by był to nowy mikroskop i miał w zestawie wszystkie podstawowe elementy tak by nie trzeba było niczego dokupywać by na nim pracować.

Chcą kupić taki mikroskop:
allegro 6496566000

Jestem otwarty na wszelkie propozycje.
Z góry dziękuję za odpowiedzi!
luz
Posty: 62
Rejestracja: 14 lut 2015, o 23:24

Re: Mikroskop do 500 zl - porady jaki kupić

Post autor: luz »

Zalinkowany przedmiot to nie mikroskop tylko zabawka. Raczej zniechęci ucznia do mikroskopii niż pomoże rozwinąć zainteresowania. Nie da się kupić nowego mikroskopu w cenie 200 zł.
Nowe w tym wypadku wcale nie znaczy lepsze. Jest cała masa aukcji używanych mikroskopów PZO w cenie do 200 zł. Są to lusterkowe Studary i MS-y. Kupowanie plastikowej zabawki o wątpliwej optyce to strata pieniedzy.
baribal19
Posty: 2
Rejestracja: 20 lis 2016, o 18:43

Re: Mikroskop do 500 zl - porady jaki kupić

Post autor: baribal19 »

Rozumiem, że w tym przedziale cenowym nie ma wielkich różnic między mikroskopami".

A czy ten mikroskop jest wart swojej ceny:
allegro 6614397514
Co wart by do niego dokupić, aby dziecko było zadowolone?
luz
Posty: 62
Rejestracja: 14 lut 2015, o 23:24

Re: Mikroskop do 500 zl - porady jaki kupić

Post autor: luz »

Tak to jest mikroskop MS produkcji PZO. Co do ceny jest jeszcze w granicach opłacalności ponieważ mikroskop wydaje się być w ładnym stanie technicznym, posiada nasadkę bino, filtry, muszle oczne . Na zdjęciach nie widzę lusterka, warto dopytać sprzedawcę, ewntualnie dokupić lampę mikroskopową LM-2 lub LMK.
Jeden z obiektywów jest chyba tzw krótki tzn. nie będzie pasował.
Awatar użytkownika
planapo
Posty: 5403
Rejestracja: 30 gru 2010, o 15:20

Re: Mikroskop do 500 zl - porady jaki kupić

Post autor: planapo »

JAko ze ida swieta zajme sie niedlugo napisaniem kilku zdan, a tymczasem: ABSOLUTNIE ODRADZAM kupowanie wszelkich mikroskopow z tego gatunku:
Zestaw-teleskop-i-mikroskop-w-walizce.4199.jpg
Komukolwiek, z dziecmi, nawet najmlodszymi, wlacznie.
Boguslaw
Posty: 1566
Rejestracja: 4 sty 2010, o 11:50

Re: Mikroskop do 500 zl - porady jaki kupić

Post autor: Boguslaw »

Popieram w 100%.
Będąc przejazdem w Poznaniu i kupując różne książki w antykwariacie dostałem taki-podobny gratis.
Tragedia to mało powiedziane :-(
Awatar użytkownika
planapo
Posty: 5403
Rejestracja: 30 gru 2010, o 15:20

Re: Mikroskop do 500 zl - porady jaki kupić

Post autor: planapo »

Idą święta, część osób chce sprawić najbliższym (często młodszym) prezent w postaci mikroskopu, całym swoim doświadczeniem i wiedzą - ODRADZAM kupno tego typu modeli.
mikroskop-dla-dziecka.jpg
Chcesz kupić prezent dla dziecka w cenie do 300 zł? Spytaj tutaj, w tym momencie za mikroskopami stoi taki marketing, że jeśli nie znasz sie na tym to bedziesz mieć wielkie problemy z oceną jakości tego co zamierzasz kupić.

Do 300 zł dostaniesz nowy (jednak jesli jest taka mozliwosc to polecam uzywany) mikroskop zabawkowy z ktorego dziecko bedzie zadowolone.

Pierwszy post tematu zaktualizowany o powyzsze - mozna odsylac
marysia_lz
Posty: 2
Rejestracja: 27 lis 2016, o 12:52

Re: Mikroskop do 500 zl - porady jaki kupić

Post autor: marysia_lz »

Cześć

Chcemy zrzucić się na mikroskop dla 7latka. Zastanawiamy się nad tym:
DELTA OPTICAL BIOLIGHT 300 Z KAMERĄ DLT-CAM BASIC 2MP
fotoplus.pl/mikroskopy/Delta-Optical-mikroskop-BioLight-300-z-kamera-DLT-Cam-Basic-2MP

Proszę o pomoc

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
planapo
Posty: 5403
Rejestracja: 30 gru 2010, o 15:20

[Link] Mikroskopy zabawkowe

Post autor: planapo »

Chcecie kupic. Ok. Jak mozemy pomoc?

Ja aktulanie robie test tego mikroskopu i tej kamery, dzisiaj wstawie pierwsze zdjecia, bedziesz mogla zobaczyc.

Test stricte fotograficzny masz tutaj: mikroskopy-zabawkowe-doswiadczenia-i-testy-vt49275.htm
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości