[Link] Mikroskop od 500 do 2000 zl - porady jaki kupić

Dział dla początkujących - porady na temat mikroskopów; rodzaje i ceny mikroskopów nowych/używanych i opinie o nich; problemy z obsługą i podstawowe wskazówki;
anawa
Posty: 5
Rejestracja: 7 sty 2016, o 22:02

Re: Mikroskop od 500 do 2000 zl - porady jaki kupić

Post autor: anawa »

A który model Delty jak już ? co z tym Kohlerem? bo genetic pro wystarczy, czy właśnie przez to oświetlenie nie?
Awatar użytkownika
planapo
Posty: 5403
Rejestracja: 30 gru 2010, o 15:20

Re: Mikroskop od 500 do 2000 zl - porady jaki kupić

Post autor: planapo »

Genetic albo Evo100. Genetic da rade koehler nie jest obowiazkowy, ale podnosi jakos obrazu.
JohnyM

Re: Mikroskop od 500 do 2000 zl - porady jaki kupić

Post autor: JohnyM »

Kohler ci nie będzie potrzebny (inna sprawa to, że nie przeszkadza jak go masz). Prawdę mówiąc, to nawet zabawka w stylu biolux dałaby radę do pap. na twoim miejscu celowałbym w Studar lub to:
blizej_zycia/mikroskop-delta-optical-genetic-pro-bino
1.jpg
(9.44 KiB) Nie pobierany
anawa
Posty: 5
Rejestracja: 7 sty 2016, o 22:02

Re: Mikroskop od 500 do 2000 zl - porady jaki kupić

Post autor: anawa »

dokładnie o tej delcie myślałam zwłaszcza, że znalazłam sklep w którym jest jeszcze tańsza. szukałam evo 100 używanej ale ni ma. ale mam czas do końca lutego bo czekam na fundusze wiec będę trzymać rękę na pulsie, może jakiś Biolar się trafi. Dziękuję za pomoc.

P.S. ktoś, coś o takim mikroskopie powie
fotozakupy.pl/sagittarius-analyth-bino-40x-1000x/37195s
JohnyM

Re: Mikroskop od 500 do 2000 zl - porady jaki kupić

Post autor: JohnyM »

Też OK. Optyka jest potworna, ale do pap ok. No i zawsze możesz wkręcić inne szkła.
Tu masz trino z kamerą za 2x cenę, możesz spróbować potargować:
allegro 5910938657
Awatar użytkownika
planapo
Posty: 5403
Rejestracja: 30 gru 2010, o 15:20

Re: Mikroskop od 500 do 2000 zl - porady jaki kupić

Post autor: planapo »

Czekaj i poluj, niedlugo powinno sypnac nietrafionymi prezentami gwiazdkowymi, a jak nie trafisz uzywanego Genetica/Evo100 to bierz nowego Genetica.

Sagittariusa nie mialem w rekach, ale to w sumie jeden pies )
damiangra24
Posty: 2
Rejestracja: 18 sty 2016, o 11:06

Mikroskop w cenie do 850 zł

Post autor: damiangra24 »

Witam. Jestem uczniem I klasy LO i interesuje mnie obserwacja mikroorganizmów. Chciałbym zakupić mikroskop. Czytałem poradniki na tej stronie i nie ukrywam, że nie znam się na tym dobrze więc proszę Was o pomoc. Mam uszykowane około 850 zł. Muszę rozliczyć się z zakupu więc musi to być nowy sprzęt.
Co myślicie o tym?
deltaoptical.pl/mikroskop-delta-optical-genetic-pro-mono,d1563.html
sklep.deltaoptical.pl/blizej_zycia/mikroskop-delta-optical-biolight-300-kamera-delta-optical-dlt-cam-basic-2-mp-zab,d3580.html
ta kamera się nada?

Może polecicie mi coś innego i lepszego za tą kasę?
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
planapo
Posty: 5403
Rejestracja: 30 gru 2010, o 15:20

Re: Mikroskop od 500 do 2000 zl - porady jaki kupić

Post autor: planapo »

Unikaj sprzetu mono. Biolighty to zabawki. Genetic jest ok.
Awatar użytkownika
ywerion
Posty: 7
Rejestracja: 10 mar 2016, o 15:40

Re: Mikroskop od 500 do 2000 zl - porady jaki kupić

Post autor: ywerion »

Dobry wieczór przenoszę się tutaj z innego wątku. Prosiłam w nim o radę na temat mikroskopu pzo, który przymierzałam się kupić. Okazało się, że wspomniany mikroskop nie jest najlepszy, więc postanowiłam szukać dalej. Znalazłam następujące oferty:
olx.pl/oferta/mikroskop-pzo-polskie-zaklady-optyczne-CID751-IDd1dJT.html#9897dca551
olx.pl/oferta/mikroskop-mb30-pzo-warszawa-mb30-dwuokularowy-do-rozbudowy-CID751-IDehJhd.html#7c466cb5aa
allegro 6034954169

Szczególnie podoba mi się oferta trzecia, tym bardziej, że słyszałam wiele dobrego na temat pzo mb 30.
Czy któryś z tych mikroskopów byłby dobry?
Awatar użytkownika
planapo
Posty: 5403
Rejestracja: 30 gru 2010, o 15:20

Re: Mikroskop od 500 do 2000 zl - porady jaki kupić

Post autor: planapo »

3.) Ostatni ma jeden krotki obiektyw - nie nadaje sie, tj. nadaje ale nie jest od tego mikroskopu - trzeba dokupic normalna 20stke.

2.) Stolik niekompletny, dopytaj bo opis: stan jak na fotografiach w załączeniu moze poczatkujacemu nie wystarczyc. Wydaje mi sie, ze sprzedaje go osoba z forum wiec jest opcja dogadania sie, ale to niech sam da znac

1.) Pierszy ok. jest tez zasilacz, ktorego nie widac przy pozostalych, jesli bys chciala to dopytuj o zasilacz jesli nie widzisz go na zdjeciach/nie jest wspomniany w opisie.
Awatar użytkownika
ywerion
Posty: 7
Rejestracja: 10 mar 2016, o 15:40

Re: Mikroskop od 500 do 2000 zl - porady jaki kupić

Post autor: ywerion »

1) Wydaje mi się, że nie ma tu w zestawie obiektywu 100x. Trochę mnie to martwi, gdyż chciałabym mieć duże powiększenie (do identyfikacji bakterii).
Znalazłam podobne oferty, ale z obiektywem 100x:
olx.pl/oferta/mikroskop-laboratoryjny-pzo-polskie-zaklady-optyczne-powieksznie-1250x-CID751-IDerKoT.html#5b8905f502
olx.pl/oferta/mikroskop-pzo-polskie-zaklady-optyczne-CID99-IDcpGkW.html#5b8905f502

2) Chętnie dopytałabym się, kim jest sprzedawca i czy nie jest stąd, ale jednak zrezygnuję. Wolę nie ryzykować z tym niekompletnym stolikiem.

3) Czym jest krótki obiektyw? I czy zasilacz do mikroskopu jest niezbędny?
Awatar użytkownika
planapo
Posty: 5403
Rejestracja: 30 gru 2010, o 15:20

Re: Mikroskop od 500 do 2000 zl - porady jaki kupić

Post autor: planapo »

1 - setke dokupisz tanio.
2 - moze sie odezwie
3 - ma dlugosc optyczna 33 mm, jest do starych mikroskopow, nowsze maja 45 mm - w paktyce - krotkie sa po prostu krótkie ) czyli po przestawieniu obiektywu trzeba duzo regulowac, jak masz zestaw jak trzeba to tylko minimalnie korygujesz ostrosc sruba mikro dlatego powinien byc jeden zestaw. Mozna mieszac, ale jest to bardzo niewygodne w pracy.

Potrzeba zasilacz. Niekoniecznie oryginalny, ale spelniajacy wymagania elektryczne (nie znam sie na tym).
LoginPiotrusia
Posty: 575
Rejestracja: 15 gru 2014, o 20:25

Re: Mikroskop od 500 do 2000 zl - porady jaki kupić

Post autor: LoginPiotrusia »

Dla formalności, aby rozwinąć skrót myślowy - te mikroskopy nie potrzebują zasilacza, są one mechaniczne/manualne i nie steruje się nimi silniczkami. Zasilacz jest niezbędny do elektrycznego oświetlacza, gdyż zdecydowana większość oświetlaczy nie jest zasilana ze ściany", tylko potrzebują 6/8/12V, więc jest potrzebny transformator (zwany właśnie zasilaczem).
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości